Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan, aki kedveli a...

Van olyan, aki kedveli a védőnőjét?

Figyelt kérdés
Mindig csak rosszakat hallok/olvasok a védőnőkről, és már néha azt hiszem, csak én vagyok, aki jóban van vele. Mindig kedves, és valóban hasznos tanácsokat ad. Bármikor kérdezhettem tőle bármit. :)

2013. jún. 4. 15:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is meg vagyok a védőnőmmel elégedve, bármikor felhívom (persze nem hívogatom minden legkisebbért), ő mindig készséggel és kimerítően válaszol, segít.
2013. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


én is azok közé tartozom, akik kedvelik a védőnőjüket.

A szakmai tudását, empátiáját, pontosságát nagyon tisztelem.

Pedig a kezdet nem volt egyszerű, bevallom, az elején, amikor 3 hónapos kismamaként odamentem, egyáltalán nem volt szimpatikus. talán a hormonok okozták, atalán nekem volt rosszabb napom, talán neki.

A lényeg: a terhesség vége felé már nagyon vártam az alkalmakat, amikor mehettem gondozásra, illetve a születés után is, amikor kijött.

A kisfiam mindjárt 3 éves és még mindig el tud jönni félévente.

Nekem fontos, hogy előtte mindig telefonál pár nappal, megkérdezi, hogy nekem mikor alkalmas (dolgozom, de amikor otthon voltam, akkor is ez volt). Pontosan érkezik, ha megkínálom egy teával vagy üdítővel elfogadja, de nem érzem azt, hogy követelőző lenne vagy kutakodna a helyiségekben stb.

Mi magázódunk, ami nekem teljesen megfelel és a kisfiammal kapcsolatos dolgokat beszéljük meg, mást nem. Nincs pletyka vagy hasonlók.

Hasznos infókat kaptam tőle a környékbeli bölcsődékről, játszóterekről, beszélgettünk különböző védőoltásokról, ajánlott szoptatós teát, ha felhívtam, hogy elfogyott fürdető vagy popsikenőcs recept, akkor jártában-keltében bedobta a postaládánkba.

Maximálisan elégedett vagyok vele. Ünnepek környékén egy-egy kis apró ajándékkal kedveskedünk neki, de semmi több és ez így van jól. Ezt szívesen adjuk (már készítünk valami gyurmát vagy egy kis cserepes virágnak a csomagolópapírját összefurkáljuk stb.)


Nem vagyunk egyformák, így olyan szomszéd anyukáról is tudok, aki őt nem szereti valamiért, olyanról is, aki pedig nem is igényli, hogy látogassa őket- gondolom akkor ők bemennek a szakrendelőbe a vizsgálatokra.


Szerintem az lenne a normális, hogy mások is hozzáértő szakemberként és készséges emberként tudnának a védőnőjükre tekinteni, mert ez egy nagyon jó rendszer az egészségügyön belül.

Szép napot:

2013. jún. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon kedvelem. Ő a második védőnőnk, mert itt forgórendszerben vannak a körzetek között, a nagynál egy másik volt, őt is bírtam.

Nem tolakodó, okoskodó, kioktató,- ezeket szokták mondani azt hiszem...

Mindig elérhető volt, amikor kellett, ha nem tudott valamit hirtelen (ilyen elég ritka), akkor utánanézett, nem erőltetett rám semmit, mindenben támogatott, segített. Mondjuk én normálisnak tartom magam, nem vagyok egy problémás anyuka. Először kicsit meglepődtem, mert legalább 10 évvel fiatalabb nálam, de kellemesen csalódtam.:) Nálunk mindegyik nagyon normális, ismerem a többieket is.

