Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nincsen TB támogatásom. így...

Nincsen TB támogatásom. így is fogad a védőnő?

Figyelt kérdés
Most derült ki (magán orvosnál), hogy öt hetes terhes vagyok. Nincs TB támogatásom, mert nem tudom hova bejelenteni magam. Van állampolgárságom. Kárpátaljai vagyok egyébként, de itt szeretnék szülni Pesten. Mi a teendőm? Milyen támogatásban részesülhetek?
2013. ápr. 11. 11:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Fizesd magad után a TB-t. Lakcímed van Pesten?

Szülés után egyszeri anyasági, GYES, családi pótlék. (GYES helyett esetleg GYED, ha megvolt a megadott idejű/jellegű munkavégzés.)

2013. ápr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt a terhességgondozás ingyenes. A szülés is, valamint szülés után a csecsemő ellátása is.

TAJ kártyád van ugye, akkori s ha nem érvényes, minthogy TB-d nincs?

2013. ápr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Magyar állampolgár vagy? Sajnos magyarországi állandó lakcímmel kell rendelkezni szerintem ahhoz, hogy itt járj védőnőhöz, illetve kapj orvosi ellátást, úgy tudnád fizetni a havi 6600 Ft TB. Szerintem bejelentett állandó lakcím nélkül nem megoldható, de hivatalos szervnél kellene mindenképp megkérdezni.

De ha magyar állampolgár vagy, akkor az igazolványt hogy adják ki lakcímkártya nélkül? Vagy ki adják úgy is? Ezt én sem tudom. Szerintem csak magánorvoshoz tudsz majd itt járni, védőnőhöz nem, ahhoz a védőnőhöz kell járni, ahova a babát hazaviszed, lakcím szerint körzetek vannak itt nálunk. Ki vannak a körzetek adva a védőnőknek, nem lehet választani se őket, ahhoz kell menni, aki a lakóhelyedhez tartozik.

2013. ápr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nincs TB, taj kártyám se. Nem rég kaptam meg az állampolgárságot, egyből kapnám, pláne, hogy főiskolás vagyok, de az albérletbe nem és szerintem most se fognak bejelenteni. Nem valami kedvesek a házinénik. Természetesen szeretnénk elköltözni, kapok egy kis segítséget otthonról, talán lakást is tudnánk venni. De addig is nincs Tbm, és nem tudom, hogy így fogadnak e. Pláne, hogy azt olvastam, hogy az anyasági támogatáshoz kell min. négy ellenőrzés vagy mi, és az nem lehet magánorvos. Mikor kell egyáltalán a védőnőnél jelentkezni?
2013. ápr. 11. 11:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség alatt ellátják ingyen a kórházban és szülhet is ingyen, ha magyar állampolgár, csak ne érje meglepetésként, ha a NAV kiküld egy szaftos csekket, miután Magyarországon nem rendelkezik állandó bejelentett lakcímmel.

Gondolom a Kérdező ukrán állampogár is, ott bejelentett lakcímmel, szerintem ez nem olyan egyszerű, hogy csak úgy ingyen ellátják, mert magyar állampolgár is. Csakhogy tb és bejelentett lakcím nélkül.

2013. ápr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nálunk annyira máshogy van minden.
2013. ápr. 11. 11:54
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem menj be a NAV-hoz vagy OEP-hez és ott kérdezd meg mindenképp, gondolom megvannak erre is a megfelelő jogszabályok, nem hiszem, hogy itt olyan sok ember ismeri ezeket a jogszabályokat.
2013. ápr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Védőnőhöz mehetsz, amint kiderült a terhesség, akár most is, ő ad terheskönyvet és elmond mindent, mikor milyen vizsgálatokra kell menni.

Ahol laksz Pesten, keresd meg a legközelebbi gyerekorvosi rendelőt, ott biztos ki van írva, hogy melyik utcához melyik védőnő tartozik, mikor van terhes tanácsadása és akkor menj be hozzá, mond el neki, hogy mi a probléma, hogy nincs TB és bejelentett lakcím, biztos tudja mi a teendő. Amúgy mindenképp kellene bejelentett lakcím, mert a babának az anya bejelentett lakcímére állítják ki a lakcímkártyáját.

2013. ápr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha van hozzátartozója, aki rendelkezik magyar bejelentett lakhellyel és állampolgár, az átvállalhatja helyette a járulékfizetési kötelezettséget. Egyébként nem tudom, hogy azzal az országgal ahol Ő be van jelentve, nincs-e egyezménye Magyarországnak. Mert egyezmény alapján jogosult lenne. Sajnos nincs időm ennek most jobban utána nézni, mert rohannom kell tovább. De egyébként is érdekes és elgondolkodtató a kérdés!


Remélem sikerül megoldanod kedves Kérdező! Sok sikert!

2013. ápr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp a bejelentett lakcímet kellene megoldani, esetleg nincs itt Magyarországon rokon? Nem baj, ha nem Pesten lakik, de esetleg ha megengedi, akkor hozzá be tudnál állandóra jelentkezni és mivel főiskolás vagy, alanyi jogon járna a Tb, fizetni se kellene és minden gond meg is oldódott volna. Vagy egy jó ismerős, aki megengedi, hogy bejelentkezz állandóra. Ezt igen nehéz megoldani, sokan ebbe nem könnyen egyeznek bele, de talán valaki megengedné, rokon, egy nagyon jó barát.
2013. ápr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!