Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek nem az a mániája, hogy ha a gyerekre rászólnak akkor lelkibeteg lesz?

Figyelt kérdés
Nagyon unom már,hogy senkivel sem lehet normálisan beszélgetni lassan egy-két barátnőm kivételével,mert ha elmondom az álláspontom akkor azt mondják biztosan lelki beteg lesz a gyerekem,meg kegyetlen vagyok.Teljesen szimpla dolgokról van szó,pl egy dackorszakos állandóan mindenért hisztiző gyereknél miért ne válna be ha utánozod a nyafogást,vagy ha rászólsz valamiért bármelyik korban attól miért lenne lelkibeteg,vagy ha nagyon belelovalja magát a hiszibe egy kis langyos zuhany miért kegyetlenség ráadásul úgy,hogy kb 2 szer fordult elő,vagy ha rongyosra beszéltem a szám és a gyerek még akkor is tojik rám rá legyintek a kezére fenekére?? nagyon szeretem a gyerekem,de nem csak az a feladatom,hogy szeretgetem játszom vele,hanem,hogy megtanítom a szabályokat,példát mutatok,nem arról van szó,hogy lelkileg bántom,megalázom,vagy szíjjal verem.Van még rajtam kívül olyan szülő aki szerint a gyereket nevelni is kell nem csak tartani aztán várni majd nevelés nélkül,rendes felnőtt lesz?Vagy már mindenki hímes tojásként még rászólni sem szól a gyerekre?
2013. júl. 21. 13:48
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Működik, csak nagyon kemény a nekiindulás. Én végégcsináltam, azóta nincs ilyesféle gond a gyerekekkel.
2013. júl. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Igen a víznek a kizökkentés a célja mivel a gyerek önveszélyes volt,nekem a gyerekorvos tanácsolta,ugyanis az első ilyennél úgy megijedtem,hogy sírva felhívtam mi lehet a baj,és Ő mondta,hogy ez csak hiszti zökkentsem ki langyos zuhannyal,ha ilyen előfordul.Mégegyszer említem nincs mindenért legyintés.
2013. júl. 21. 17:14
 23/26 anonim ***** válasza:

Superdadát ajándékba kaptuk még régen, kiolvastam, és kínunkban kipróbáltuk a sarokbaállítást (bár csak 3 éves kortól javasolja) "annyi percig, ahány éves a gyerek, aztán ha lenyugodott, kijöhet". Na ehelyett a 2 és fél évesem 1 óráig üvöltötte teli torokból a sarokban, hogy "Csúnya vagy anya!", mert nem akart zoknit venni (egyiket sem) és ezért már verekedett is. Aztán lenyugodott, meg tudtuk beszélni, sőt bocsánatot is kért (bár csak valószínűleg többedszerre tanulta meg, ez mit is jelent).

De volt egy-két hónap, amikor a a "fő bűnökért", azaz az ütögetésért, csúnyát mondásért, karmolászásért (bölcsis tudományai) sarok járt. Aztán egyre kevesebbszer kellett, majd az egész valahogy lecsengett és ma közel a 3-hoz már tényleg meg lehet vele beszélni a dolgokat. (Azaz elég büntetés az is, hogy "nem játszom veled, amíg így beszélsz, mert ezzel bántasz" vagy ha "még egyszer szóród a homokot, hazamegyünk"). Ehhez persze a következetes ígéretbetartáson kívül az is kellett - látom rajta -, hogy agyilag megérjen az empátiára és a szabálykövetésre. Visszatekintve bevallom, fogalmam sincs, biztosan jó ötlet volt-e sarokba állítás, akkoriban viszont tényleg mindenért ment az agresszív hiszti (fél napunk azzal telt), és csak ebből értett.

Mostanában olvasom egyébként a leendő ovink által ajánlott "Gyerekhatárok" című (keresztény) könyvet és szerintem nagyon jó, legalábbis nekem már így is sokat segített, hogy felismerjem a saját buktatóimat és egyszerre tudjam a gyerek szemszögéből empátiával mégis kicsit távlatból (a jövőbeni felnőttre tekintve) nézni a csip-csup konfliktusainkat.

