Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért Jár anyagi lemondással...

Miért Jár anyagi lemondással a gyerekvállalás mikor ugy is nagyon kevés van a pénzböl? És én is csak egyszer élek és szeretnék jol élni

Figyelt kérdés
Gyakran mondják nekem azt hogy önzö vagyok és le kellene mondanom dolgokrol hogy legyen családom mert az kellene hogy legyen a legfontosabb az életbe.Ezt azért ézem vérlázitonak mert olyan emberek mondják akik nálam jobb kocsikkal járnak és nagyon szeretik a pénzt.De arra utalnak hogy én vegyek már vissza még abbol a kevésböl is ami van.Azt bezzeg nem mondja senki hogy a munkárol meg az ado fizetésröl mondjon le az ember.A gyerekvállalás a bérböl és fizetésböl élö ebertöl még a reményt is elveszi hogy utazára vagy uj kocsira gyüjthessen az ember.Ugy érzem ezzel burkoltan arra céloznak hogy alsobbrendü fajként van a melos elkönyvelve.Mert neki nem valo a jolét csak az ado fizetés meg a munka meg a hitel törlesztés hogy a politikusok meg bankárok utazgassanak meg jol éljenek.Nekem meg az a dolgom hogy felneveljen a következö generácio kizsákmányolhato rabszolgáját.Mit gondoltok erröl?
2014. dec. 24. 20:35
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Apukám mesélte hogy mikor mi nagyon kicsik voltunk 1 honap alat össze tudot szedni egy uj mz motor árát ráadásul nagy motor volt .Most még egy kinai robogot se lehet venni egy fizetésböl.3 év allat össze tudta kaparni a kis házunkra a pénzt és nem kellet hosszu évekre eladosodni pedig melos ember volt.Még egy uj mtz traktor árát is össze lehetet kaparni.De ez nagyon régen volt.sokszor gondolok arra milyen jo lett volna ha abban az idöben aktuális a család alapitás és abba a korban lettem volna.Mindenkinek volt munkája volt jövökép lehetett tervezni magasabbak voltak a betéti kamatok érdemes volt sporolni.Alacsonyak voltak az árak jo volt a forint nem volt ez a rohano világ.szülemnek sokkal jobb volt mint most nekem.Minden megváltozott
2014. dec. 25. 18:07
 22/30 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek ebben a régen minden jobb volt szövegben. Az idősek úgy emlékeznek vissza, mert akkor fiatalok voltak, és utólag minden megszépül.

Az én szüleim ugyanúgy hitelre vettek házat meg autót, ahogy most, éveket vártak egy trabantra meg egy ladára. Akkoriban is megvoltak a problémák meg most is.

2014. dec. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Nincs az az isten, amiért lemondanék az évente 2-3, pár napos, de legalább külföldi utazásokról. :D


Egyébként meg semmi garancia arra, hogy akinek gyereke van, az 80 évesen nem egyedül fog otthon ücsörögni. Nem egy ismerősömet/rokonomat le se sz*rják magasról a gyerekei, unokái. Kösz, inkább nem rokkanok bele, csak mert az emberek erre vannak "programozva".

