Tényleg bunkó voltam?

Figyelt kérdés

Tegnap találkoztam egy régi, gyerekkori barátnőmmel, akinek 2 hónapos a kislánya. Kérdeztem, hogy hol a baba, szívesen megnézném. Mondja, hogy most az anyukájánál van, mert Ő siet dolgozni. Akaratlanul is kicsúszott a számon, hogy Te tényleg visszamentél dolgozni? És a gyerekedet a nagyszülők nevelik majd fel?

Más is kiakadt volna, vagy csak én vagyok ilyen? Kisfiam 1 éves, de semmi pénzért nem mennék még vissza dolgozni.


2009. okt. 11. 14:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
31%

EGyetértek veled. A szomszédomban is van iylen anya, sőt több is. 2 hónaposan már dolgozott a kicsi mellett, a kicsi meg a nagyszülőknél. A másik meg már előbb is visszajárt dolgozni, a kicsi addig hol itt-hol ott, valaki mindig tolta a babakocsiban-már 2 éves elmúlt még mindig babakocsiban tologatják, bicikliben , vagy sétálni még nem láttam....

És egyiket sem az anyagi érdek vezérelte...

Az ilyen tényleg miért szül?

2009. okt. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Olre menni tenyleg folosleges.Neked lehet mas a velemenyed,azt meg is oszthatod a baratnoddel,de csak finoman.Tenyleg mindenkinek a maga dolga hogyan neveli a gyereket(persze bizonyos hatarok kozott).

Ezen kivul en is otthonmaradas parti vagyok,de ez meg az en dolgom.

lehet h nem is lenne turelme egesz nap babazni,akkor meg inkabb a nagyszulok unkazzanak...

Szerintem nem kell beleszolni masok dolgaba,meg akkor sem ha jot akarsz,vagy tenyleg jobban tudod,mert csak sertodes lesz belole(csaldon beluli tapasztalat).


kellemes babazast! :-)

2009. okt. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
49%

nem tudhatjuk, mi járt a fejében, de én is hallottam már olyanról, aki legszívesebben kiugrott volna a kórház ablakán, mikor megszült, hogy ő aztán nem akarta a gyereket, csak megszülte. Én is otthonmaradáspárti vagyok, szerintem sem való olyan embernek gyerek, aki lepasszolja a nagyszülőknek nevelni. Lehet lepontozni.


Mindazonáltal semmi közünk hozzá, ki hogy baltázza el az életét. (Engem nagymamám nevelt fel, nem is nézem anyámat anyának, inkább csak barátnőnek, pedig ő akkor még azért ment vissza dolgozni, mert muszáj volt. Szóval én tanultam belőle)

2009. okt. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
43%
ó, de nagyon tudom sajnálni azokat az anyukákat, akiknek annyi pénzük sincs, hogy eltartsanak egy 2 hónapos babát!! Akkor minek szülte meg? Amikor teherbe esett nem tudta, hogy nem lesz pénze?? Egyébként a nagyszülőkre passzolás meg épp azt támasztja alá, hogy tudatosan döntött így, mert "jó az öreg a háznál". Ha baromira nem lenne lóvém, és vissza kell mennem dolizni, akkor is legalább a féléves kort kivárom valahogy. Ez a baba nagy bizalommal lesz majd az anyja iránt, nem kell hozzá nagy pszichológusi végzettség...a sok karrierista "anya" meg pontozhat lefelé!!
2009. okt. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem voltál bunkó. Én azon az elven vagyok, hogy a gyereket magamnak szülöm, nem a nagyiknak, és ha nincs meg a megfelelő anygi hátterem ahoz, hogy otthon tudjak vele maradni, akkor inkább nem szülök. Kisfiam 6 hónapos, eszembe nem jutna, hogy nagyira, vagy bölcsire bízzam, mikor pont most kezd majd mászni,már egyedül áll, ha kapaszkodik, lassan tesz pár lépést, napról napra fejlődik és ezeket ne én lássam először? Kizárt.
2009. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nem voltál bunkó!

Szörnyű, hogy a nagyszülőknek passzolja a gyereket.

Az ilyennek tényleg nem való!

Én 16 évesen szültem, mellette tanultam, mint magántanuló, negyedévente hagytam anyunak a gyereket, amíg vizsgáztam délelőtt.


Egyébként a tápszert is azért találták ki annó, hogy az anya minnél hamarabb tudjon dolgozni és ne otthon szoptatgassa a gyerekét.


És nem értem, aki nem ért egyet veled, az minek jön ide bunkózni.


Nincs az a pénz, és szegénység amiért dolgozni mennék csecsemőmet otthon hagyva!

2009. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
49%
Nem voltál bunkó, az ilyen ne szüljön gyereket.
2009. okt. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti nem tudnám megtenni, hogy a két hónapos gyerekem mellől napi szinten eljárjak, mondom ezt úgy, hogy ha nagyon szűkösen is, de itthon tudtam maradni 2 évet. De ettől függetlenül én nem kritizálnék senkit ez miatt. Véleményem biztos lenne a dologról, talán meg is kérdezném, hogy miért döntött így, de nem szólnék be. Más országokban is visszamennek a szülők dolgozni korán, és nem mondható el, hogy ott minden gyerek lelkileg sérült. Mindenkinek a maga döntése. Nálunk pl. a fodrászom úgy dolgozott a gyereke két hetes kora óta, hogy egyik nap munka, másik nap otthon, így heti 3 napot tartott nyitva, a nagymama meg vitte neki szoptatni a babát amikor dolgozott. És nem tartom ez miatt rossz anyának. Ha két évre bezárt volna, kezdhetett volna mindent elölről 34 évesen.
2009. okt. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Lehet, hogy nem így kellett volna, de ez akkor és ott kibukott belőlem. A párom mondta, hogy bunkó voltam.

A csajszi nem szólt semmit, lehet hogy azért, mert ismer. Ami a szívemen, az a számon.

A véleményemet akkor is tartom. Én magamnak szültem gyereket és nem a nagyszülőknek unokát.

Elég pocsék anyagi helyzetben vagyunk mostanában, de nem megyek még vissza dolgozni. Inkább magamtól vonok meg sok mindent, de a kisfiamnak megpróbálok mindent megadni. Elsősorban az anyai törődést!

2009. okt. 11. 21:57
 20/24 anonim ***** válasza:
77%
Kicsit fura a hozzáállása, de valóban az Ő dolga, hogy mit hogy és mint csinál. Ráadásul, hogy te csak sok-sok idő után most találkoztál vele újra, akkor bunkó dolog ilyet mondani, főleg kéretlenül "okoskodni". Lehet magad pörgetni sok dolgon, pláne, hogyha unatkozol, és úgy látszik, hogy tényleg így van, ha már fórumon tárgyalod ki az egyik "legjobb" barátnődet. Ne haragudj, de ez egy picit gusztustalan dolog. Miért nem inkább olvasol, vagy tanulsz valamit, ha már ennyi időd és energiád van? Az még hasznodra is válik.Én most vagyok 12 hetes kismama, nekem ide haza kell maradnom, mert van problémám, és meg is engedhetem magamnak, hogy idehaza legyek, nem bánom, de ha a szükség megkívánná, akkor dolgoznék, ha kell, akkor a picit bölcsibe is adnám. Bár az a férjemen kívül senkitől nem kérnék és nem is fogadnék el tanácsokat ezzel kapcsolatban.Ja és nem unatkozok, nyelvet tanulok, elég hasznos és kikapcsoló elfoglaltság:).
2009. okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!