Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Múzeumok éjszakája! Miért...

Múzeumok éjszakája! Miért viszik magukkal 6 éven aluli gyerekeiket a szülők jóval este 9-10 után is? Élvezi a gyerek?

Figyelt kérdés

Rengeteg kisbabás, kisgyerekes családot láttunk tegnap jóval este 10 után is. Tavaly még hajnali 2-kor is láttunk kisgyerekes családokat flangálni a városban, de idén nem maradtunk olyan sokáig, mert elkezdett szakadni az eső.

Én azt láttam a gyerekeken, hogy fáradtak és unják, de talán tévedek...

Rengeteg gyerekprogram pedig csak kora estig tartott, tehát nem látok logikus magyarázatot az éjszakába nyúló ide-oda sétálásra, tömött buszokon utazásra, stb. Az esőről nem is beszélve...


Aki későig elvitte magával a babáját/kisgyerekét, az miért tette?

És élvezte a kicsi?


Köszi a NORMÁLIS, KULTURÁLT válaszokat!


2013. jún. 23. 09:12
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
92%

Csak nem ránk gondolsz?

Ott voltunk, negyed 11-re értünk haza!!!!


Válaszom: egész nap a lakásban kinlódtunk, 3 gyerekünk van.

Este 7-kor összeszedtük magunkat és elmentünk a parkba játszóterezni, ott kicsit játszottak a gyerekek, majd szétmart minket a rengeteg szúnyog és gondoltuk még sétálunk egyet. A sétálóutca közeléhez érve hallottuk a népzenét, majd a gyerekeink beálltak a körtáncba, és képzeld nagyon jól érezték magukat.

Az 1 éves kicsink is nagyon figyelt mindent, néztük a veterán autókat stb. Délután 2 órát aludt, ezért jó kipihent volt.

Utána ettünk egy fagyit és hazasétáltunk.

Mi ezzel a problémád?

2013. jún. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 zabmester ***** válasza:
72%

Ez nem a te kérdésed? http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

Nos, akár igen, akár nem, de ott már tulajdonképpen meg lett válaszolva ez a kérdés.

2013. jún. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
42%
Nekem 2 fiam van 3 éves és 1 éves,de én soha nem vinném ki őket ilyen későn....szerintem vagy aludnának vagy végig sírnák az egészet,de mindenki maga tudja.
2013. jún. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 zabmester ***** válasza:
100%

Ja bocs, most látom, ez kimondottan a Múzeumok éjszakájára vonatkozik.

Mi idén nem voltunk, este 9-kor értünk haza, mert elmentünk strandolni, csak kicsit messzebb, úgyhogy ezek után már nem akartunk útnak indulni. De én esőről nem tudok, itt nem volt. Gondolom nálunk is sok kisgyerekes család volt. Nyár van, ilyenkor kicsit más ritmusban élnek a legtöbben, főleg ha hétvége van, vagy akik nem dolgoznak (az ovikban amúgy is szünet van, sokan nem viszik összevont csoportba a gyereket), szóval úgyis addig alszanak másnap, amíg akarnak.

Év közben az én fiam is 8-kor már ágyban van, de most, hogy nyár van, és itthon vagyunk, bőven ráér 9-10 körül lefeküdni, ilyen melegben meg sokszor még később, ha este a városban vagyunk.

2013. jún. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a kérdező az a 22 éves lány akinek még nincs gyereke, mégis feltesz időnként hülye kérdéseket, mintha ő jobban tudná mindenkitől, hogyan kell helyesen gyereket nevelni.

Kíváncsi lennék, akkor is ekkora szája lesz-e, ha szül egy babát.

Borítékolom a választ!


Kérdésre a válaszom: Egyrészt miért zavar ez téged??? Nincs jobb dolgod, mint másokkal foglalkozni?

Másrészt mégis hova tegye a gyerekeket a szülő éjjel? Semmi baja nem lesz egy éjszakázástól, max. másnap kicsit fáradtabb lesz, de ez sem a te problémád.

2013. jún. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem néha lehetnek olyan napok, hogy viszed a babádat/kisgyermekedet.

Én nem látom ezt a helyzetet katasztrófálisnak! Nem kell "óramű" pontossággal fektetni a gyereket. Egyszer tehetnek kivételt:)

Amúgy meg, a babakocsiba is szunyálhat! A 6-7 évesnek meg egy szuper élmény!

26+2hkm

2013. jún. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:

1-nek:

Kérdésem a MIÉRT volt és hogy élvezi-e a gyerek.

Megválaszoltad, köszönöm.

Mondjuk nem értem, hogy miért kell egyből magadra venned, hiszen ti egyrészről kb. 10-ig maradtatok, másrészről állításod szerint jól elvoltak a gyerekek.


Kérdésem leginkább azokhoz szólna, akik JÓVAL este 10 után kint voltak még a látszólag fáradt gyerekeikkel.

2013. jún. 23. 09:48
 8/61 anonim ***** válasza:
75%

Nyilván este már fáradtabbnak látszik a gyerek a kelleténél (a szülő is) főleg ilyen hőségben, attól függetlenül élvezte mindenki ezt a szuper programot és azt hogy végre kimozdulhatott a lakásból.

Nyár van!!!!!! Élvezzük.


Remélem, egyszer te is megtudod, milyen érzés, amikor látod a gyerekeiden az örömet, amit pl.: egy nyári program tud nyújtani sötétedés után nekik.

2013. jún. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:

Nem az én kérdésem, 32 vagyok és 2 gyerekem van.

A nagynak be lett ígérve, hogy jövőre ő is velünk jöhet, akkor 7 lesz már.

Ők sem alszanak el este 8-kor, főleg hétvégén, de azért ne mondjátok már, hogy akkor éjfélkor még kint kell rohangálnia egy 3 éves gyereknek!

Mi éjfél körül a várban voltunk, akkor szakadt az eső és rengeteg babakocsis, kisgyerekes család volt ott.


Nem az óramű pontosságról van szó és nem az alkalmankénti kimaradásról, hanem arról, hogy egy olyan gyereket, aki láthatóan fáradt és unja az egészet, miért kell múzeumról-múzeumra rángatni és a szakadó esőben, tömött buszokon nyomorgatni...

Nálunk is vannak alkalmak, amikor eltolódik az esti lefekvés, ez a meleg is valóban bezavar, na de azért nem esünk át egyből a ló túloldalára és hajnali 2-kor még lazán sétálgatunk a gyerekkel...


Most komolyan azt mondjátok, hogy egy 6 éven aluli gyereknek akkora élvezet 5-6 órán keresztül múzeumokban sétálgatni?

2013. jún. 23. 09:59
 10/61 anonim ***** válasza:
26%
akkor ezek szerint az egyik gyereked tegnap éjfélkor még veletek volt....
2013. jún. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!