Tényleg bunkó voltam?

Figyelt kérdés

Tegnap találkoztam egy régi, gyerekkori barátnőmmel, akinek 2 hónapos a kislánya. Kérdeztem, hogy hol a baba, szívesen megnézném. Mondja, hogy most az anyukájánál van, mert Ő siet dolgozni. Akaratlanul is kicsúszott a számon, hogy Te tényleg visszamentél dolgozni? És a gyerekedet a nagyszülők nevelik majd fel?

Más is kiakadt volna, vagy csak én vagyok ilyen? Kisfiam 1 éves, de semmi pénzért nem mennék még vissza dolgozni.


2009. okt. 11. 14:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%
Én is így reagáltam volna.
2009. okt. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem én is megkérdeztem volna, igaz lehet hogy más megfogalmazásban, mert nem tudhatod, hogy miért kellett visszamennie!Lehet hogy csak így tud anyagilag mindent megadni a babának!És az ő érdekeit nézi!
2009. okt. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%
Igen bunko voltal!Neked van penzed,maradhatsz otthon,neki valszeg nincs,ezert dolgozni kell.
2009. okt. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


Nem voltál bunkó. egy 2 hónapos csecsemőnél otthon van a helye! régen visszamentek a nők dolgozni, de a munkahely figyelembe vette, hogy anya, így ún. szoptatási szünet volt, amikor mehettek szopiztatni a babát.Ezek a nők sem azért mennek vissza, mert nincs elég pénzük, hanem mert megszülték a gyereket és ezzel "letudták" az összes kötelezettségüket. Ha fél órára is távol vagyok az 5 hónaposomtól, percenként azon jár az eszem, hogy hogy van? Nem is mozdulok ki mellőle sokszor, max. ha a férjem itthon van.

2009. okt. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

Főleg így megfogalmazva elég bunkó.

Örülj, hogy otthon maradhatsz, nem tudhatod, hogy nála mi a helyzet.

Mit szólnál, ha neked is vissza kellett volna menned (mert nem igaz amit írsz, hogy "semmi pénzért" mert ha kiraknának a lakásodból, vagy nem tudnál enni adni a gyereknek, akkor mennél) és neked mondanának ilyet?

2009. okt. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Azóta beszéltem már közös ismerőssel, aki mondta, hogy Ő így is tervezte. Szülei úgyis nyugdíjasok, el lesznek egész nap a babával, aki úgyis tápszeres lesz, mert Ő ugyan nem fog szoptatni. Nem anyagi okokból ment vissza, ez biztos. Semmilyen hitelük nincs, a férje jól keres.

Én kiakadtam. Minek az ilyennek gyerek?

2009. okt. 11. 15:00
 7/24 anonim ***** válasza:
88%
Hát szerintem is picit az voltál, mert lehet, hogy pénz kell neki, hogy eltartsa a gyereket. Munka után meg úgyis otthon van és tud vele foglalkozni. Anyukám is hamar visszament dolgozni, még egy éves sem voltam, és semmi hátrányom nem lett ebből. Sőt legalább nagyon közeli viszonyom alakult ki a nagymamámmal. Ami szerintem jó.
2009. okt. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%
Mi az, hogy minek az ilyennek gyerek? Ne legyél már ennyire kiakadva. Az ő élete és az ő dolga. Ha visszaakar menni hadd menjen.
2009. okt. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

Akkor sincs jogod megítélni őt. Az ő dolga, az ő élete, az ő gyereke. Még mindíg jobb mintha 10 gyereke lenne és pucéran rohangálnának az udvaron.

Én otthon voltam 8 évig a 3 gyerkemmel, de nem érzem magam se mindentudónak se istennek, hogy megmondjam másoknak, hogy mi jó és mi nem. És főleg nem ebben a stílusban.


Mostanában mindenki mindent tökéletesen tud, megkövezik akik nem szoptatnak, ölremennek a ringatva altatók és a gyereket simán letevők. Van ennek valami értelme? Hagyjuk már a többi embert meghozni a saját döntéseit.

2009. okt. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
72%
Te ennyire unatkozol?Mi kozod hozza?Te az a tipikus pletykazos jatszoteri anyuka leszel.
2009. okt. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!