Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek nem az a mániája, hogy ha a gyerekre rászólnak akkor lelkibeteg lesz?

Figyelt kérdés
Nagyon unom már,hogy senkivel sem lehet normálisan beszélgetni lassan egy-két barátnőm kivételével,mert ha elmondom az álláspontom akkor azt mondják biztosan lelki beteg lesz a gyerekem,meg kegyetlen vagyok.Teljesen szimpla dolgokról van szó,pl egy dackorszakos állandóan mindenért hisztiző gyereknél miért ne válna be ha utánozod a nyafogást,vagy ha rászólsz valamiért bármelyik korban attól miért lenne lelkibeteg,vagy ha nagyon belelovalja magát a hiszibe egy kis langyos zuhany miért kegyetlenség ráadásul úgy,hogy kb 2 szer fordult elő,vagy ha rongyosra beszéltem a szám és a gyerek még akkor is tojik rám rá legyintek a kezére fenekére?? nagyon szeretem a gyerekem,de nem csak az a feladatom,hogy szeretgetem játszom vele,hanem,hogy megtanítom a szabályokat,példát mutatok,nem arról van szó,hogy lelkileg bántom,megalázom,vagy szíjjal verem.Van még rajtam kívül olyan szülő aki szerint a gyereket nevelni is kell nem csak tartani aztán várni majd nevelés nélkül,rendes felnőtt lesz?Vagy már mindenki hímes tojásként még rászólni sem szól a gyerekre?
2013. júl. 21. 13:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
14:14 szuperanyutól kérdezném, hogy őrjöngve magán kívül visító, rúgkapáló gyerekkel mit tenne, aki kèpes addig erölködni, hogy hányás a vége. Gyanítom, hogy a tökéletes módszerei határhoz érkeztek. Nálunk a legutóbbi ilyennél zuhany volt. Hogy mi váltotta ki? Még csak nem is az, hogy nem kapott volna csokit, hanem egy másikat bontottam ki, mint amire gondolt. Szerencsére ez elég ritka, és nem is minden gyereknél fordul elő. Na de itt pont nem jön be, hogy majd lenyugszik. Nekem egy óra pokol után a zuhi 10 perc alatt elmosta a démonokat.
2013. júl. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy megint jött valami igen értelmes egyén és lepontozza a hasznos válaszokat.
2013. júl. 21. 14:30
 13/26 anonim ***** válasza:
30%

A szimpla rászólást én is alkalmazom, bár még nem vesz komolyan, 10 hónapos. De zuhanyt, rácsapást nem szeretnék, nekem sajnos volt benne részem. Én úgy szeretném elérni, hogy figyeljen rám, vagy fogadjon szót, hogy tisztel engem és az apját. Persze ez majd kiderül, de eddig minden gyerekkel tudtam így bánni, nem csak idegenekkel, unokatestvérekkel és öcsémmel is. Kölcsönös tisztelettel, szép szóval. A lányom is huncut ugyan, de nagyon jó kislány, szerintem vele nem lesz gond. Ha kikapnék egy izgő-mozgó fiúcskát következőnek, lehet, ez ebben a formában nem válna be, ki tudja, de megpróbálnám nála is.

Én azt tapasztaltam, hogy a gyerekek viselkedésén sokat változtat, ha figyelembe veszed, ők is önálló személyiségek, és érezteted velük, nem csak parancsolgatni akarsz, vagy szabályok közé szorítani őket, akkor is, ha van más lehetőség.

Megdöbbentem pl., mikor gyerektábor alkalmával két "gyerekem" összeveszett, kiabáltak, kergetőztek, majdhogynem egymás haját tépték, a velem együtt felügyelő felnőtt pedig ordított. Kihívtam a két gyereket és megmondtam nekik, erről az egészről azt gondolom, semmi értelme, de tönkreteszik egymás és a többiek hangulatát, napját, mókáját is, úgyhogy nem kéne ezt csinálni, semmi okuk veszekedni. Erre mindkettő elpityeredett és potyogtak a könnyeik, úgy szégyellték magukat, holott az ordításra rá se hederítettek. Soha nem kezelték még őket így, akkor otthon miféle nevelést kaphattak?

