Tényleg bunkó voltam?

Figyelt kérdés

Tegnap találkoztam egy régi, gyerekkori barátnőmmel, akinek 2 hónapos a kislánya. Kérdeztem, hogy hol a baba, szívesen megnézném. Mondja, hogy most az anyukájánál van, mert Ő siet dolgozni. Akaratlanul is kicsúszott a számon, hogy Te tényleg visszamentél dolgozni? És a gyerekedet a nagyszülők nevelik majd fel?

Más is kiakadt volna, vagy csak én vagyok ilyen? Kisfiam 1 éves, de semmi pénzért nem mennék még vissza dolgozni.


2009. okt. 11. 14:51
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
64%

Na de azért 2 hónapos babát másra hagyni, nem ugyanaz mint bölcsibe adni egy 1 évest.

Nem hiszem, hogy leglább 1 évet nem lehet otthon kibírni.

2009. okt. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
80%

Lányok, a TGYÁS és a GYED azért van kitalálva, hogy anyagi okok miatt NE kelljen visszamenni dolgozni.

A béred 70 %-át kapod análkül, hogy egy percet is dolgoznál. Azért a 30% bérért ne mondjátok, hogy vissza kell menni 6 hetes baba mellől!

És most ne gyertek azzal, hogy biztos feketén dolgozik, jó?

2009. okt. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
47%

utolsó előtti

Fiam születése előőt anyáméknál dolgoztam minimálbérem.

Így szülés után rögtön gyesre mente, mert az több volt mint a gyed.

A fiam így is csak 21 hónaposan ment bölcsibe.

2009. okt. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van. De mi nem szabhatjuk meg mások életét, gyereknevelési szokásait. Nekem is van ilyen hozzáállású ismerősöm, de már a világért sem szólok neki. Egyszer finoman jeleztem neki, hogy nem jól áll a dolgokhoz, de ő nem volt vevő rá, azt mondta: eldöntötte, belőle nem fog az anyaság egy roncsot csinálni. Azóta nem mondok semmit, az ő gyereke, az ő élete. Csak sajnálom a picit.
2009. okt. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!