Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekorvos és védőnő váltás?!

Gyermekorvos és védőnő váltás?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!Kisfiam másfél éves,lakunk egy bizonyos községben,ahová hordtam a gyermekem gyerekorvoshoz.Most viszont,hogy egy hónapja beteg(bölcsi miatt) és nem képes neki normális antibiotikumot felírni hetek óta,elvittem egy szomszédos községbe gyerekorvoshoz,ő meg mindenhol megvizsgálta és minden szükséges gyógyszerrel ellátott minket.Az volna a kérdésem,hogy hogyan zajlik a karton átkérés?

És az új községbe járhatunk új védőnőkhöz,mert ami itt van az egy katasztrófa?!

Mert ugye szabad orvosválasztás van,akkor elvileg befogadja a gyermeket az új területi orvos védőnői szolgálata a gyermeket,nem?

Ti hogyan váltottatok és én hogyan tegyem?


Köszi nektek!


2013. jún. 9. 21:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mi az új orvosunknak nem a rendelési idejére járunk, hanem a tanácsadására. Nálunk legalábbis úgy van, hogy van heti 2*1 óra, amikor tanácsadás van.
2013. jún. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én a dokiválasztással együtt más védőnőt is kaptam, mint, aki a területi lett volna (egy katasztrófa a területi). Amúgy a választott védőnőt is régről ismerjük, ő még az orvos előtt mondta, hogy persze jön születés után a babához, hisz az ő orvosa lesz a miénk. Mondta, hogy semmit gond, ő megcsinálja az összes adminisztrációt. Egy szóval nem említette, hogy ezt nem lehetne. Nem is értem, hogy hogy lehet egyik körzeti orvoshoz és másik körzeti védőnőhöz járni. Nekem így logikus, hogy ha átmegyek másik orvoshoz, akkor a vele dolgozó védőnőhöz is.
2013. jún. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
12. vagyok/ orvosváltás: nálunk duplán vagy triplán volt:) Szóval körzetileg tartozunk valahova, ahova nem akartam, így már a szülés előtt meg volt beszélve a választott orvossal és védőnővel (semmi gond nem volt, semmit nem kellett intézni, semmilyen papírt nem kellett aláírnom, egyszer sem voltam a területileg illetékes orvosnál). Aztán szüléskor a választott pont szabin volt, így a helyettese látogatott meg és vett fel papíron, majd amikor visszajött az, akit választottunk, akkor ő átvett. Nála sem kellett semmit aláírni. Felnőtt háziorvosnál sem kell semmit alírni, bejelenteni. Ha megvan beszélve az új orvossal, akkor ő elintéz minden papírügyet a régivel.
2013. jún. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!