Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért változnak meg az emberek...

Miért változnak meg az emberek ennyire a gyerekvállalás után?

Figyelt kérdés
Annyi kérdést olvastam már itt , és a való életben is azt látom, hogy főként a nők nem tudnak reálisan hozzáállni bizonyos kérdésekhez. Azért mert ők anyák most már, és mindent a gyerekért. Miért mossa át a gyerekszülés ennyire felnőtt, értelmes nők agyát? Persze tudom vannak olyan anyák akik helyén tudják kezelni a gyereknevelést, de szerintem ők vannak kevesebben.Mit gondoltok miért van ez így?
2014. dec. 7. 08:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%
Te anya vagy?
2014. dec. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%
Gondolom te pasi vagy ami feltette a kérdést.Miért szerinted ha gyereket szül ne a gyerek legyen az első.Épp tegnap beszelgettem egy anyával s mesélte hogy az első három hónapban nappal mikor fent van a gyerek folyamatosan vele kell lenni mert állandó törödest igenyel.Szeritem szánalmas aki a gyerekkel nem foglalkozik csak megszüli aztán éli a világát mintha nem lenn gyereke.De nemertem mire gondolsz,higy miben változnak meg.
2014. dec. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
1. Nyilván nem de ez nem tartozik ide. De ha anya leszek sem fogok úgymond rátelepedni a gyerekre, még csak a gyerekben gondolkozni.
2014. dec. 7. 08:56
 4/20 A kérdező kommentje:
2. Azt veszem észre hogy nem érted nyilván nem arról hogy ne gondozza egy gyereket, nem tudom ezt honnan raktad össze.
2014. dec. 7. 08:58
 5/20 anonim válasza:
74%

Nem a gyerekszules mossa at az agyukat, hanem a tarsadalom altal felallitott elvarasok. Ha nem lesz beloled osanya, a tobbi anyuka ugy fog kezelni, mintha egy veres rongy lennel.

Egyebkent tul kell lepni ezen. Ne masok velemenye legyen a mervado. Ez a mai tarsadalom betegsege, hogy szules utan a ferj/ elettars abszolut megszunik letezni. Par generacioval korabban nem ment ez a hiszti a gyerekvallalas korul.

2014. dec. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Nem mindenki változik meg !!!! Nekünk vagy gyerekünk ..de attól még ugyanazok maradtunk akik voltunk !!! Nyilván legtöbb esetben a gyerek érdekeit kell előtérbe helyezni ,de attól még hogy valaki szülő ..annak nem kell az emberi kapcsolatok ,valamint a házasság rovására (bizony ,sok esetben ez is van :( ) mennie .Mi ugyanazok maradtunk aki voltunk ,én sem lettem (szerencsére!!!)egyfajta anyatigris ,akinek kizárólag a gyereknevelés a témája ,aki a gyerek miden mozdulatát a közösségi oldalon posztolja! Nem hanyagolom a páromat ..odafigyelünk egymásra ugyanúgy ,eljárunk romantikázni,csinálunk programokat ...és a baráti kapcsolatokat is ápoljuk ! Bizony nálunk be van vonva a nagyszülő az életünkbe ,van mikor ő vigyáz a gyerekre . Mi nem is lettünk befásult szülők ,akiknek a gyereknevelés és a mindennapok felőrölte az életét és megtiporta a házasságát !
2014. dec. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%

majd jusson eszedbe ez a kérdés,ha megszülted a gyereked.nekem is voltak elveim meg elképzeléseim,hogy így meg úgy lesz,amikor gyerekem lesz,aztán a nagy része borult

én mondjuk ne vagyok elvakult,de mindig a gyerekem szükséglete lesz az első.egy egyszerű kis példa.farkas éhes vagyok,leülök vacsorázni.két falat után a fiam közli,hogy kakálnia kell.nyilván nem vacsorázok meg komótosan,aztán rendezem a gyereket,hanem fordítva.vagy pl. én csak azután kezdek enni,ha neki adtam.

addig ne alkoss véleményt,amíg te nem voltál ebben az élethelyzetben.ezt a hiát én is elkövettem.nem bírtam megérteni,amíg nem volt gyerekem,hogy hogy nem lehet elcsendesíteni egy ordító,hisztiző gyereket.na most már tudom

2014. dec. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%

Írhattál volna kicsit konkrétabban,hogy mire gondolsz.

Természetes,hogy egy nő életében a gyermek lesz a legfontosabb,feltétel nélküli szeretet csak a szülő-gyermek kapcsolatban létezik.Bennünk nőkben benne van az anyai ösztön.Normális esetben az apának is a családja a legfontosabb.Ha egy nőnek gyermeke születik,bármilyen kérdés csak érintőlegesen is a gyermekére is vonatkozik,természetes,hogy úgy gondolkodik,mi jó a gyermekemnek, csak utána jövök én,és bárki más.Valljuk be,a sok öröm mellett,rengeteg energia is a gyermeknevelés.Ettől függetlenül mi nők is vágyunk kikapcsolódásra,a párunkkal kettesben töltött időre stb.,csak a gyermek születése után ez sok esetben komoly szervezést igényel.Ez pedig újabb kérdéseket vet fel,ami szintén gyakori itt,pl.:Miért nem segít az anyós? stb.

2014. dec. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem akkor van óriási baj, a nem valtozik az ember a gyerekneveléssel.


Persze abban igazad, hogy egyesek tűlzásokba esnek.


Milyen kérdésekhez nem allnak reálisan szerinted? Mert én pont azt vettem észre, húgy tűlságosan reálissá válnak, ami kiábrandító néha.


Ami szeribtem hibádzik a kérdésedben, hogy ennyire az anyákra vetíted ki, közben az apák ugyanannyit változnak,csak talan egy picit később, hisz az elején cak az anya van általánosságban a gyerekkel.


Pl néha idgesítő, hogy egy anyuka csak az anyukaságról témázik, aztán ha belegondol az ember egy ideig tök jogos: egyrész újdonság neki is, másrészt más nem történik vele az első néhany évben kb, minden körülötte forog. Első hőnapokban az "etetésen, felkelésen, pelenkázáson, megfordult felült és mosolygott a gyerek"-en kívül nem történik semmi, vagy ha igen az is a gyerek miatt fura és meséli el( mi volt a bevásárláson, ahova végre eljutott és gyerekkel.


Ezek persze péndák, vanan olyan "ősanyának" nevezett emberek, akikről veszélni sem érdemes, hisz ott az Isten a gyerek, és fejet kell hajtani az anya teljesitménye mögött.. De azert ez nem általános szerintem.

Az pedig,nhogy valakinek a gyerek az első természetesnek kellene, hogy legyen, nem azt mondom, hogy csqk ő létezik, de a gyerek az aki rá vana szüleire utalvaa, akit tudatosan vállaltunk, a mi felelősségünk. És ezt tudomásul kell venni. De azt is, hogy a ygerekek önálló emberi lények, saját személyiséggel, és saját élettér igénnyel

2014. dec. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%
Nem értem miért kerül elő rendszeresen hasonló kérdés. Épp a mai szülőknél látom, hogy nem kizárólag a családnak élnek. Sőt. Nagyon sokan úgy járnak szórakozni, mintha mi sem történt volna, alig várják, hogy a gyereket lepasszolják valakinek. A szüleim korosztályára (60-as) egyáltalán nem volt jellemző, hogy gyerek nélkül jártak moziba, étterembe, wellnessezni, nyaralgatni.
2014. dec. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!