Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért Jár anyagi lemondással...

Miért Jár anyagi lemondással a gyerekvállalás mikor ugy is nagyon kevés van a pénzböl? És én is csak egyszer élek és szeretnék jol élni

Figyelt kérdés
Gyakran mondják nekem azt hogy önzö vagyok és le kellene mondanom dolgokrol hogy legyen családom mert az kellene hogy legyen a legfontosabb az életbe.Ezt azért ézem vérlázitonak mert olyan emberek mondják akik nálam jobb kocsikkal járnak és nagyon szeretik a pénzt.De arra utalnak hogy én vegyek már vissza még abbol a kevésböl is ami van.Azt bezzeg nem mondja senki hogy a munkárol meg az ado fizetésröl mondjon le az ember.A gyerekvállalás a bérböl és fizetésböl élö ebertöl még a reményt is elveszi hogy utazára vagy uj kocsira gyüjthessen az ember.Ugy érzem ezzel burkoltan arra céloznak hogy alsobbrendü fajként van a melos elkönyvelve.Mert neki nem valo a jolét csak az ado fizetés meg a munka meg a hitel törlesztés hogy a politikusok meg bankárok utazgassanak meg jol éljenek.Nekem meg az a dolgom hogy felneveljen a következö generácio kizsákmányolhato rabszolgáját.Mit gondoltok erröl?
2014. dec. 24. 20:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem... és ezt pont Szenteste? Aki akar az szül, aki nem az meg nem. Más meg hadd mondja, majd megunja.


Off: 3 gyerekem van, most aludtak el. Ha láttad volna a szemükben az örömöt, amikor az ajándékokat nyitogatták, ezt a kérdést biztosan nem írtad volna ki.

2014. dec. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
16%

a csalad kellene hogy a legfontosabb legyen, valoban...vagy inkabb ulsz majd otthon egyedul 80 evesen a mereg draga borfotelben gyerek unoka nelkul? nekem.a babam es a ferjem a mindenem, a penzt is szeretem de inkabb semmit sem vennek magamnak ha ezen mulna a gyermekem..


egyebkent meg ha nem eleg a penz tobbet kell keresni!! nem pedig orrverzesig sporolni meg lemondani. ez az alapveto szemleletbeli problema: ha valamire kell a penz, sporolni akartok ra, ahelyett hogy megkeresnetek ra a penzt. Tudod, segits magadon es Isten is megesit.

2014. dec. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
En is lemondtam sok mindenrõl a gyerekeim miatt, mert az életem részei.
2014. dec. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
A jövedelm szerzés törvényes keretei erössen korlátozottak ezért vannak tele a családok hitelekkel és bedölt hitelekkel.Én nem szeretnék eladosodi.Nagyon szeretne szerintem minden ember szép nagy gazdag és egészséges családot magának de ez egy képtelenség.Az lenne a normális ha a családnak anyagi létbiztonságot tudna adni.Uj kocsival vinni a gyerekeket nyaralni a tengerpartra nem hitelböl tanitatni a gyereket meg ilyesmi.Nem tudom elkébzelni hogy számolnak el a szegény családbo származo gyerekükkel a szülök ha felnö és kiszolgátatva kizsákmányolva kidobják a szülök a gyereket az élet sürüjébe hogy menj és boldogulj
2014. dec. 24. 21:09
 5/30 anonim ***** válasza:
87%
akkor ne szülj gyereket és nem támogatod a kizsákmányolásukat. hisz akkor nem lesz kit kizsákmányolni.
2014. dec. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
18%

amirol te beszelsz az mar nagyon a veglet...magyarorszagon a netto atlag kereset 150 e ft.....a jobbik felebe kell tartozni a halmaznak. ha erre nem vahy kepes ne is vallalj gyereket.

off: minek új autó?

2014. dec. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
egyebkent nem akarok a tarcadban se a maganeletedben, de elarulod hany eves vagy van r parod es mennyi a haztartas bevetele? csak azert kerdem mert talan jobban megertenem az allas pontod, ha tudnam hogy megis mennyi lemondassal jarna ha el kellene tartanotok egy gyereket. talan rosszul latod az egeszet nem jol mered fel hogy mennyibe kerul egy gyerek...
2014. dec. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Hát ez az 100-150 ezer ft az semmire se elég mondjuk éhenhalni sok.Minek uj auto?jo kérdés!Vissza kérdezek minek uj tv? minek uj telefon?minek uj számitogép?minek uj ruha?Mert ha nincs uj akkor nincs az ég világon semmi.És emberek vagyunk emberek használnak ilyesmit és konkrétan ezekért dolgozunk hogy pénzen ezeket megvehessük még a gyerekeknek is.De nem tudom hogy lehet tiszteségessen minimálbérböl gyereket rendessen felnevelni?Vagy az ilyen szülöket nem is érdekli a gyerekük jövöje gondolják majd ugy is lessz valahogy
2014. dec. 24. 22:15
 9/30 anonim ***** válasza:
Nyilván nem vágysz gyerekre, ez esetben ne foglalkozz azzal, mit mondanak mások, az vállaljon gyereket, aki szereti, és szeretetben fel tudja nevelni. Míg nem volt gyerekem nekem is fura volt ez a lemondósdi, de mióta megvan tudom, hogy érte bármiről lemondanék.
2014. dec. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
33éves vagyok netto 100ezer és jelenleg nics párom szüleimmel élek.Mondjuk az emberben benne van az erös ösztön és vágy bennem is de másik oldalon ott van a szegénységtöl valo rettegés a szenvedés a nélkülözés. A Szeretet az önmagában nem tartja össze a családot az kevés.Ha nagyon komoly anyagi gondok vannak a családban akkor az könnyen megbomlik.Sok rokonomnál ez bekövetkezett gyerekkel.
2014. dec. 24. 22:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!