Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért változnak meg az emberek...

Miért változnak meg az emberek ennyire a gyerekvállalás után?

Figyelt kérdés
Annyi kérdést olvastam már itt , és a való életben is azt látom, hogy főként a nők nem tudnak reálisan hozzáállni bizonyos kérdésekhez. Azért mert ők anyák most már, és mindent a gyerekért. Miért mossa át a gyerekszülés ennyire felnőtt, értelmes nők agyát? Persze tudom vannak olyan anyák akik helyén tudják kezelni a gyereknevelést, de szerintem ők vannak kevesebben.Mit gondoltok miért van ez így?
2014. dec. 7. 08:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
21%
Én vagyok a második kommentelő.Ja ertem ,mire gondolsz.Nem nem fogok rátelepedni a gyerekemre ha lesz,főleg azért sem mert anyám rámtelepedik ô a tipikus irányító szűlő.(mergező szülők c könyv).Nem engedi hogy őnnálló életet éljek,érzelmi zsarolásokkal próbál irányitani.Nem ,én nem leszek ilyen.
2014. dec. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%
Nálad a pont 6. ! Bárcsak sokkal többen lennének ilyenek ,mint te ... ez a normális ! Nem pedig az amikor valaki a gyerekszülés után átmegy ősanyába ,nem lehet kommunikálni vele,mert csak a gyerek a téma -.- ... na az nekem sem szimpatikus . Nekem is van gyermekem ,ő már kis tini ... és hál istennek én sem voltam begyöpösödött anyuka ! A házasságom a gyerekünk apjával 18 éve kiválóan működik (minden téren!) ,a lányomnak nemcsak az anyukája vagyok ,hanem egyben a barátnője is ...akivel mindent megbeszélhet . Én még nyitott vagyok a világ felé ,nem szűntem meg nőnek lenni ..érdekel a divat is ,odafigyelek magamra ..persze a családom a legelső ,de remélem értitek mit akarok kihozni az írásomból ! Igen ,a nagyszülőnek is részt kell venni a gyermek életében .. nekünk is van ,hogy nála van a lányunk ,nyári szünetben akár 3 hetet is ,de bármikor rendelkezésünkre áll ,ha úgy hozza a szükség ! Mi óvjuk a házasságunkat a párommal ,belátjuk hogy szükség van kettesben eltöltött időre és ez nem jelenti azt ,hogy a gyerek számunkra teher ,mert NEM (!!) az ! Szülőként nem szűntünk meg férfiként és nőként funkcionálni ,nem lett az ,hogy kizárólag a gyerekkel kapcsolatos témákra korlátozódott a társalgásunk !
2014. dec. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekvállalással alapvetően megváltozik az ember élete.

Előtte munkaidőn kívül azt csináltunk, amit akartunk, oda mentünk ahova akartunk. Most ha beteg a gyerek, akkor nyilván vele vagyok és nem bulizok. Ha program van az oviban, akkor az élvez elsőbbséget, nem a koktélozás a barátnőkkel. Pedig hidd el, szívesebben lennék a csajokkal ahelyett, hogy az óvónő monológját hallgassam :-)


Sok múlik a barátokon is. Én szívesen láttam őket szinte első perctől, jöttek is. Ha olyan helyre mentünk, vittem a gyereket is. De van olyan anyuka ismerősöm, aki hiába hívja a korábbi barátait, hiába menne velük bárhova,a "barátok" nem szeretik a gyereket és "biztos csak a kakis pelusról tudna beszélni". Egy jó francokat. A legtöbb anyuka örül, hogy végre másról beszélhet.