2013. júl. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
30%
Én is rá szoktam verni a 3 éves kislányom kezére vagy amíg pelenka volt rajta, a popsijára. De őszintén szólva utálom magamat érte. Lányom is képes a "miért nem ül 2 cm-rel odébb a plüss" típusú hisztire, akár egész nap, de akkor sem szabadna ütni, mert ő is így fog tenni. Aki azt írta, a férjének sem csap oda, igaza van. Sokszor van az, hogy a párom elfelejti a dolgokat amire megkértem, vagy olyat csinál, amit 100x kértem, hogy ne tegye, mégsem csapok a kezére. Miért tesszük a gyerekkel? Mert emberből vagyok és elszakad a cérna, mégsem tartom helyesnek. A zuhany alá viszont soha nem tenném, az nekem túlzás. És még 1x leírom, hogy nagyon hisztis és akaratos lánykám van.
2013. júl. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam,hogy nyafogásra,vagy hisztire ütök rá a popsijára,azt írtam előfordul,hogy kap amikor már tényleg semmi sem segít de ez nem a hisztiért hanem pl az útra kirohangálásért.A zuhany sem egy szokás,hanem előfordult,mint ahogy az egyik válaszoló is írta,hogy Ő is alkalmazta,Ő tudja miről beszélek,nem szimpla hisztiről van szó.Akinek meg lánya van vagy 1,5-2 év alatti gyereke az meg nem tudja milyen egy dackorszakos gyerek és milyen dolgokat tudnak alkotni.Nem a nevelésemre kértem tanácsot vagy véleményt,hanem érdeklődök vannak-e még olyanok akik hasonlóan gondolkodnak.
2013. júl. 21. 15:37
 16/26 A kérdező kommentje:
De köszönöm a válaszokat és annak meg végképp aki a kérdésemre válaszolt.
2013. júl. 21. 15:38
 17/26 anonim ***** válasza:

Nem fogok veled vitatkozni, de hidd el nekem, hogy egy lány is lehet annyira dacos, akaratos és szófogadatlan mint egy fiú.


14-es voltam

2013. júl. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Amit szabad szabad amit nem nem és kész. Nem lehet mindent rájuk hagyni.
2013. júl. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Én sem hiszem, hogy lelkibeteg lesz a gyerek, ha rászólnak és alapvetően 6-ossal értek egyet: lényeg a szeretetteljes, de következetes nevelés és akkor szép lassan elég lesz a szó is.

A mindig "csak egy kis legyintés"-t ellenzem, mert csak rossz példát tanul belőle, viszont megeshet, hogy elszakad a cérna: gyerek-, és helyzetfüggő is. (Én pl. gyerekként egyszer hozzávágtam valamit a kistestvéremhez, amivel simán agyon is üthettem volna, s nem tartom azért igazságtalannak anyukámat, hogy emlékezetesen elfenekelt, pedig máskor sosem fordult elő nálunk ez a büntetés.)

Csúfolni sosem csúfolnám a gyerekem, arra máig dühvel emlékszem, amikor bánatom volt és a szüleim kinevették a "világfájdalmam", ahelyett, hogy megölelgetve mondtak volna nemet. Piciként még lehet, hogy beválik, mint figyelemelterelés az utánzás, és még nem érti az irónia részét, de nem biztos, hogy a legjobb módszer a későbbiekre.

A víz meg: alapvetően ez sem szép dolog, de biztos előfordulnak ön- vagy közveszélyes módon hisztiző gyerekek is, akiket muszáj valahogy kizökkenteni. De azért általában, a gyerekek többségénél, célravezetőbb ha egy fél szemmel felügyelt sarokban kiordítják és fetrengik magukat. Még ha ez fél-egy óráig is tart és ciki vagy csak nagyon idegesítő, de a gyerek hamarabb megtanulja önmagát kezelni és ki lehet utána békülni vele.

Az meg, hogy mennyire hisztis egy gyerek, egyáltalán nem függ attól, fiú-e vagy lány.

2013. júl. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, 13. vagyok, és abban igazad van, fogalmam sincs, milyen az a fajta hiszti, amiről írsz. Sem öcsémnél, sem unokaöcsémnél nem tapasztaltam ilyet, ha különbséget kell tenni lány és fiú hisztije, dackorszaka között.

Arra viszont kíváncsi lennék, akik ilyesmivel küzdenek, próbálták-e már a Szuperdada módszereket, és bevált-e? Mert a tévében szép és jó, de van valaki, aki élesben alkalmazta és sikerrel?

2013. júl. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!