Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek nem az a mániája, hogy ha a gyerekre rászólnak akkor lelkibeteg lesz?

Figyelt kérdés
Nagyon unom már,hogy senkivel sem lehet normálisan beszélgetni lassan egy-két barátnőm kivételével,mert ha elmondom az álláspontom akkor azt mondják biztosan lelki beteg lesz a gyerekem,meg kegyetlen vagyok.Teljesen szimpla dolgokról van szó,pl egy dackorszakos állandóan mindenért hisztiző gyereknél miért ne válna be ha utánozod a nyafogást,vagy ha rászólsz valamiért bármelyik korban attól miért lenne lelkibeteg,vagy ha nagyon belelovalja magát a hiszibe egy kis langyos zuhany miért kegyetlenség ráadásul úgy,hogy kb 2 szer fordult elő,vagy ha rongyosra beszéltem a szám és a gyerek még akkor is tojik rám rá legyintek a kezére fenekére?? nagyon szeretem a gyerekem,de nem csak az a feladatom,hogy szeretgetem játszom vele,hanem,hogy megtanítom a szabályokat,példát mutatok,nem arról van szó,hogy lelkileg bántom,megalázom,vagy szíjjal verem.Van még rajtam kívül olyan szülő aki szerint a gyereket nevelni is kell nem csak tartani aztán várni majd nevelés nélkül,rendes felnőtt lesz?Vagy már mindenki hímes tojásként még rászólni sem szól a gyerekre?
2013. júl. 21. 13:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
Na igen, aztán ezek a gyerekek fognak az anyjukra sz@rni szó szerint már alsós iskolába. Anyuka meg pironkodhat és mindig magyarázkodhat:)
2013. júl. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%
Jelen. Kb szó szerint ugyanazt tudnám elmondani, amit leírtál. Persze a saját apukám szerint is túl szigorú vagyok... (az ő nevelési elveiket inkább hagyjuk, nekik sikerült lelkibeteg gyerekeket csinálni úgy, hogy nem volt még büntetés még kiabálás sem). Nem vagyok tökéletes, a gyerekeimnek sem akarok annak látszani. Vannak szabályok, amikhez ragaszkodom, van határtalan szeretet, ès olyan is, amikor elfogy a türelmem, és helyre kell őket rakni, mert túllépték a viselkedésükkel a számomra elfogadhatót.
2013. júl. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
19%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Olvassátok már el légyszí a kérdést! Itt nem arról van szó, hogy tilos lenne rászólni a gyerekre, hanem arról, hogy miért kell KICSÚFOLNI ha sír valamiért! Senki nem állította, hogy a hisztiző gyereket ajnározni kell (bár a hiszti is egy elég relatív dolog, általában van valami mögöttes oka, pl. fáradtság, és olyankor célszerű inkább azt orvosolni) de csúfolódni minden korban aljasság! Az ilyen szülők meg csodálkoznak, ha a gyerekük később rászáll a nála gyengébbekre - ja, mert ezt tanulta aputól?

Soha, senki nem állította, hogy lelki beteg lesz a gyerek, ha rászólnak, de a rászólás, és a kismotorral eleső gyerek még pluszban letolása meg kiröhögése közé azért ne tegyünk már egyenlőségjelet.

2013. júl. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Senki sem beszélt ebben a kérdésben arról,hogy az eleső gyereket le kell szidni vagy kiröhögni,szóval olvasd el a kérdést mielőtt válaszolsz rá
2013. júl. 21. 14:08
 5/26 anonim ***** válasza:
79%

Ja, mindent engedni kell, aztán ha meg nem tud beilleszkedni a társdalomba (mert ugye ott is vannak elvárások/kötelezettségek, amikhez persze nem szokott hozzá), akkor meg mindenki csak néz nagy tágra nyílt szemekkel, és értetlenül áll.

Általában az ilyenek szülei a tanárokra hárítják a nevelést is, amit otthon nagyvonalúan hanyagoltak, de ha az meg mer vmit is tenni, v csak szólni is a gyerekhez, akkor meg irgum-burgum.

2013. júl. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nem kell egy ütést sem mérni a gyerekre ahhoz hogy nevelve legyen.


Nekem van két lányom soha nem ütöttem meg öket, és még is nevelem öket. Mindegyik elég hisztis de teljesen kezelhetöek, nem kell fizikailag bántalmaznom és lelkileg sem.

Ahogy a férjemnek a kezére sem csapok rá(pedig néha tesz vagy mond olyat ami nagyon nem tetszik), ugy a gyerekeimre sem csapok rá. Viszont ahogy a férjemnek megmondom ha nem tteszik valami úgy a gyerekeknek is. A külömbség, hogy a férjemnek elég 1x elmondani a gyerekeknek meg pont annyiszor mint ahányszor te a fenekére csapsz.