2014. dec. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
7. Mar az elejen is irtam hogy nem a gyerek gondozasarol irtam. Lehet hogy nincs gyerekem de neveltem mar gyerekeket, es tudom hogy eletkoratol,fejlettsegi szinttol mit tud megcsinalni. Szerintem nem rosszabb szulo az aki neha onzo kozos programot csinal a parjaval. En azt tartom rossz nevelesi hibanak aki visszasullyeszti a gyereket egy nem eletkoranak megfelelo fejlettsegi szintre a sajat aggodasa miatt.
2014. dec. 7. 09:37
 15/20 anonim ***** válasza:

14#


Azt hiszem a kérdésed leírásából,drasztikusabbnak éreztem a véleményed, mint ami,

Teljesen egyetértek ezzel a kommenteddel..


Tehát attől hogy a gyerek az első, az embernek nem szabad megszűnni embernek lenni ( nem csak szülő lesz hanem szülő IS)


Tulaggódás is gond...

Na a lenyeg, hogy a kérdésedből nem teljesen arra gondoltam, mit amit igazából kérdeztél.


Ehhez hozzáfűzve: szerintem nem annyira általános amire gondolsz, régen több volt az ilyen eset, manapság hamarabb élnek a párok maguknak is kicsit.


9#

2014. dec. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
55%

Az meg, hogy mi lesz a házassággal, két emberen múlik. Férjem meséli, hogy a barátai közül többet idegesít, hogy a gyerek köztük alszik - a feleségeiknek meg azt mondják, hogy ez így tök jó, ők is így szeretnék. Hát az ilyen férj menjen a búsba.

Vagy a másik kedvencem: anyuka fogyjon le, járjon el tornázni, de ez apukának semmilyen kellemetlenséggel ne járjon. Ne kellejen emiatt "vigyáznia" a saját gyerekére, mert ő munka után fáradt. Oldja meg a nő egyedül, ahogy tudja.

2014. dec. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
48%

Teljesen egyetertek veled kedves kerdezo!

Anyosommal ezert szinte allando konfliktusban vagyunk, mert o ugymond "felaldozta magat" a gyerekeiert. En viszont nem vagyok hajlando, es sokmindent maskepp latok. Legutobb is, hogy szerettem volna ferjemmel kettesben elmenni az egyik adventi vasarra, es valahogy ugy alakult, hogy elment az ido. Erre kozli, hogy akkor elmegyunk masnap es visszuk a gyereket. Brrrrrrrr... es mondtam, hogy szo sem lehet rola. Egyreszt neki baromi unalmas lenne, allandoan fegyelmezni kellene, masreszt pedig ne logjon mar mindig a nyakunkon, szeretnek egy kicsit a ferjemmel is lenni... Meg meg van jo par pelda de meroben mas a velemenyunk. En nem leszek martir a gyerek miatt. Ugyanugy megeszem a csokit ahogy o. Sot, valamikor az ovenek a felet. Szoval en nem valtoztam meg szules utan abszolut. Se kivul, se belul. Pedig ket gyerekem is van.

2014. dec. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó: lehet anyósodat nem az zavarja, hogy te nem vagy mártír, hanem csak nem akar az unokákra vigyázni.
2014. dec. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
74%
16 . ! Én nőként mondom azt ,hogy a gyereknek nincs keresnivalója a hitvesi ágyban ! Olyan is van ,mikor egy nő egyfajta eszközként használja a gyermeket ,hogy a férje közeledését elutasítsa vele.Tudom ,anyám ugyanezt csinálta gyerekkoromban . Mindenféle mondvacsinált indokkal az én szobámban aludt ,természetesen tönkre is ment a házasság ,el is váltak !Persze más az ,ha beteg a gyermek stb ...Nálunk kezdetektől fogva a saját ágyában aludt a gyerek .Persze más az ,mikor pl vasárnap délelőtt közénk furakodik és kicsit közösen ágyból nézzük a tv-t .
2014. dec. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
43%

Én ezt értem, és egyet is értek. Velünk sem aludt egy ágyban a gyerek.

De sok ismerősömnél együtt alszanak. A nők meg abban a boldog tudatlanságban élnek, hogy ez a férjüknek is megfelel.

2014. dec. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!