Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon bunkó voltam? Úgy néz...

Nagyon bunkó voltam? Úgy néz ki, vérig sértettem 2 ismerősömet.

Figyelt kérdés

Sajnálom a dolgot, és a véleményetekre lennék kíváncsi. 1 év körüli babáinkkal járunk össze játszani. Az elejétől fogva megosztottuk egymással a tapasztalatainkat. Én az a típus vagyok, aki, hogy is mondjam, nem kifejezetten következetesen nevel. Szóval nekem nem ment a sírni hagyás, nem felvevés, aminek hónapokig "nyögtem a súlyát", de úgy érzem, mostanra már nincs gondom a babámmal. A 2 ismerősömtől mindig kaptam a letolást, hogy majd nem tudok a gyerektől mozdulni sem. (ez szerencsére nem így lett) Ők sokszor hagyták sírni a picit, tiszteletben is tartottam a döntésüket, nevelési elvüket.

A lényeg: Mikor együtt vagyunk, sokszor látják, hogy a kisfiam néha odajön hozzám, csak úgy megölel, bújik, "puszit" ad a saját kis módján. Tegnap meg azt modták nekem, hogy ők bizony már beszélték, hogy milyen szerencsés vagyok, hogy ilyen a babám, mert ők néha úgy érzik, hogy nem is szereti őket a babájuk. Erre én meg azt találtam válaszolni, hogy szerintem nem a szerencsén múlik, hanem ők annyira önállónak akarták nevelni a gyermeküket, hogy esetleg a sírni hagyás az oka annak, hogy nem igénylik a babák, hogy szeretgessék őket, hiszen ilyennek akarták öket nevelni(sokáig elvannak egyedül).

Szóval sajnos hirtelen ez kijött belőlem, és ők letoltak, hogy miért mondok ilyen hülyeségeket. Vége is lett a délelőtti mókának. Megértem őket, hiszen első gyermekem, nincs tapasztalatom, de annyira felhúzták magukat ezen, hogy fel sem merem őket hívni. Szerintetek mit mondhatok nekik?


2009. okt. 2. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem igazad volt. A babád több babusgatást kapott. De nem hibásak az ismerőseid sem,hiszen ők is biztos,h ugyanúgy szeretik a babájukat,csak más módszert alkalmaztak,ami nem vált be.

Fogalmam sincs,mit mondhatnál. :(

2009. okt. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Ezek az anyukák tényleg csak "ismerősök". Neked van igazad. Én hagyom néha sírni a babámat,de különbséget tudok már tenni az igazi "ééééhes vagyok" "valami nem oké a pocimban" sírás és a "mama, azonnal ide gyere , mert uncsizok!" sírás között...na , az utóbbinál nem rohanok annyira...de minden esetben felveszem, járkálok vele, babusgatom. Amit mondtál, azon nem megsértődni kellene, hanem elgondolkodni.Szerintem.


4és fél hónapos baba anyukája

2009. okt. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Teljes mértékben igazad vol! Csak a szín tiszta igazságot mondtad nekik, az hogy nem tetszett nekik az az ő bajuk.
2009. okt. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Eddig te hallgattad az ő okoskodásukat, most ők is meghallották egyszer a te véleményedet. Mi ezzel a gond?

Ráadásul igazad is van.

Esetleg elmondhatod nekik, hogy nem szeretnéd hogy a különböző gyereknevelési nézetetek véget vessen a barátságotoknak, mindenki a legjobbat akarja a saját gyerekének, ahogy ők is, és tudod, hogy a legjobb belátásuk szerint tesznek.

2009. okt. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
2, vagyok. Még annyit hozzá, hogy nem kell neked hasracsúszva bocsánatot kérni tőlük, vagy egyátalán mondani valamit! Nagyon sok anyuka van még, és lehet hogy ők inkább osztják a Te véleményedet! :)
2009. okt. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

1. szerintem igazad van, én is hasonlóan nevelem a gyerekemet.


2. ez nem jelenti azt, hogy csak ez a módszer a jó. tuti, hogy nagyon fárasztó és kis tündéreket nevelünk, de lehet, hogy a mi gyerekünk lesz az, aki nem akar majd a táborba maradni anyu nélkül, és az, hogy mi most sütkérezünk a szeretetében nem biztos, hogy csak az előnyt jelent...


3. én őket állítottam volna ugyanilyen vehemensen le, amikor az én módszeremet kritizálták, senkinek semmi köze hozzá, hogy hogyan neveljük a gyerekeket.


4. ez alapján neked sem lett volna szabad beleszólni, vagy megjegyzést tenni az ő módszerükre, de ha meg is tetted, akkor is túlreagálták, tekintve, hogy ők kezdtek el osztani téged, te max. csak visszaadtad.


5. a jövőben szerintem ha találkoztok, akkor NE vitassátok meg egymással a nevelési elveket, mert látod hova vezet. én a helyedben felhívnám őket, és ezt kérném tőlük, de ne szórj hamut a fejedre, mindannyiótoknak sara van abban, hogy összekaptatok. ha a gyerekeknek jó az együttlét akkor kár lenne megszakítani a találkozásokat, de bizonyos témákat érdemes hanyagolni...

2009. okt. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Ez a baj az őszinteséggel, sajnos. Szerintem jól tetted, hogy kimondtad, amit gondoltál, de az tény, hogy egyik anyuka sem rajong érte, ha beleszólnak a nevelésébe.

Szerintem hívd el őket egy újabb közös babázásra, ott kiderül, mennyire vannak még megbántódva. Ha esetleg el se mennek, akkor telefonon mondd el, hogy nem akartad megbántani őket, de te így gondolod és ők is mondtak olyat, ami neked esett rosszul. Ha elmennek és látod rajtuk,hogy valami nem ok, ugyanezt személyesen is el tudod mondani. De az is lehet, minden rendben lesz és szóba se kell ezt hozni!

2009. okt. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Az az érdekes, hogy ezt az összefüggést : mindig dajkáló és felvevő anyuka = nyugodt,kedves baba sokan nem ismerik fel. Pedig néha én is úgy odamondanám azoknak, akik adják nekem a jó tanácsokat...
2009. okt. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Lányok! Majd a hétvégén mindenképp felhívom őket. Addig pihentetem a dolgot. Lehet, jobb lenne elsőre nem is szóba hozni a dolgot, csak, ha érzem, hogy neheztelnek. Meg talán személyesen jobb az ilyen dolgot megbeszélni.
2009. okt. 2. 12:14
 10/15 A kérdező kommentje:
kicsit sok volt a "dolgot" a mondataimban :)
2009. okt. 2. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!