Pór´bald ki hogy amikor a fenkére csapnál akkor nem teszed meg. Mindent úgyan úgy csinálsz, mindent ugyan úgy neveled, mondod bünteted, csak egyedül a csapást hagyod el. Ugyan úgy fog müködni. Nem az ütés neveli a gyermeket hanem te.

Az ütés tanít, méghozzá arra ha valaki mérges akkor üthet. Ezért ütnek a gyerekek az ovodában, a játszón meg mindenhol ahol feldühitik, mert azt gondolja ez a megfelelö dolog ha mérges.


Szóval nevelj, de ne üss. Nincs értelme.

Miért baj ha a gyereked hisztizik otthon, miért kell ekkor vízalá tenni? èn hagyom a földön feküdni majd elmúlik neki. Utánozni a nyafogást miért tenném? Ha nyafog akkor valami baja van. Ezt meg kell érteni, és nem kell vele egyetérteni. èn pl látom hogy nyafog a gyerek hogy tv-t akar nézni, de nem akarom neki bekapcsolni akkor nem elkezdek nyafogni, hanem mondom neki, hogy megértem hogy tv-t akar nézni de most nincs mert túl sok volt. Persze ekkor elkezd hisztizni, de majd abba hagyja. Ha lenyugodott mutatok neki mást amivel játszhat. Eszembe sem lenne elkezdeni nyafogni.


Rám soha sem tojnak a gyerekek, mindig tugyák hol a helyük.

2013. júl. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
22%

"Valami nem sikerült a gyereknek, elkezd sírni, a szülő mondja neki, hogy fejezze most rögtön be"

Jó, bármi másra be lehet helyettesíteni, de a kérdésben nem arról volt szó, hogy mit tudom én, a gyerek már a tizedik szelet csokit akarja megenni, hanem, hogy valami nem sikerül. És nyugodtan le lehet pontozni, amiért nem csúfolom a gyerekemet, ettől még nevelem, nálunk is vannak szabályok (egyesek szerint még szigorúbbak is, mint sok helyen, de ahány ház, annyi szokás, nem tartom magam ettől bárkinél jobb szülőnek), de nem szoktam kiröhögni. Vannak ennél hatékonyabb módszerei is a hiszti kezelésének.

2013. júl. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de nem kértem nevelési tanácsokat,én tudom mit miért teszek,ha olyan gyereked lenne,mint az enyém hidd el te sem tennél másképp.Egy szóval nem mondtam,hogy folyton rá ütök a fenekére,de hidd el semmi sem szokott használni akkor muszáj és érdekes így végre megérti.A fiam képes már azért is nyafogni,hogy az egyik plüss nem 2cmel arrébb van,és bizony ha napok óta tényleg mindenért nyafog és ok nélkül hidd el tudom mikor baja van ráadásul gyönyörűen beszél szóval el is mondja ha baja van ,szóval ok nélkül mindenért nyafog akkor bizony egy idő után sok lesz és elérem vele,hogy befejezze,mert elkezd vigyorogni rajtam és el is felejti éppen mi volt az a hatalmas probléma pl az autó nem olyan messzire gurult mint akarta.A vízről meg annyit hogy már 2szer előfordult,hogy új belelovalta magát a hisztibe,hogy nem volt képes lenyugodni,teljesen ki kelt magából,és a víz pillanatok alatt észhez térítette,egyszerűen ezzel segítettem neki. De nem is magyarázkodom,mellesleg azért a gyerekre legyintés meg a házastárs verése között óriási különbség van.
2013. júl. 21. 14:22
 9/26 A kérdező kommentje:
Kedves 7es,még mindig nem értem miért hozd fel ezeket a témákat,arról sem volt szó,hogy az ember azért rászól,vagy kifigurázza a gyereket,mert nem sikerült neki valami,az imént leírtam,hogyan értettem a dolgot,de imádom amikor nem a kérdésemre válaszolnak.
2013. júl. 21. 14:25
 10/26 gabszem ***** válasza:
64%
én teljesen egyetértek. a pici gyereket is fegyelmezni kell, néha erőteljesebben rászólni hogy érezze a dolog súlyát hogy olyat csinált amit nem szabad vagy ami veszélyes. persze nem kell megütni, de bevallom őszintén már én is megtettem egyszer kétszer hogy rácsaptam kicsit a kezére de meg is bántam rögtön. Anyósomtól szoktam falra mászni mikor elkezdi ölelgetni a gyereket ha megbántódott mert ráazoltunk es kiselőadást tart hogy a gyerekkel nem szabad kiabalni... de mi nem kiabálunk vele csak kicsit erélyesebben rászólunk.
2013. júl. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!