Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ismerősömet antiniotikummal...

Ismerősömet antiniotikummal kezeltél, veszélyt jelenthet számára terhesség esetén?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm és 40-41 naposak a ciklusai,2 hónapi alhasi fájdalom miatt elment orvoshoz, ahol ultrahangon és hüvelyultrahangon kimutatták hogy volt peteérése, és összeesett a sejt, de viszont petefészekgyulladása van és ciszta, erre kapott antibiotikumos kezelést.Ha jól tudom Kliont kapott 5 napig kellett szednie és közben teherbe esett mert csinált terhességi tesztet és pozitív lett, elment orvoshoz, ahol nem tudták behatárolni még hány hetes lehet, viszont üres a petezsák egyenlőre, és genetikai vizsgálatra is szükség van, hogy a gyógyszerek nem tettek e kárt a babában.

Mostanra érzékeny a mellbinbója, és állandóan megjön érzése vban, és a bal oldali petefészke még mindig nagyobb a gyulladás miatt.

Szerintetek kismamák, vagy akik voltak már ilyen helyzetben, mennyi az esély arra hogy terhessége megmarad?


2009. júl. 31. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Az üres petezsák nem bíztató.
2009. júl. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocs, véletlen elküdtem, mielőtt befejeztem volna. Szóval az üres petezsák nem bíztató jel. Ez nem feltétlenül a gyógyszer miatt lehet, hanem legtöbbször genetika (kromoszóma gond), stb. ami teljesen egészséges pároknál is előfordul sajnos.


Ha tényleg üres a petezsák és nem fejlődik benne embrió , szikhólyag , akkor a terhességet befejezik. Azonban az ilyen eset nem szokott megismétlődni általában ugyanazon nőnél.


Érdemes egy újabb uhangon megnézetni, hogy tényleg üres-e az a petezsák, vagy csak nagyon korán ment még akkor.

2009. júl. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem tudják még hogy lesz e benne valami, azért hívták vissza 2 hét múlva.


Szerinted az antibiotikum miatt lehet baja?

2009. júl. 31. 11:29
 4/5 A kérdező kommentje:
Ihazából azt sem értem ha peteérés után összeesik a sejt, akkor hogyan lett terhes?
2009. júl. 31. 11:30
 5/5 A kérdező kommentje:
Orvosa szerint ha jön egy vérzés ki is mossa a petezsákot.
2009. júl. 31. 11:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!