Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Teljesen lelkibeteg vagyok,...

Teljesen lelkibeteg vagyok, írnátok valami biztatót?

Figyelt kérdés
2 hónapos a babám, eddig tudtam szoptatni, de mindig pöccre kiszívta a tejet a mellemből, sose tudtam szopi után 2 cseppnél többet kifejni. Ma este annyira sírt a cicimen, egyértelmű volt hogy éhes. Csak tettem egyik mellemről a másikra, szegénykém csak szívta szívta és aztán ordított. Végül adtunk neki tápszert, 50-et evett meg, után nyugodtan, mosolygósan gőgicsélt. Tudom hogy hülyeség meg sokan szenvednek a szoptatással és örülnöm kéne, hogy egyáltalán eddig sikerült, de olyan rossz érzés, mintha cserben hagytam volna a babócámat. És nagyon félek, hogy most már ez lesz? Kell neki mindig pótlás? El fog apadni a tejem?
2011. máj. 21. 20:57
1 2
 1/16 nacebee ***** válasza:
ne aggódj mert csak ártasz az idegeskedéssel. ismerősöm kezdetektől pótolta aztán 6 hét után már lett annyi tej,h elég lett.ne keseregj,gyakrabban tedd cicire ezáltal serkented pár nap múlva érzed a hatását.igyál teát,szopogass urtica urens 5ch-t.én már 7 hónapja szoptatok de van h érzem kellene egy kiss löket akkor én is azt szopogatom.ha van kérdésed írj,mert én 2 hoztam vissza a tejem mert nem szoptathattam
2011. máj. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld este felé többször mellre tenni. Lehet növekedési ugrása van. Én is voltam így, a többszöri szoptatás növeli a mennyiségét, és beáll jó esetben a baba mennyiségére. Én úgy csináltam, hogy reggel, amikor amúgy is több tejem volt a pihenés után, lefejtem a szoptatás után és este azzal pótoltam, amíg nem állt be. Ne keseregj! Igyál sokat és pihenj, amikor csak tudsz, hidd el sokat segít.
2011. máj. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nem fog elapadni!Ez után is etesd először a melledből, aztán fejjél(még ha csak 2 csepp jön akkor is), de ha éhes, akkor pótold.Ha sír, Te is feszültebb vagy, ő sem érzi jól magát, Te nem tudsz pihenni, így nem termelődik tej...szóval nyugi, nem 1 ismerősöm van, akinek egy ideig kellett pótolnia, aztán elhagyhatták!Visszajön a tejed, ne aggódj!És nem hagyod cserben a babád, akkor tennéd, ha nem vennéd figyelembe az éhségét, és nem adnál neki tápszert!!!
2011. máj. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

igen szar érzés de adjál neki nyugodtan tápot,ha még éhes.Neki most az a legfontosabb hogy tele legyen a hasa ás a mamája mellette legyen nyugodt lelkiállapotba, nem pedig zaklatottan.

nagyon jó tápszerek vannak manapság. Nem szabad streszelni azon mennyi a tejcsid. Van amennyi van.

A lényeg hogy jóllakott és boldog.

2011. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Figyu! Próbáltad már a hónaljtartást? Nekünk bevált. Már másképp csak reggelente tudom szopiztatni.

Leülök az ágyra,magam mellé rakok egy szoptatós párnát + még egy pólyát,hogy ha ráfektetem a picit a mellemig érjen és pl. a jobb oldalamon fekszik és a jobb cicimet szívja.

Nem tudom,honnan talál tejet,de ha más pózban szoptatom, akkor szinte semmit nem talál.Így meg még a mennyiséget is növeltük, és a csomókat is megszüntette. PRÓBÁLD MEG!

2011. máj. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi lányok, nagyon rendesek vagytok!

Remélem elég lesz neki. Igazából nem gondoltam magam egy fanatikus szoptatónak, a hideg kiráz a lll és társaitól, de valahogy mégis tök szar érzés ilyen mesterséges cuccot itatni a kisbabával.

2011. máj. 21. 21:29
 7/16 anonim ***** válasza:
Ne rágd magad ezen, és ne görcsölj. Az a lényeg hogy a gyerek ne legyen éhes. Ha ezt megoldod, és közben összebújsz vele és szeretgeted, akkor mindegy hogy anyatejet vagy tápszert kap. Minden szükséglete ki lesz elégítve. Szoptasd amíg tudod, és amíg nem terhes egyikőtöknek sem. Mindíg kínáld előbb cicivel, és utána pótlás. Az első lányom kezdettől tápszert kapott pótlásként. Már 4 éves, kb 6-7x volt beteg ennyi idő alatt, először 9 hónaposan, mert karácsonyi bevásárlásnál sokat jártunk ki-be a meleg üzletekből a hideg kocsiba és megfázott. Szóval ne törődj a szoptatás mindenhatóságát hirdetőkkel. Nem ez határozza meg az anya-gyerek kapcsolatot. (És nem vagyok a szopi ellen. A második babám 18 hónapja szopizik. Nekem a moremilk kapszula vált be)
2011. máj. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

'mindegy ,hogy anyatejet vagy tapszert kap'

Azert nem kellene ilyeneket irni.

2011. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

De nyugodtan lehet ilyeneket írni!


Nem szabad túlmisztifikálni a szoptatást!


Megy ameddig megy és kész. Nem csak ezen múlik a baba-mama kapcsolat. Mert lehet valakinek annyi teje mint riskának, ha mégsem tud elég szeretetet és nyugalmat, biztonságot nyújtani babájának.

A babának egy nyugodt Anyucira van szüksége, nem pedig egy olyanra aki azon stresszel hogy van-e, vagy lesz-e elég teje!

Ebből a szempontból mindegy mivel van teli a baba hasa.

Ha a mama nyugalma azon múlik hogy tápot ad, hát adjon.

2011. máj. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
De hat miert kell azon annyit stresszelni,hogy van vagy nincs.Akkor kezd fogyni,mikor azon agyalsz,hogy fogyni fog.Es nem az misztifikalja tul akinek van,hanem akinek nincs
2011. máj. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!