Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy jobb...

Miért mondják azt, hogy jobb a kisebb korkülönbség? Sok olyan szülőt láttam akinek 2 vagy több kicsi gyereke van és deprissziós, ingerült stb. Miért nem várnak pár évet még és úgy vállalják be a következőt!? .

Figyelt kérdés
Hogy felkészüljenek rá. Nekem lassan 2 éves a fiam, de nem érzem még, hogy elbírnánk még eggyel.Miért jobb az nekik,hogy se energiájuk se figyelmük,se pénzünk,semmi nincs meg a következő gyerekhez?!Tudom,hogy valakinek csak becsúszott és azért tartották meg.De nem gondoljátok,hogy idegbetegebbek lesztek több gyerek miatt?Mi minden figyelmünket a fiúnkra fordítjuk,foglalkozunk vele,játszunk vele,tanítgatjuk,stb.más miért úgy gondolja,hogy hamar kell a következő baba.Bizos vannak kivételek,akiknek nem húzósabb + 1 baba.
2014. júl. 31. 11:32
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
86%
A nagyszámú kis korkülönbségnek hazánkban semmi más oka nincs nagyrészt mint a tgyás gyed kérdés.
2014. júl. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
Én nem feszültséget akartam kihozni ezzel a kérdéssel.Csupán kivámcsi voltam,hogy ki,hogy gondolja.Az egyik válaszoló írt bunkó módón nem fogok jó pofizni neki.Igenis úgy gondolom,ahogy te is,hogy valakinek még 1 gyerek se kéne,mert vele se foglalkozik tul jól.De tény,hogy rengeteg olyan kapcsolat van,hogy van 1 gyerek,aztán jön a következő és teljesen összeroppanak.Miért baj az,hogy én nem igy gondolom és nem fogok azért még 1 gyereket szülni,hogy a fiúnk hiányt szenvedjen törődésben,szeretetben,fogalalkozásban,anyagilag,mindenhogy?Nekünk is lesz,mert szeretnénk!De nem úgy,hogy ezekben hiányt szenvedjen.Meg miért kell ugy irni,hogy képzeld tervezzük a kistesót?Hát egészségetekre most én azt mondom,hogy ne legyen,akkor nem lesz? :)Megint más a te helyzeted,hogy alapból 2 babával indult az egész.Mindenki maga tudja,hogy mikor készült fel a követekező gyerkőcre.Csak szerintem sokan belevágnak mielőtt végig gondolnák,hogy mi lesz ha meg lesz :( Gratulálok az ikrekhez :)
2014. júl. 31. 12:36
 13/45 anonim ***** válasza:
35%

Mondjuk a hasonló kérdésekre gondolsz?

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2014. júl. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
56%
Nekünk is 2 éves a fiunk és mi még csak nem is tervezünk 2. gyereket (nem testvért, mert ettől a kifejezéstől én rosszul vagyok, a 2. gyerek is ugyanolyan önálló kis lény, nem játszótárs a nagynak, hogy ne unatkozzon), de ha mégis vállalnánk, akkor is csak kb. 4-5 év múlva. Én őszintén bevallom, hogy nekem a kis korkülönbség nem menne. Idegileg sem, de sajnos anyagilag sem engedhetnénk meg magunknak, ha ugyanazt szeretnénk biztosítani neki is, mint a fiunknak. Márpedig ugye nyilván ezt szeretnénk. Egyébként egyik kicsi másik pici felállásban még én is csak idegbeteg, feszült, kiabáló anyukákkal találkoztam. Persze nyilván nem mind ilyen, csak én még nem láttam az ellenkezőjét.
2014. júl. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
61%
Ne haragudj kérdező de egykét válasz ki verte nálam a biztositékot... igen biztos van olyan is ahogy irtad meg az ellenkezője is...mindenki a saját életének kovácsa, és tudni kell mi az amit elbirunk
2014. júl. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
76%
Én azt nem értem még, hogy akinek segítsége sincs az első gyerek mellett, állandóan fáradt, unja az egészet( persze dolgozni nem akar), az miért hagyja, hogy a férje és a családja rábeszélje a 2.-3. gyerekre? Nem egy ismerősöm van ahol apuka 2 év alatt egyszer sem vitte el sétálni, boltba a gyerekét, inkább maszekol még valamit, miközben simán otthon lehetne 2 órával többet és foglalkozhatna vele. Persze az egójának szimpi, h neki 2 gyereke lesz/van. Szóval az anyukát nem értem, hogy ilyen családba minek egy 2.?
2014. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:
Igen,igazatok van.Akiknek több kiskorú gyereke van,ugyis azt fogja mondani,hogy nekik milyen jó.De én csak olyan emberekkel találkoztam,ahogy az előtted válaszoló is irta,hogy üvöltenek a gyerekekkel meg akár az utcán is rángatják őket.Meg vannak olyan többgyermekes szülő is aki megjátsza magát mások előtt,hogy mennykre szereti a gyerekeit,otthon meg nem ez a helyzet :( Mi mindent megszeretnénk adni majd a következőnek is,ugyan úgy mint az elsőnek.Ne szenvedjen semmiben hiányt.
2014. júl. 31. 12:55
 18/45 anonim ***** válasza:
58%

Nekem 1 év korkülönbség van a fiam és a lányom között. Most 4 és 3 évesek.

Nem szenvednek hiányt szeretetben, mind a kettőt ugyanúgy szeretjük, mind a kettő megkapja amit kell, nem szenvednek a pénztelenségben sem, odafigyelek mind a kettőre egyformán, mind a kettővel foglalkozok egyszerre, hisz tudunk együtt színezni, gyurmázni, legózni vagy a foglalkoztató könyvet kitölteni. Bár lehet azért, mert tanárképzőre jártam?

Én inkább téged sajnállak, hogy csak 1 gyerekkel tudsz foglalkozni, talán neked kellene tanulni a többgyerekesektől, hogy hogyan is kell több kisgyerekkel foglalkozni, mert attól, hogy te nem tudod megcsinálni, mert pont neked nincs türelmed hozzá, hisz te írtad, hogy eggyel is alig bírsz, hát a gyereket nevelni kell, hogy szófogadó legyen és akkor már nincs is gond.

Ha nem bírsz a 2 éves fiaddal, a Nevelési Tanácsadók ingyen segítenek! Attól, hogy te csak 1 gyerekkel bírsz, az nem azt jelenti, hogy mindenki olyan mint te. Én nem nagyon látok idegbeteg szülőket a környezetemben, lehet hogy a hiba nálad van.

Én 3 gyerekre is tudom a figyelmem fordítani ugyanúgy, mint te 1 gyerekre, na, akkor ki a jobb? Ugyanis, még egy 5 hónapos babánk is van. Ja és képzeld, semmilyen segélyre nem vagyunk jogosultak, még 5 fővel sem!

2014. júl. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
33%
Sajnállak, hogy csak annyi energiád és türelmed van, hogy 1 gyerekkel bírj el, ajánlom, szedj magnéziumot!
2014. júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg sokan példát vehetnének róla, mert sok ember meg még azt sem ismeri be, hogy egyhez sincs nemhogy tömbhöz.
2014. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!