Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Múzeumok éjszakája! Miért...

Múzeumok éjszakája! Miért viszik magukkal 6 éven aluli gyerekeiket a szülők jóval este 9-10 után is? Élvezi a gyerek?

Figyelt kérdés

Rengeteg kisbabás, kisgyerekes családot láttunk tegnap jóval este 10 után is. Tavaly még hajnali 2-kor is láttunk kisgyerekes családokat flangálni a városban, de idén nem maradtunk olyan sokáig, mert elkezdett szakadni az eső.

Én azt láttam a gyerekeken, hogy fáradtak és unják, de talán tévedek...

Rengeteg gyerekprogram pedig csak kora estig tartott, tehát nem látok logikus magyarázatot az éjszakába nyúló ide-oda sétálásra, tömött buszokon utazásra, stb. Az esőről nem is beszélve...


Aki későig elvitte magával a babáját/kisgyerekét, az miért tette?

És élvezte a kicsi?


Köszi a NORMÁLIS, KULTURÁLT válaszokat!


2013. jún. 23. 09:12
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:

Nyilván nem lehet ugyanaz egy kérdés, mint egy kifejtett vélemény, de a párhuzamot talán észre lehet venni:

Kérdésemben: "azt láttam a gyerekeken, hogy fáradtak és unják" "nem látok logikus magyarázatot az éjszakába nyúló ide-oda sétálásra"

84%-os válaszában: "9-10 órakor ők már dög álmosak" "nyűgösek és nem élveznék este 10-11-12 kor a múzeumozást. "


Így már érthető?

2013. jún. 23. 14:02
 42/61 anonim ***** válasza:
100%
nem. "De leszögezném, ezek mi vagyunk és az ÉN GYEREKEIM akiket én ismerek" :) De mindegy. Úgysem lesz egy véleményen a két tábor :)
2013. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 zabmester ***** válasza:
81%
De ő a saját gyerekeiről írt, te meg általánosságban írtad, hogy ugyan már mire jó, hogy a gyerekek kint vannak. Majd azt a szüleik tudják, az ő dolguk.
2013. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
57%

hogy van-e értelme, kérdező?

Annak semmiképp sincs, hogy a mások dolgaival foglalkozol.

2013. jún. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 A kérdező kommentje:

Tehát a kérdés meg lett válaszolva, köszönhetően annak az 5 válaszolónak, aki normális hangnemben a kérdésre válaszolt.

Ezt én is felfogtam, meg is köszöntem. Egyetérteni ugyan nem fogok 100%-is, de nem is erről szól a dolog. Megtudtam az okokat, ennyi.

A többi 26 válasz igazából csak ellenem irányult, vagyis nem kicsit túl lett lihegve ez a téma...

Sokan már abban is támadást látnak, ha valaki kérdez valamit. Azt hiszem ezt üldözési mániának szokták hívni. Na azokról meg nem is érdemes beszélni, akik nem bírnak egy mondatot értelmezni, ráadásul többször egymás után sem. Persze a kérdésre nem bír válaszolni, csak időnként belép és ideköp valami baromságot...

2013. jún. 23. 14:16
 46/61 anonim ***** válasza:
74%
Kérlek olvass, az értelmezéssel neked van bajod sajnos.
2013. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 A kérdező kommentje:

Most ez miért mások dolgával foglalkozás?

Akkor lenne az, ha odamentem volna a szülőkhöz és hazaküldtem volna a gyerekekkel együtt!

Ennyi erővel a tv műsorok nagy részét is be lehetne tiltani, mert a híradó, a való világ, az aktív/fókusz és a hasonló szennyek is javarészt erről szólnak, mert erre van igény!

Miért nem lehet azt megkérdezni, hogy valaki milyen megfontolásból visz 6 év alatti gyerekeket este 10 után túlzsúfolt múzeumokba és sétálnak órákig és hogy ezt az egészet élvezte-e a gyerek?

Miért ne lehetne véleményt cserélni?

Képzeld, velem történt már olyan, hogy valamit tök másként láttam, mint egy másik ember, akivel kulturáltan megvitattuk, hogy ő miért látja azt a dolgot máshogy és utána rájöttem, hogy tök igaza van és változtattam a véleményemen. De ha nem kezdünk el beszélni róla, akkor ez nem történt volna meg.

Itt a gyk-n is volt már olyan, hogy egy normális válasz hatására felülvizsgáltam a véleményem.

Szerintem nincsen semmi baj azzal, amikor emberek véleményt cserélnek, amíg tiszteletben tartják a másikét, még ha az merőben más, mint az övék.

2013. jún. 23. 14:26
 48/61 anonim ***** válasza:
nézd, szerintem egymásnak mentetek itt az előbb, én nem azt látom,hogy mennyire a másik fél véleménye érdekelt volna.
2013. jún. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
80%

Mi este is elvisszük a gyereket magunkkal (1éves) mert nincs aki vigyázzon rá. És este nem is bíznám másra, mert olyankor együtt szoktunk lenni (én+férjem+gyerek). A lányomnak teljesen más időpontokhoz álló napirendje van, mint egy átlag családnak. Éjfél körül fekszik, 9.30-10.00 között ébred. Napközben a délutáni+esti alvás között, vagy esti alvás után (amiből 7körül ébred) szoktunk elmenni. Ehhez hozzájön az h. a férjem sokszor 8ig dolgozik, és mire vacsizunk egyet, meg elindulunk valahová simán van 9 óra.

És a gyerekem nagyon élvezi h. visszük ide-oda. Meg persze mi is.

Amúgy elég korlátolt lehetsz, ha itt olvasgatsz a gyakorin, (és gondolom számtalan olyat hallottál h. nagymama messze lakik, bébiszitter nincs, sokáig dolgozik a férjem stb.) és nem tudod összerakni a fejedben, h. vajon "szerencsétlen" gyerekek miért lehetnek kinn az éjszakában.

2013. jún. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
34%
nincs ő neki gyereke az tuti
2013. jún. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!