Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szívetek mélyén mit szeretnéte...

Szívetek mélyén mit szeretnétek, mi legyen a gyereketek, ha felnő?

Figyelt kérdés

El szoktátok képzelni, milyen lesz ha felnő(nek) a gyereke(i)tek?

Mit szeretnétek, milyen szakmát válasszon(válasszanak)?


Tudom, nem azt kell neki(k), de minek örülnétek? Ha azt amit ti (szülei) csináltok, vagy azt semmiképpen?


Mi vendéglátósok vagyunk, és csak reméljük, hogy messziről elkerüli a szakmát majd a fiunk. Én örülnék, ha orvos lenne.

De majd eldönti ő.


2014. dec. 19. 21:47
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
90%
Én is szeretném ha orvos lenne a lányom.Mivel elég hipohonder vagyok,mindig mondom neki,majd meggyógyítod anyádat:-) Na persze ez vicc:-) De 5 évesen már egy ideje azt mondja hogy állatorvos fog lenni,hát nem bánnám:-) én kereskedő vagyok,remélem az nem lesz belőle.
2014. dec. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 H.Orsolya ***** válasza:
100%
Mi nem nagyon álmodozunk ilyenről, persze oda tettük a nevük elé a doktort, ha esetleg úgy alakul ne hangozzon komolytalannak, de mindegy milyen szakmát választ. Csak szeresse ,amit csinál és legyen nagyon boldog élete. Addig sokat fog változni a világ, így nem tudhatom mi lenne neki a legjobb a jövőbe.
2014. dec. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindegy, csak abban reménykedek, hogy nem fogja elpazarolni a tudását. Olyan szakmát választ, amihez tehetsége van, amiben kihívást lát és gyávaság/kishitűség miatt nem éri be kevesebbel. Szeretném ha boldog lenne úgy, hogy nem mond le az álmairól.


Én annak idején lemondtam. Letértem a vágyott útról, mert nem bíztam eléggé magamban és csak nagy kunkor után jutottam vissza. Jó lenne, ha neki nem kéne ezt átélnie.

2014. dec. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
91%

Szeretném, ha megtanulna jól gitározni. Persze nem biztos, hogy tényleg ezt a sorsot szánom neki, de minden esetre szexepilnek megtenné.

Ő focista akar lenni, de túl sok esélye nincs, mert utál futni. Ezért is mondom neki, hogy gyakorolja inkább a gitározást, az jobban megy, meg a gitárosoknak nagyon sok lány jut ám, de erre meg azt mondja, Neki elég annyi csaj amennyi Christiano Ronaldonak. :D

8 éves.

2014. dec. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

a fiam 4,5 éves. amióta csak képes felfogni ezt a kérdést, ő "holdász" és/vagy szakács szeretne lenni.

Remélem nem lesz aszronauta... túl veszélyes és teljesen el is szakadna tőlünk, tudom önzőség hogy nem szeretném ezt, vagy bármi hasonló veszélyes szakmát ,de tudom magamról, hogy támogatni fogom bármiben, amit igazán akar majd magának.

A sütés főzéshez viszont jó érzéke van, igazi kis ínyenc is, és nagyon tud enni, tudod, amikor megkívánod azt a kaját csak az alapján ahogy ő éppen nagy élvezettel eszi... a múltkor meg muffint csináltunk, beleszagolt és megrovóan közölte, hogy anya, kifelejtetted a vaníliát! - és tényleg. :O szóval ez esélyes dolog nála. Tudom ,hogy a vendéglátás kemény szakma, és sokan eleve a szakmunkákat leszólják, de én nem így gondolkodom. Ha szereti amit csinál és megél belőle tisztességes keretek között, akkor felőlem akármi lehet!


A lányom állatorvos szeretne lenni évek óta. Az esze megvan hozzá, a szorgalmát majd meglátjuk... jövőre lesz elsős. :) én örülnék, ha kitartana emellett ,tisztességes, szép de nehéz szakma lehet.


mi mindketten pedagógusok vagyunk a férjemmel, a lányom maximálisan alkalmas lenne erre a pályára is egyébként, de a mostani körülmények miatt én nem javasolnám neki - vagy nem ebben az országban.

2014. dec. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
84%

én szeretném, ha azt látnám, hogy meg van mindene és becsületes úton jár, elismert, van munkája, családja, lehetőleg itthon.

mai preferált szakmák részemről:

fogorvos(magánjelleggel is), ügyvéd, bíró, külkereskedelmi vállalkozó, igazgató, ilyesmik .

2014. dec. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szeretném, ha Ember lenne, mindegy, hogy milyen szakmát választ. Lelje benne örömét és boldoguljon vele. Legyen neki mindenből elegendő.
2014. dec. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
91%
Szeretném, ha lenne diplomája. Bízok benne, hogy reál lesz, mert azt szeretném, ha valamilyen mérnök lenne (bár kislányom van). Azt viszont nagyon fontosnak tartom, hogy legalább két nyelven folyékonyan beszéljen, mert úgy érzem, hogy a mai világban az egy jó alap bármihez.
2014. dec. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
93%

Én azt mondtam neki, amikor a hasamban volt még, hogy asztrofizikus lesz belőle és kiküldöm tanulni, csak szálljon le a májamról.

Bármi lehet amúgy, a lényeg, hogy azzal foglalkozzon, amit szeret, de abban legyen a legjobb.

Én örülnék, ha mérnök lenne, építőmérnök, biomérnök, biológus, vagy fizikus, prog.matematikus.

2014. dec. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
92%
Boldog legyen és kiegyensúlyozott. Azt csinálja,amit szeret.
2014. dec. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!