Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy jobb...

Miért mondják azt, hogy jobb a kisebb korkülönbség? Sok olyan szülőt láttam akinek 2 vagy több kicsi gyereke van és deprissziós, ingerült stb. Miért nem várnak pár évet még és úgy vállalják be a következőt!? .

Figyelt kérdés
Hogy felkészüljenek rá. Nekem lassan 2 éves a fiam, de nem érzem még, hogy elbírnánk még eggyel.Miért jobb az nekik,hogy se energiájuk se figyelmük,se pénzünk,semmi nincs meg a következő gyerekhez?!Tudom,hogy valakinek csak becsúszott és azért tartották meg.De nem gondoljátok,hogy idegbetegebbek lesztek több gyerek miatt?Mi minden figyelmünket a fiúnkra fordítjuk,foglalkozunk vele,játszunk vele,tanítgatjuk,stb.más miért úgy gondolja,hogy hamar kell a következő baba.Bizos vannak kivételek,akiknek nem húzósabb + 1 baba.
2014. júl. 31. 11:32
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
15%
A gyerekeknek jobb, nem a szülőknek.
2014. júl. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
60%

Szia! Én is max akkor akarok majd tesót ha a fiam már iskolás lesz!!! Addi meg még van majd 5 év!!

Akkor már ő nem fog annyi fegyelmet igényelni! Lesznek barátai a közös tanulás meg könnyű úgy is ha van a apróság!! Legalább is én így gondolom!!!

2014. júl. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
33%
Azért jobb nekik, mert úgy gondolják hogy két hasonló korú gyerek eljátszik együtt, lekötik egymást és nem kell velük annyit foglalkozni.
2014. júl. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
43%

Nekünk 20 hónap van a 2 gyerek között.

És nem vagyunk sem idegbetegek, energiánk is van és kéééééépzeld, nem is kukázunk!

Tök jó szerintem a kis korkülönbség, nagyon jól eljátszanak együtt.

Vkinek az 1 gyerekhez sincs türelme és pénze egyébként.

És mindenkinek a saját döntése, h mikor és hány gyereket vállal szerintem. Mi a fenének kell mindenkit mindenért csak b-gatni? Foglalkozz az egy szem szupergyerekeddel.

2014. júl. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
45%

Engem is idegesít ha valaki a kis korkül. mellett érvel és jön a dumával, hogy kell a testvér meg letudja stb. Utána meg ki van borulva ha a terhessége alatt rosszul van, lepasszolja a gyereket, h magával tudjon foglalkozni.

Nem látom értelmét az egésznek, a gyereknek jó, hogy tud kivel játszani??? És ezért kell testvér?

2014. júl. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Úgy látom elég nagy harag van benned! :) Nem tudom min húztad így fel magad,ha normálisan leírod akkor is tudom értelmezni az írásod :D De pont az ilyen szülőkről beszéltem,mint amilyen te is vagy!Neked is kellett volna még pár év a következőhöz..Szegény gyerekek...Köszönöm a hozzászólásokat :)
2014. júl. 31. 11:56
 7/45 A kérdező kommentje:
Jól mondod 5-ös válaszoló,csak sajnáltatni tudják magukat!Meg ennyi meg annyi gyereke van!Hát ki mondta,hogy szüljön,ha nem bír el eggyel?Az előtted szólónak válaszoltam az előbb :)
2014. júl. 31. 11:58
 8/45 anonim ***** válasza:
47%
Megszüli, de ráun. Aztán jobb ötlete nem lévén szül egy másikat, hogy egymást lefoglalaják, addig se kell velük foglalkozni, játszani.
2014. júl. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
52%
Jézusss, ezeket a válaszokat meg ezt a kérdést, nekem ikreim vannak, nem vagyok idegbeteg csak néha fáradt minden figyelmemet megkapják,sokat játszunk,sétálunk, és képzeld tervezzük a tesót... és nem vagyok gazdagok, de nem is szegények, a gyerekek a legnagyobb boldogság a világon, én is tudnék olyan okosságokat mondani h sokaknak azért van csak egy gyereke mert azzal az eggyel se boldogul, nem értem miért kell ilyen kérdésekkel szitani a feszültséget
2014. júl. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
51%
Utolsoval értek egyet. A legtöbb anyuka nem vàlik idegbeteggé két gyerektől...vagy az már egytől is az. Nem értem az ilyen kérdést mert nagy általánosítás 1-2rossz példa alapján. Nekem két gyerek van kis korkülönbséggel..nem lettem idegbajos, foglalkozom velük imádják egymást így teljes a család. Van sok sok többgyerekes ismerősöm es kepzeld mindegyik a csaladdal foglalkozik elsősorban es nem magaval. Ellenben van egy gyerekes ismerősöm..alig van a gyerekkel es lancdohanyos az idegbajtol. De eszembe se jut altalanositani!!!
2014. júl. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!