Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy jobb...

Miért mondják azt, hogy jobb a kisebb korkülönbség? Sok olyan szülőt láttam akinek 2 vagy több kicsi gyereke van és deprissziós, ingerült stb. Miért nem várnak pár évet még és úgy vállalják be a következőt!? .

Figyelt kérdés
Hogy felkészüljenek rá. Nekem lassan 2 éves a fiam, de nem érzem még, hogy elbírnánk még eggyel.Miért jobb az nekik,hogy se energiájuk se figyelmük,se pénzünk,semmi nincs meg a következő gyerekhez?!Tudom,hogy valakinek csak becsúszott és azért tartották meg.De nem gondoljátok,hogy idegbetegebbek lesztek több gyerek miatt?Mi minden figyelmünket a fiúnkra fordítjuk,foglalkozunk vele,játszunk vele,tanítgatjuk,stb.más miért úgy gondolja,hogy hamar kell a következő baba.Bizos vannak kivételek,akiknek nem húzósabb + 1 baba.
2014. júl. 31. 11:32
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg minden testvéri kapcsolat felnőttkorban lesz az igazi utolsó. Mi köztük 2 év van de nem játszottunk szinte soha együtt mert egyikünk babázni akart a másik macival játszott volna.
2014. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
26%
Nem jobb,csak általában azért vállalják be,mert akkor kapnak a 2. után is gyedet és mert már benne vannak a korban.De se a gyereknek sem a szülőnek nem jobb ha nagyon kevés a korkülönbség 2,5-3 az már jó de alatta necces.
2014. júl. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
82%
3-an vagyunk, 1,5-1,5 év van köztünk. Soha nem játszottunk együtt, mert annyira más személyiségek voltunk már kisgyerekként is és különben is mindhármunkat más játékok érdekelték. Megvolt mindenkinek a saját cimborája az oviból, iskolából és jöttünk-mentünk egymáshoz. Jóban vagyunk felnőttként is, de mai napig nagyon különbözünk.
2014. júl. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
49%
Hagyjuk szerintem, hogy minden pár maga döntse el, hogy mikor vállal gyereket- senkinek semmi köze nincs ehhez!! Ha neked nem tetszik, hogy más ordít a gyerekével akkor ne figyelj rá oda. Ha mindenki csak a maga dolgával foglalkozna- mennyivel egyszerűbb lenne az élet!!!
2014. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
66%
Na ezaz... Amikor látnak kívülről az emberek valakit,egy bizonyos szituban,pár perc erejéig... Fogalmuk sincs,hogy min ment keresztül az életben,vagy aznap,vagy a közelmúltban,miért kiabál,miért türelmetlen. Ennek semmi köze a kis- és nagy korkülönbséghez. Emberek vagyunk,sokszor türelmetlenek,csalódottak,fáradtak,ez hatványozódik,ha szülők is vagyunk. Én sem tudok a nap minden percében mintaanya lenni,néha elszakad a cérna és igen,türelmetlenkedni is szoktam. Aki azt mondja,hogy ő nem,az hazudik. Nálunk 2 év lesz köztük és nem érvelek senkinek,hogy ez miért jó nekünk,mert még őszintén szólva senki nem is kérdezte,hogy miért ilyen hamar. Nem tudom,ez hol divat,mifelénk ezt nem feszegetik,így nem kell érvelni. Egyébként is,ami jó az egyiknek,az nem felel meg a másiknak,annyira különbözőek vagyunk... És ez így jó. Mindennek van előnye és hátránya,az általánosítást viszont nagyon szeretem. Bizonyára te sem örülnél kérdező,ha egy halmazba tennének másokkal -akik mondjuk a tökéletes ellentéteid, pl.idegbetegek és csak magukkal foglalkoznak-,csak mert nekik is egy gyerekük van...
2014. júl. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!