2013. jún. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Jajj én imádtam..erre nyugdíjba ment.Én már 3 védőnőt megettem..de ilyen jó még sosem volt.Nála a 2. babámat szültem, végül is már tapasztalt vagyok, de akkor is olyan jó volt olyan emberrel beszélni a babámról aki érti is a dolgát.Lányom is nagyon imádta, mindig hozott neki matricát.Értett a gyerekek nyelvén az biztos.Most fogalmam sincs ki van.. :/ Most megyünk a héten a fiammal 6 hós státuszra..már rákérdezek.Az 1. védőnőm olyan volt, hogy amikor kérdeztem valamit, akkor csak húzogatta a vállát.Mondanom se kell, szerintem valami frissen végzős csajszi volt..végül is szerettem, mert aranyos volt, meg kommunikatív..csak semmiben nem tudott segíteni, pedig nagy szükségem lett volna rá, mert a lányom nem igazán akart szopizni..a tejem el is ment..erről ennyit.A 2-at, pedig egyszer láttam nálunk, onnantól mindig csak az oltásoknál találkoztunk, akkor se beszéltünk sokat, az orvos látott el tanácsokkal, akit pedig imádtam, mert tényleg az a belevaló gyerekszerető dokinő volt..de el kellett jönnünk tőle, mert elköltöztünk..

Egyébként szerintem sokat számít az is, hogy az anyuka hogy áll a védőnőhöz.Nekem mesélték hogy nem mindenki kedves.Sokan mennek a saját fejük után, és amelyik védőnő már régóta a szakmában van pl, lehet hogy annyira elege van már, hogy nem is érdekli.

2013. jún. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az én védőnőm szakmailag szerintem nagyon felkészült, én bármit kérdeztem tőle, megnyugtató válaszokat adott. Kikértem a véleményét jó pár dologban, és mindig meggyőzött. Emellett kedves is, szóval nekem nincs okom panaszra!

Viszont amíg terhes voltam másik védőnőm volt, és vele ennyire nem voltam elégedett, még szerencse, hogy költöztünk szülés előtt.


Én is sok rosszat hallok egyébként, de sajnos van is alapja azt tapasztalom. Például a sógornőm védőnője tényleg egy tragédia! Annak idején a sógornőm elvitte azt hiszem az AFP eredményét, még mielőtt a dokival konzultálhatott volna róla, erre a védőnő közölte vele, hogy "anyuka, búcsúzzon el a kisbabájától, meg kell szakítani a terhességet, nagyon rossz lett az eredmény" 3 átsírt nap után tudták végre megbeszélni a dolgokat a dokijukkal, aki mondta, hogy teljesen kizárt, hogy ez az eredmény igaz, valamit elszúrhattak, mert ő már régen észre kellett volna, hogy vegye, ha tényleg edwards kóros a baba. Ki is derült, hogy a védőnő rossz hétre adta a beutalót a vizsgálatra, így téves eredményt adott! Úgyhogy végül saját megnyugtatásukra végeztek amniocentézist, és persze egészségesen született a baba!


Szóval azért tényleg sok hülye van köztük, de van nagyon felkészült és korrekt is...sajna a hülyék rontják a szakma hírnevét...de ez máshol is így van szerintem

2013. jún. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is kedvelem! Nagyon jó fej, a szakmája csúcsa és mindig segít! Aki őhozzá tartozik, az mind dicséri!
2013. jún. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Örülök, hogy vannak még segítőkész és hozzáértő védőnők! Az enyém a tapasztaltabb "fajta", és mivel kicsi helyen lakunk, kevés a gyerek, van ideje, hogy szoros kapcsolatot alakítson ki velünk. Persze ez nem csak idő kérdése, ő nagyon lelkiismeretes.

További szép napot kívánok Nektek! :)

2013. jún. 4. 16:07
 8/15 anonim ***** válasza:
Én elvagyok vele, néha egész jól elbeszélgetünk. Imádom, hogy nem akar mindent rámtukmálni, hogy nem mondja hogy hülye vagyok, nem úgy kell csinálni, hanem ha kérem, ad tanácsot, ha nem kérem, akkor meg nem. Hívhatom bármikor, ha kell. Igaz, nem nagyon kellett tanács...
2013. jún. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

4. babámat várom eddig 3 védőnőnk volt, egyik költözés miatt másik váltás pedig körzetátszervezés miatt volt. Nagy szerencsénk van, mind a 3 nagyon kedves, jóindulatú szakmailag felkészült hölgy volt akiket nagyon kedveltem /kedvelek. Mindig el tudtunk beszélgetni bármiről, amiben csak tudtak segítettek.

Sok jó tanácsot kaptam tőlük még 2-3 gyerek után is, mert minden terhesség és minden baba hozhat új dolgokat és meglepetéseket.

2013. jún. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon szeretem :) aranyos és segítőkész!!
2013. jún. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!