Itt egy jó ismertető: [link]

2013. júl. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező, te elég rendesen kevered a dolgokat. Azért a semmiért sem szólok a gyerekre, meg a ráverek, hideg vízzel leöntöm stb az két dolog, két véglet. Ezek között a végletek között még van elég sok átmenet.

Az a baj, hogy azok az anyukák, akik erőszak nélkül nem tudják/akarni megoldani a nevelést, azt hiszik, hogy akiknek ez sikerül, azok egyáltalán nem is nevelik a gyereküket.

Ez nagyon nem így van. Én hiszem, hogy lehet jól nevelni egy gyereket anélkül, hogy a szülő kihasználná a testi erőfölényét. Kellenek szabályok a gyereknek, kellenek határok, kell a rászólás, kell a nevelés, és néha bizony a büntetés is. De meg lehet ezt oldani erőszakmentesen is. Ahogyan itt írta valaki, a férjemet sem pofozom fel, ha valami nem tetszik, akkor a gyerekemmel miért tenném ezt? Csak mert erősebb, nagyobb vagyok, és megtehetem? Én nem érzem emiatt feljogosítva magam arra, hogy bántsam a gyereket. És ismétlem, ez nem azt jelenti, hogy mindent megengedek neki, és hogy nem nevelem.

2013. júl. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Nem nem keverem a dolgokat,egy szóval sem mondtam,hogy máshogyan nem lehet nevelni,biztos van olyan gyerek akinek elég a szó a büntetés,de van olyan akinek az sem elég,és igenis egy hisztiroham amikor a gyerek már alig kap levegőt veszélyes magára az nem játék és a langyos víz kizökkenti,ebbe semmi erőszak nincs.Az,hogy megesik,hogy rálegyintek de már írtam vagy százszor nem arról van szó,hogy mindenért rászólok,és mindenért rácsapok egy szóval nem mondtam,nem értem miért olyan nehéz értelmezni a mondandómat.Nem is említettem nem nevelés aki nem legyint rá,arról beszéltem,hogy engem elítélnek mert az én gyerekemnél bizony néha szükség van erre.Még jó,hogy nem pofozom meg a férjem aki egy felnőtt ember akit rendesen nevelt az édesanyja és már fejlett személyiséggel rendelkezik.DE a gyerekemért bizony én vagyok a felelős és ha semmi nem segít csak az,hogy rálegyintek a fenekére akkor igenis ráfogok,mert szeretném ha végre megérteni.De egyébként örülök,hogy mindenki a nevelésembe szól bele és okoskodik róla,ráadásul úgy,hogy nem is értelmezi a szavaimat,hanem beállít egy állandóan csapkodó,kegyetlen anyának....
2013. júl. 22. 12:26
 26/26 anonim ***** válasza:
A "zuhanyozós" anyuka vagyok. Nekem a lányom az, aki úgy őrjöng néha, hogy ördögűzőt is lehetne hívni :). Akinek nem produkáltak ilyet a gyerekei, az úgysem fogja fel, hogy mennyire ijesztő ès súlyos egy ilyen helyzet. A kisleány pont az említett langyos zuhi előtt csinálta meg, hogy ebben a hangulatban mászott volna ki a kiságyból, de átesett rajta, megütötte magát. Mielőtt betettem oda, verte magát a földhöz, a bútorokhoz, mindezt üvöltve, öklendezve. Az még külön "vicces", hogy ha egy másik "tuti" módszert alkalmaznék, azaz megölelném, simogatnám, akkor még össze is rugdos és csapkod. Ilyenkor tényleg nincsenek otthon, nem lehet az értelmükre hatni. Aztán mikor lenyugodott, még mondta is, hogy jól esett a pancsi.
2013. júl. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!