Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Teljesen lelkibeteg vagyok,...

Teljesen lelkibeteg vagyok, írnátok valami biztatót?

Figyelt kérdés
2 hónapos a babám, eddig tudtam szoptatni, de mindig pöccre kiszívta a tejet a mellemből, sose tudtam szopi után 2 cseppnél többet kifejni. Ma este annyira sírt a cicimen, egyértelmű volt hogy éhes. Csak tettem egyik mellemről a másikra, szegénykém csak szívta szívta és aztán ordított. Végül adtunk neki tápszert, 50-et evett meg, után nyugodtan, mosolygósan gőgicsélt. Tudom hogy hülyeség meg sokan szenvednek a szoptatással és örülnöm kéne, hogy egyáltalán eddig sikerült, de olyan rossz érzés, mintha cserben hagytam volna a babócámat. És nagyon félek, hogy most már ez lesz? Kell neki mindig pótlás? El fog apadni a tejem?
2011. máj. 21. 20:57
1 2
 11/16 anonim válasza:

Manapság a védőnők is(ismerek jó párat)és mindenki túlmisztifikálja.

Főleg azok akiknek van teje, és így bűntudatot keltenek azokban akinek nincs.

Olyan statisztikákra hivatkoznak amiket az anyukák által mondottak alapján állítanak fel.


De nagyon sok anyuka teljesen másképp csinálja mint amit a védőnőnek mond, és így a statisztika fals.

2011. máj. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A fejést mindig fél órával a szopi befejezése után csináld, addigra termelődik benne annyi,hogy fejni tudod, így meglesz a pótlásod is. Ne add fel. Ha mégis elmenne a tejed, vagy ki kell egészítened,akkor se ess kétségbe. Meglátod minden rendben lesz. Nekem a sok víz,az Urtica Urens 5ch, hónaljtartás,reggeli evés utáni fejés,és a kevés házimunka segített.Szopi előtt is igyál meg egy pohár folyadékot, és minimálisra csökkentsd a stresszt.

És mivel már ott a tápszer is,nem kell aggódnod,hogy valaha is éhen marad a pici.Nekem is ott áll a polcon megnyugtatásként,remélem sokára kell majd hozzányúlnom,nekünk is minden nap oda kell figyelni,hogy legyen tej,de hát most ez a feladat.Néha megnyugtatásként adhatsz neki egy kis vizet is, főleg hogy itt van a meleg,ne szomjazzon,tápszer mellett amúgy is több folyadékra van szükség.

Próbáld a többször mellretevést is,az is segíthet.Ha mondjuk eddig kb 3 óránként szopiztattál, most tedd mondjuk 2 óránként, nem is kell annyira drasztikusan.

2011. máj. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Keress egy olyan személyt aki gond nélkül sokáig szoptatott,és beszélgess el vele.Csodákra képes egy ilyen beszélgetés fejések nélkül is.

Keresd meg az okát,mitől stresszelsz,mert ez egy ördögi kör,minden agyban döl el.

2011. máj. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!

Sajnos ma este is kellett neki pótlás, olyan rossz látni ahogy sír a cicin...:( Amúgy szerintem is lényegesen túl van misztifikálva ez a szoptatás dolog, de attól még nagyon jó dolog szoptatni. A kisbabám olyan áhitattal szopizik mindig, csukott szemmel, ökölbe szorított kezekkel, teljesen odakoncentrál, nagyon édes! Csak elkeserítő, amikor az ember mindent megtesz, és mégsem elég a tej.

2011. máj. 22. 21:51
 15/16 anonim ***** válasza:

tegnapi 21:20as vagyok.Ahogy írtam, az egyik barátnőm pont így járt.De nem idegeskedett, adott tápszert, aztán egyik este már nem kellett, mert volt elég tej.

Amúgy tényleg túl van misztifikálva a szoptatás...fantasztikus dolog az igaz, de nem kéne stresszelni azokat az anyákat, akik nem tudnak szoptatni.

Akik nem akarnak, na az más tészta...

2011. máj. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
18:28-as vagyok.KÖSZÖNÖM!
2011. máj. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!