Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy jobb...

Miért mondják azt, hogy jobb a kisebb korkülönbség? Sok olyan szülőt láttam akinek 2 vagy több kicsi gyereke van és deprissziós, ingerült stb. Miért nem várnak pár évet még és úgy vállalják be a következőt!? .

Figyelt kérdés
Hogy felkészüljenek rá. Nekem lassan 2 éves a fiam, de nem érzem még, hogy elbírnánk még eggyel.Miért jobb az nekik,hogy se energiájuk se figyelmük,se pénzünk,semmi nincs meg a következő gyerekhez?!Tudom,hogy valakinek csak becsúszott és azért tartották meg.De nem gondoljátok,hogy idegbetegebbek lesztek több gyerek miatt?Mi minden figyelmünket a fiúnkra fordítjuk,foglalkozunk vele,játszunk vele,tanítgatjuk,stb.más miért úgy gondolja,hogy hamar kell a következő baba.Bizos vannak kivételek,akiknek nem húzósabb + 1 baba.
2014. júl. 31. 11:32
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
Tévedes ne essék,Én nem azt mondtam,hogy nem birunk el 1 gyerekkel,hanem azt,hogy 2-vel elbírnánk-e.Azért kicsit más a szitu.Nem tudom miért kapják fel sokan a vizet!?A válaszolók közt van olyan aki normálisan léirta,hogy 2 vagy több gyereke van.Nem fűzte tovább ocsmány szavakkal.A 21-es nagyon eltalálta,hogy mire gondolok!Ha nem így lenne nem lenne ennyi felháborodott ember!Akinek nem inge....Mégis köszönöm a válaszokat mindenkinek,mindet elolvastam.
2014. júl. 31. 13:25
 32/45 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk 3 év van a két gyerek között. Tudatosan alakítottuk így,egyrészt,hogy ne 2x essek ki a munkából,másrészt pontosan azért,hogy el tudjanak majd játszani együtt is. Illetve amiről még nem esett szó az anyuka életkora. Én nem szerettem volna elhúzni a dolgot,hisz fiatalabb már sajna nem leszek,így meg 33 évesen van két gyerkőcöm,egy fiú egy lány,hamarosan visszafogyok,a nagy már ovis,így a picire is jut kellő figyelem,de mégis megtanulnak várni,osztozkodni,veszekedni,kibékülni stb. Én mondjuk abszolút nem szégyellem,hogy néha elszakad a cérna és fogytán a türelmem,hisz nem gép vagyok és nem pályázom a legjobb anya címére sem,a gyerekeimnek úgyis az vagyok nekem ennyi bőven elég.
2014. júl. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
76%
Köztem és a húgom között 15 hónap korkülönbség van. Édesanyámék így is tervezték, én hálás vagyok érte. Az én anyum hátán egyébként fát lehet vágni, abszolút úgy emlékszem a pici korunkra, hogy mindenkire jutott figyelem, soha, de soha nem volt ingerült velünk, és a család elmondása szerint is imádta azt az időszakot, amikor volt otthon egy kicsi meg egy pici. Ő bírta, neki ment, ügyes csaj az anyukám. Az én lányom most 2 éves, és bár egy okos, türelmes, nyugodt kis tündér, mégsem szeretnénk neki tesót, mert nem szeretnék ennyi időt egyben itthon lenni. Ő most bölcsibe ment, én szeretnék előrébb lépni a karrieremben, megvárnánk azt is, míg a férjem rezidensből szakorvos lesz, tehát 4-5 évet akarunk még várni. Én ilyen vagyok, más másmilyen. :) Szerintem nem kell túlgondolkozni, abszolút nem biztos, hogy valaki totálisan szétcsúszik két pici gyerekkel. Van, aki erre van teremtve.
2014. júl. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
46%
Totál meddő vita! Kérdező! Ez az első napod itt a gyik-en? Mert ha nem, olvashattál már millió meg egy ilyen kérdést, és akkor láthattad, hogy nem érdemes ennyire provokálni, mert nem vezet sehová. Ja, nem akartál feszültséget szítani?
2014. júl. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
48%

Nekem három lányom van kis korkülönbséggel. Így terveztük, mert nálunk is így volt. Gyerekként nagyon jó volt, egy baráti társaság, együtt buliztunk, mindig hasonló dolgok érdekeltek minket.

Mi nagyon jól élünk, a gyerekek nem egymás ruháit hordják, és minden évben a belföldi nyaralások mellett külföldre is megyünk. Nem vagyok idegbeteg, itthon vagyok, a napom a gyerekeimről szól, viszont mindent meg tudok csinálni mellettük, mert egymással is jól eljátszanak. Nem kell általánosítani, van aki az egy szemmel sem foglalkozik, és vele is idegbeteg.

Mindenki úgy csinálja, ahogy szerinte jó. Én nem tartom jónak a nagy korkülönbséget, mert így minden gyerek egyke.

2014. júl. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%
És természetesen ez egy nagy butaság, amit írtál, kedves utolsó. :)) Nekem van egy 8 évvel fiatalabb öcsém is, fantasztikusan jó a kapcsolatunk, és ilyen is volt mindig. Nem ezen múlik.
2014. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem érthetően írtam, hogy ez az én véleményem, nem általánosítottam. A környezetemben én erre látok példákat.
2014. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
85%

Hűha.........


Van itt minden...


Szerintem ne általánosítsunk.


Van, aki 1 gyerekkel sem bír és üvölt vele, rángatja, fél évesen bölcsibe adja, mert az idegeire megy, és van olyan is, aki 2-3 kicsivel is simán boldogul, m vagy ő nyugodtabb természetű, vagy a gyerekek, stb.


Ha te úgy érzed, még nem vagy kész, akkor vársz. Lehet más úgy érezte, oké, jöjjön a baba, m elbír vele, aztán meg nem.

2014. júl. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
47%

nem értem miért nehezebb 2 kicsivel... akikkel talán egyszerre lehet gyurmázni, színezni, mesét olvasni stb...


mint egy kicsivel és egy naggyal... amikor a kicsi színezni akar másikkal meg szorzót vagy épp történelmet kell tanulni!!!

2014. júl. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
70%
Nalunk testverem es koztem 5 ev van, es gyerekkent ez eleg sok volt. Sosem tudtunk ugy istenigazan egyutt jatszani. mikor en mar kamaszodtam akkor meg tesom kicsi volt. Mindig mas eletszakaszban voltunk. Igazandibol akkor kerultunk kozelebb egymashoz mikor mar felnottek lettunk. Sajnos gyermekeim kozott is 4.5 ev van, es sok. Sajnos igy alakult, volt 3 vetelesem... Nekem kenyelmes anyakent mert mar a nagy onallobb es erzelmileg is tok jo atelni ujra a babazast tehat nem teher hanem szivbol mar vagytam ra. Viszont idosebb lanyom baromira feltekeny. Nem jatszik a picivel es sajnos kimondja h nem szereti. Bantani nem bantja de nem simizi meg a fejecskejet, elhuzodik meg ilyenek. Remelem egyszer megvaltozik majd nala, de ugy erzem h a nagyobbik lanyomnak a pici teher. Ugyanakkor van egy unokatesoja, es koztuk 2 ev a korkulonbseg es olyan jol eljatszanak egyutt sot imadjak egymast. Remelem amikor mar a picurka is tud rohangalni akkor majd fognak egyutt jatszani. de szerintem a 2.5 ev korkulonbseg az idealis. Mondjuk en szulokent nem lettem volna kepes ujra szulni mikor a pici masfel eves volt.
2014. júl. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!