2014. dec. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
megtehetnem hogy mindenbol ujat veszek te eszem agaban sincs foleg a gyerek rovasara. egyebkent meg a kerdesednek semmi letjogosultsaga mig egyedul elsz. ha parkapcsolatban elnel kisse szebbnek latnad az eletet penz nelkul is. ez is csak azt bizonyitja tok mindegy mennyi van ha nincs kivel megosztani.
2014. dec. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Aki úgy gondolkozik, hogy fontosabb neki az utazás, az nem vállal gyereket. Szerintem ez ennyire egyszerű. Ha meg fontos a gyerek, akkor nem lesz annyira lényeges az utazás.
2014. dec. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
ha nem akarsz nem válalsz gyereket ,ennyire egyszerü,
2014. dec. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
A gyerek válalás és ehhez szüksés anyagi jolét össze egyeztethetetlénségéröl van szo és ennek az okairol.És nem arrol hogy valaki akar e gyereket vagy nem, Én szeretnék.Ez nem kérdés.Ha nagyon közönségesek akarunk lenni akkor azt is lehetne irni hogy a gyerekcsináláshoz nem is kell pénz.Egyedüláloként azért érzem jogosnak mégis ezt a kérdést mert ha az ember nem érti meg hogy miért van ez addig nem is tud a gyerekvállalás felé vezetö uton se elindulni ami pár kereséssel is kezdödhet.Nem az őskorban élünk mikor még nem volt pénz se.Most a pénznek nagyon nagy jelentössége van mert a pénz jelenet mindent, pusztán az életet és a jolétet is.És különösen fontos egy gyermek élet esélyei felnevelése és joléte szempontjábol Persze csak azoknál akik lelkiismereti szempontokat is figyelembe vesznek mielött egy ilyen felelösségteljes elkötelezödést felválalna.
2014. dec. 28. 00:14
 28/30 A kérdező kommentje:
Miért áll szöges ellentétben a gyerek válalás a joléttel?Ez a nagy kérdés Ennek miért kell igy lennie miközben elvárja a társadalom hogy legyen, és erre ösztönöz addig a valoságban nagyon durván bünteti a gyerek válalást.Anyagilag megbénit mert az anyuka kiesik a munkábol és az állami juttatások még a munkabért se fedezik nem hogy a gyerek nevelést.És akkor nem is beszéltem a jolétröl.Tényleg nem érti senki a kérdést?Az állam nak a rendszer müködéséhez kell csak a gyerek vagy tényleg azért mondja mindenki mert csak igy lehet az ember boldog?De ha szenved a család mert kevés a pénz akkor selehet boldogAki meg azt irja hogy ha kevés a pénz ne válalj gyereket akkor meg miért általános társadalmi elvárás??Mert mindenkitöl elvárják ezt ti is nagyon jol tudjátok
2014. dec. 28. 00:36
 29/30 anonim ***** válasza:

Gondolj bele kérdező!

A kedvenc tanárod a középsuliban 122.000 keres havonta. Ennyi a fizetése. Pedig sok tanár tényleg művelt, és tanulásra ösztönöz,bíztat, rávezeti a diákot, miben is jó igazán, megszeretteti vele az adott tantárgyat, emberként kezeli a diákokat stb.... 6 évig tanul az egyetemen és mégis ennyi a bére.

Pedig nem lennének rossz szülők szerintem. Mégis max.2 gyereket ha fel tudnak nevelni ennyi pénzből.


Tegnap volt itt egy kérdés, hogy miért a szegényebb országokban, népcsoportoknál van a legtöbb gyerek.

válaszok: mert nincs pénz, úgyis meghal a fele, náluk ez a szokás, nincs családtervezés. A műveltség hiánya viszont több válaszban is felmerült.

A művelt ember szeretné, ha a gyerek is művelt lenne. Ha viszont sok művelt van, az nem mindenkinek jó.

Kormánynak: sok birkát adóztatni kell, igazságtalanul (oké, legyen bevétele az államnak de ez már rablás, aminek zsákmányát két kézzel szórják el)

multik: sok birkát ki kell zsákmányolni

média: a sok birkát meg kell vezetni

Akinek van egy kis esze, az a jelen helyzetben nem vállal gyereket. Akinek meg nincs, annak úgy is mindegy(tisztelet a kivételnek).

De szerintem pont ez a cél itt.

Ugyhogy minden tiszteletem azoknak, akik a jelen helyzet ellenére gyereket vállalnak és fel is tudják tisztességesen nevelni.

2014. dec. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

A társadalmi elvárások szerintem annak valók, akik nem képesek a saját céljaikat követni, és jobban érdekli őket a szomszéd véleménye, mint a sajátja. Engem pont nem érdekelne, hogy elvárás-e a gyerek, ha én nem akarok. Ha nincs gyereked, az a baj, ha egy van, akkor kettő kellene, ha kettő van, akkor három, ha három van, akkor meg minek az a sok. Így működik a társadalmi elvárás, sosem tudsz neki megfelelni. Felesleges is.


Amikor úgy érzed, hogy szeretnél gyereket, akkor nem az új autó lesz a fontos, mert egy használtban is el lehet furikázni a boltba. Sőt sokan élnek autó nélkül is.


Egyébként meg mindenhol ilyen a társadalom felépítése. Vannak emberek az alján, a közepén és a tetején. Máshol sem sétál le a melós új Audit venni. Ettől meg van nekik is gyerekük.

2014. dec. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!