Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért Jár anyagi lemondással...

Miért Jár anyagi lemondással a gyerekvállalás mikor ugy is nagyon kevés van a pénzböl? És én is csak egyszer élek és szeretnék jol élni

Figyelt kérdés
Gyakran mondják nekem azt hogy önzö vagyok és le kellene mondanom dolgokrol hogy legyen családom mert az kellene hogy legyen a legfontosabb az életbe.Ezt azért ézem vérlázitonak mert olyan emberek mondják akik nálam jobb kocsikkal járnak és nagyon szeretik a pénzt.De arra utalnak hogy én vegyek már vissza még abbol a kevésböl is ami van.Azt bezzeg nem mondja senki hogy a munkárol meg az ado fizetésröl mondjon le az ember.A gyerekvállalás a bérböl és fizetésböl élö ebertöl még a reményt is elveszi hogy utazára vagy uj kocsira gyüjthessen az ember.Ugy érzem ezzel burkoltan arra céloznak hogy alsobbrendü fajként van a melos elkönyvelve.Mert neki nem valo a jolét csak az ado fizetés meg a munka meg a hitel törlesztés hogy a politikusok meg bankárok utazgassanak meg jol éljenek.Nekem meg az a dolgom hogy felneveljen a következö generácio kizsákmányolhato rabszolgáját.Mit gondoltok erröl?
2014. dec. 24. 20:35
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

na ezert kerdeztem mert netto 250 e ft bevetel alatt en sem vallalnek gyereket, mivel arrol en se mondanek le hogy normalis minosegu eteleket egyek vagy adjak a gyereknek.

de nyilvan majd elobb utobb lesz egy parod es mashogy fogod latni.

az en ferjem jol keres en se panaszkodhatok, de ha csak havi 250 ezrunk lenne akkor is vallaltunk volna babat. persze akkir le kellene mondanunk az utazasrol meg pl tvbol is 20 e ftost vettunk volna nem pedig 100 e ftost, de ezeket csak azert irom h lasd: nem olyan sulyos dolgokrol kell lemondani, 2 fizubol azert fel lehet nevelni min. egy gyereket, komolyabb nelkulozes nelkul.

most keveset keresel, pesszimista vagy, ertheto...torekedj arra h megismerkedj egy rendes emberrel aki elvesz felesegul, tanulj szakmat, kepezd magad hogy jobban keress...ezt mindenki megteszi aki valamire akar babat....ha ezeket nem akarod megtenni akkir ne is vallalj gyereket..

2014. dec. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Vannak a gazdag családbol származok akiknek nem kell választani hogy enni adjak a gyereknek vagy vegyünk egy uj audit vagy fizessük e ki a villany számlát mert mindenre van pénz.vannak a nincstelen szegény családok akik olyan szegények hogy nincs mit vesziteni akkor legalább legyen pár gyerek igy legalább lessz családi potlék meg valami szociális lakás meg valami támogatás.Én 1ik csoportba se érzem magam.Nem dondolok extrém luxus dolgokra de a dolgozo emberek töbsége és ezek nagyon sokan vannak ök még egy uj kicsi családi autot se engedhetnek meg maguknak meg saját eröböl egy uj kicsi családi házat se és most nem a 100 millios villákra gondolok.Ezeket az alapvetö dologokat öneröböl munkabérböl soha az életbe esélye sincs az embernek megvalositani.Azok akik hittek ezekbe jol eladosodtak és el vitt a bank mindent nagyon sok család tönkre ment ebbe.Soka válás anyagi probléma miatt.
2014. dec. 25. 12:35
 13/30 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, mit akarsz kihozni ebből a kérdésből. Igen, sokan vannak, akik nem tudnak leszaladni és venni egy új Audit. Köztük én is, de ez nem jelenti azt, hogy nem tudok normálisan élni.

Gondolom, te sem egyedülállóként vállalnál gyereket, hanem akkor, ha van melletted valaki. Két fizetésből azért már meg lehet élni. Lehet, hogy akkor sem veszel audit, de elég sokan élnek albérletben, és nincs új autójuk. Ez még nem azt jelenti, hogy nem tudják kifizetni a villanyszámlát.


Ezenkívül nem kötelező gyereket vállalni, ha te úgy érzed, hogy nem fér bele. Nem mások véleményével kell foglalkozni.

Kicsit túlzásnak érzem a reakciódat, hogy burkoltan alsóbbrendűnek néznek.

Ha neked fontosabb az új kocsi meg az utazás, akkor gyűjts arra. A gyerek nem kötelező, nem kell lemondanod semmiről.

2014. dec. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Érdekes dolog ez a pénz. Fél évvel ezelőtt még jóval kevesebb folyt be a családi kasszánkba. Mindent meg tudtam venni, ami kellett, de igyekeztem spórolni. Hónap végére legtöbbször el is foyott a pénz.

Furcsa mód, most is majdnem elfogy a pénzünk hónap végére, pedig nem kezdtünk el nagy lábon élni.

