Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két és fél éves gyereketek...

Két és fél éves gyereketek mennyit néz tv-t egy nap? Egyáltalán néz tv-t?

Figyelt kérdés

2014. dec. 2. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
2 éves és kb 2 órát,délelőtt és délután 1-1.Van egy bátyja,aki nem kezdte azért olyan korán a TV nézést, na de a 2.-al már nem lehetett ezt megoldani :)
2014. dec. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ja és a gyakorlatban azért nem ül végig ennyit, sokszor játszik közben

1.

2014. dec. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is van egy bátyja, így nem lehet teljesen kiküszöbölni a mesenézést. Esténként kapcsoljuk csak be, vacsora után. Kb fél órát nézik.
2014. dec. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nézte ennyi idősen, de közben jött-ment, játszott. Napi másfél órát biztosan nézte. Ekkor kapott rá a Bogyó és Babócára, Kockásfülű nyúlra stb.
2014. dec. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
akkor jó, enyém is ennyit nézi! :) kicsit soknak tartom, mert ő meredten tényleg csak ezt nézi, de akkor ez kb "normális" :)
2014. dec. 2. 21:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Kövezzetek meg, de nekem nem néz(ett) ennyi tévét a gyerekem.

Most 4,5 éves ovis, hétköznap reggel egy-egy kb. 10 perces Thomas vagy Peppa pig vagy hasonló epizódot nézhet dvd-ről, amíg megissza a kakakóját (addig én gyorsan elkészülök), délután, este sosem.


Hétvégén délelőtt van olyan, hogy max. fél órát hasonló mesékből, amit ő választ (pompom vagy kisvakond vagy Thomas vagy Peppa vagy Tűzoltó Sam, Micimackó, ilyesmik), aztán már nem.


2,5 évesen is hasonló volt a helyzet, vagy talán kevesebb is egy kicsit.

Szerintem abszolút gyermek és személyiségfüggő, melyik kicsit mennyire "varázsolja" el a tévé.

Én nagyon meg vagyok döbbenve azon, hogy a mai napi képes úgy "odaragadni", hogy azt se hallja meg, ha közvetlenül mellette szólok hozzá, vagy szinte fel sem tűnik neki, hogy a kezemmel legyezek a szeme előtt... nekem ez egy kicsit félelmetes...


Nem vagyok meggyőződve arról, hogy feltétlenül szüksége van ennél több mesére, ő sem érzi ennek a hiányát, szerencsére ezt szokta meg, nem követelőzik.

Igaz, hogy "melósabb" foglalkozni vele, mesét olvasni vagy beállni betegnek, hogy megvizsgálhasson vagy válaszolgatni a kérdéseire stb.- de hosszabb távon talán nem haszontalan.

2014. dec. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
reggel este 10-10 perc mese, ennyi
2014. dec. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kössz a lepontozást....akárki is volt....1.

ja tudom,ide csak tökéletes anyák írnak...nem az volt a kérdés,hogy jó-e,hanem hogy mennyit néz...inkább beteszek neki egy mesét,amit néz és közben elmatat abban az egy órában míg délelőtt muszáj főznöm/takarítanom,minthogy végig ordítson,mert nem ülök mellette.Ja és mielőtt ezért is megszólnátok,tud ő játszani,csak nagyon össze van nőve a bátyjával és délelőttönként még nem megy neki hogy egyedül ellegyen.Délután meg a bátyja kéri a mesét ovi után,de az sem szigorúan mese előtt töltött 1 óra. Tudom nem a legideálisabb de most ez van...de nem is értem miért magyarázkodom,nem kéne erre az oldalra járnom,válaszolnom,ennyi....1.

2014. dec. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!