Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Múzeumok éjszakája! Miért...

Múzeumok éjszakája! Miért viszik magukkal 6 éven aluli gyerekeiket a szülők jóval este 9-10 után is? Élvezi a gyerek?

Figyelt kérdés

Rengeteg kisbabás, kisgyerekes családot láttunk tegnap jóval este 10 után is. Tavaly még hajnali 2-kor is láttunk kisgyerekes családokat flangálni a városban, de idén nem maradtunk olyan sokáig, mert elkezdett szakadni az eső.

Én azt láttam a gyerekeken, hogy fáradtak és unják, de talán tévedek...

Rengeteg gyerekprogram pedig csak kora estig tartott, tehát nem látok logikus magyarázatot az éjszakába nyúló ide-oda sétálásra, tömött buszokon utazásra, stb. Az esőről nem is beszélve...


Aki későig elvitte magával a babáját/kisgyerekét, az miért tette?

És élvezte a kicsi?


Köszi a NORMÁLIS, KULTURÁLT válaszokat!


2013. jún. 23. 09:12
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
40%

úristen milyen emberek vannak itt amit ők gondolnak az jó,de én leírom a véleményem lepontoznak.. ..ja és az én gyerekeim egyáltalán nem élveznek éjfélig fent lenni

Akkor szerintetek az is rendben van ha a szülök házibulit tartanak a kisgyerekek meg ott buliznak velük??

2013. jún. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
67%
szezont a fazonnal... ki beszélt itt a bulizásról?
2013. jún. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 zabmester ***** válasza:
80%

"Akkor szerintetek az is rendben van ha a szülök házibulit tartanak a kisgyerekek meg ott buliznak velük??"


Nálunk az is rendben van. Még ha benne van az a hűűűű de bűnös "buli" szó. Átjönnek a barátaink, van zene, megiszunk pár sört/pár pohár bort, jól érezzük magunkat, a gyerek is kint jön megy, amíg el nem fárad, és jól érzi magát. Nálunk mondjuk a házibuli nem azt jelenit, hogy részegen fetrengünk, sem azt, hogy kijön a rendőrség az elviselhetetlen zaj miatt, illetve nem is egyenlő az orgiával, úgyhogy nem tudom, miért lenne ez a gyereknek baj. Ha álmos, úgyis elküldöm aludni, és el is alszik, nem zavarja az alapzaj. Ha meg már elaludt, amúgy sem ébred fel semmire (nem mintha olyan zajos dolgok történnének itt), de pl. pár napja pont a szobája előtt leejtettem egy marha nagy fazekat, olyat szólt, hogy azt hittem, beszakad a dobhártyám, a gyerek meg vígan aludt tovább.


De gondolom szerinted akkor is ássam el magam, mert olyan link alak vagyok, hogy gyerek mellett is szakítok időt a barátaimra, meghívom őket magunkhoz, és hagyom, hogy a gyerek is részt vegyen a társasági életünkben. Ez valóban szörnyű.

2013. jún. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megpróbálok csak a kérdésre válaszolni. Miért, és élvezte-e?

Azért vittem magammal, mert a mi városunkban a múzeumba hét órától kifejezetten gyermekelőadás volt meghirdetve, délután 3-6-ig aludt a rekkenő hőségben, és szeret "csavarogni". Nagyon tetszett neki az előadás, megnéztük a kiállítást amit nagyon élvezett. (neki való volt a kiállítás témája).

2013. jún. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
46%
bocsi, kérdező, de a kérdésedben 9-10 utáni időszakra irányult a kérdésed, az utolsó válaszodnál már éjfélnél tartottál...nem mindegy
2013. jún. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
100%

Le leszek pontozva de nem érdekel. Én is biztosan merev nőci vagyok de nekem egyik gyerekem se való 9-10 órakor még az utcára pláne nem múzeumba (6,4 és 2 évesek). Egy kínszenvedés lenne velük. 9-10 órakor ők már dög álmosak.

És sajnos a "másnap majd alszanak 10ig" se jön be mert akármi van nekik fél7kor kipattan a szemük se engem nem hagynak, se egymást, ennyit meg nekem nem ér se a nyár se a múzeum .

Ha programban szeretném őket részesíteni (természetesen) azt megoldjuk napközben , nappali alváshoz már nem is ragaszkodom (pedig a 2 és 4 évesnek igencsak igénye van még rá de mindegy).

És nem azért szeretném hogy rendesen kialudják magukat mert "így szokás és punktum" hanem mert nekik rossz végignyűglődni hisztizni szenvedni a délutánt vagy a másnapot.

De leszögezném, ezek mi vagyunk és az ÉN GYEREKEIM akiket én ismerek. Tudom hogy nyűgösek és nem élveznék este 10-11-12 kor a múzeumozást.

Nekem meg ha annyira létszükséglet az az esti program akkor rábízom őket (mondjuk félévente 1-2 szer) fizetett segítségre (nagyszülő híján) és elmegyünk ketten a férjemmel.

Ez most egy ilyen életszakasz ami nem az éjszakázásról meg az esti program csinálásáról szól, majd eljön az is újra.

Hogy más gyereke milyen, meg hogy viseli azt nem tudhatom. Így nem is teszem szóvá. De azt utálom amikor okoskodnak nekem más ismerősök hogy ne mondd máááá hogy hazamentek este 8kor hát mi bajuk lesz ha 11ig itt vannak (hangzott el múltkor egy kerti partin pl.) hát hagy tudjam én, bízzák rám, én se szólok bele ők/mások hogy csinálják.

2013. jún. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
60%

igazad is van, ezzel én is egyetértek, jól megfogalmaztad.

A kérdező is elgondolkodhatna ezen.

2013. jún. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 A kérdező kommentje:

Én az okát kérdeztem, meg hogy élvezte-e a gyerek, erre kb. 5 db valóban hasznos válasz érkezett, a többi csak üres vádaskodás volt.

A véleményem ugyanaz, mint a 13:09-es 84%-os válaszolóé. Senkit sem csesztem le vagy küldtem haza, csak itt névtelenül megkérdeztem, amire kíváncsi voltam.

Komolyan nem értem, miért jó ilyen hadjáratot indítani valaki ellen, akinek más a véleménye. Ha azt mondtam volna, hogy hülye idióta az összes szülő, aki este 10 után még kint lófrál a gyerekével és miért nem takarodnak haza, akkor persze érthető lenne ez az össznépi támadás, de így????

És ráadásul jött egy válaszoló a végére, aki kb. ugyanazt írta le, mint én, csak ugye nem kérdés formájában, az ő válaszával pedig egyetértetek.

Van ennek értelme?

2013. jún. 23. 13:53
 39/61 A kérdező kommentje:

Ja és a "jóval este 10 utánba" nem fér bele az éjfél?

Ez most már a kákán is csomót keresés...

2013. jún. 23. 13:55
 40/61 anonim ***** válasza:
74%
hát bocs, de szerintem nem ugyanaz volt a kérdésed és az utolsó vélemény.
2013. jún. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!