Ezt azért írtam, mert mindenkinek más a sok és más a kevés. Akinek sok van, annak lehet, hogy az kevés, ami nekem sok.

2 normál fizetésből 2 gyereket is fel lehet nevelni tisztességesen. Ha az adókedvezményeket nézzük, akkor hármat is. Bár erre nem szabad alapozni.

Valószínűleg, ha neked is lesz párod, kicsit meg fog változni az életszemléleted.

2014. dec. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Azt szeretném ki hozni ebböl hogy mig elitélik és lenézik az embert mert nem családos(ami azért bántja is az embert)ráadásul önzönek is tartják addig a másik oldalárol a dolognak tudomást se akar venni a társadalom de még a politika se és ez a pénz.Ez is tulnyorészt pénz kérdés mint majdnem minden az életben.Leegszeresütve miden embertöl elvárják hogy legyen családja söt már a gyerekteleneket még külön adoval is akarják terhelni amit közügynek is titulálnak ,de a pénzügyi feltétele az már magánügy.Mindig az egyén a hibás ha szegény ö tehet arrol is ha nem képes megteremteni a családjának jolétet az uj kocsit uj lakást.Mert a gazdagok is meg dolgoztak mindenér és nagyon is kiérdemeltek mindent az életbe.különösen a gazdag családba születet gyerekek érdemelnek meg mindent amit pl a politikusok vettek a dolgozo emberektöl hogy a gyerekek nevér irathassanak luxus villákat.Nekik is valoszinü hogy szép családjuk lessz ha felnönek.De erröl senki nem akar tudomást szerezni.
2014. dec. 25. 14:38
 16/30 A kérdező kommentje:
Ja és az is elvárás hogy jolétbe nevelje a szülö a gyerekét nem csak hogy legyen gyerek.reklámok is ezzel vannak tele.A tvbe minden olyan tökéletes szépek a családok szép autoval utazik a család de a valoságba az embernek esélye sincs hogy ezeket megvalositsa.A politikusok aláássák az emberek jolétre valo törekvését egyre több és több adot kell fizetni egyre jobban emelkednek az árak miközben a dolgozo emberektö elvett adoforintokbol maguknak meg családjuknak milliárdos vagyonokat halmoznak fel.De a legdurvább az hogy csodálkozik mindenki hogy nem érti miért születik egyre kevesebb gyerek miért ment tönkre sok dolgozo család miért ilyen depresszios a magyarok nagy része.Senki nem ért semmit mi lehet a gond
2014. dec. 25. 15:01
 17/30 anonim ***** válasza:

De nem értem, hogy miért kéne mindenből új?!

Lassan 2 éve vettünk egy használt egyterű autót. 10 éves, de egyáltalán nincs lepukkanva, nagyon szép állapotban van. Sőt, büszkén vezetem. De autó nélkül is lehet ám gyereket nevelni, nem feléttele egyik a másiknak.

Egyébként meg pont olyan korszakban vagyunk, hogy egyáltalán nem cik a használt! A gyerekeknek is turiba veszem a ruhát (csak szép állapotút) és több anyuka is megdícsérte már az oviban a ruháit.

2014. dec. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Javítanék:

feltétele

ciki

turiban

2014. dec. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Azért kell uj mert ha nincs uj akkor nem lessz használt se és elfogy minden.És ha van uj az jobb.Egy uj auto sokkal megbizhatobb és valoszinü évekig nem kell rá költeni ráadásul környezetbarátabb.De ez is a pénzhez kapcsolhato.És miért kell sok pénz jolét meg vagyon?Mert szerintem abban mindenki 1et ért hogy minnél kevesebb pénze van az embernek annál kiszolgáltatotabb és ez forditva is igaz mert minnél több pénze van az embernek annál kevésbé kiszolgátatott.Szerintem senki se szereti ha tulzottan ki van szolgáltatva másoknak.Most jelenleg a bérböl és fizetésböl élö emberek nagyon is kiszolgáltatott helyzetben vannak.Ki vannak szolgáltatva az államnak a munkahelyüknek a bankoknak szoval soknindennek és ez nem értem miért jo és miért csodálkozik mindenki hogy ha az ember nagyon szeretne boldog családot mégse lehet mert teljesen el vannak lehetetnenitve a feltételei
2014. dec. 25. 17:00
 20/30 anonim ***** válasza:

Nagyon lovagolsz ezen az új autón, pedig ez aztán egyáltalán nem feltétele annak, hogy boldog családod legyen. Érdekes módon nagyon sokan képesek családot fenntartani.

De te most nagyon el vagy keseredve, és kivetíted mindenki másra. Minden országban vannak szegények és gazdagok, mindenhol kell adót fizetni, és a politikusok mindenhol megszedik magukat. Ezen felesleges kattogni. Igen, itthon nagy a korrupció, és nyíltan csinálják. Erre már csak azt lehet mondani, hogy megszoksz vagy megszöksz.

2014. dec. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!