Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekorvos és védőnő váltás?!

Gyermekorvos és védőnő váltás?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!Kisfiam másfél éves,lakunk egy bizonyos községben,ahová hordtam a gyermekem gyerekorvoshoz.Most viszont,hogy egy hónapja beteg(bölcsi miatt) és nem képes neki normális antibiotikumot felírni hetek óta,elvittem egy szomszédos községbe gyerekorvoshoz,ő meg mindenhol megvizsgálta és minden szükséges gyógyszerrel ellátott minket.Az volna a kérdésem,hogy hogyan zajlik a karton átkérés?

És az új községbe járhatunk új védőnőkhöz,mert ami itt van az egy katasztrófa?!

Mert ugye szabad orvosválasztás van,akkor elvileg befogadja a gyermeket az új területi orvos védőnői szolgálata a gyermeket,nem?

Ti hogyan váltottatok és én hogyan tegyem?


Köszi nektek!


2013. jún. 9. 21:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Igen szabad orvos választás, de nem védőnő. Védőnőt nem lehet sajnos választani.
2013. jún. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

És mi van a kötelező oltásokkal?Mert ugye azt az új orvos is megcsinálná,ha át vesz minket és azt a védőnőknél szokták...?!

Akkor hogy van ez?

2013. jún. 9. 21:25
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
orvost válthattok. menj el a régihez, mondd meg, h váltanál, akkor ő vagy neked adja ki a gyermeked kórtörténetét tartalmazó adatokat v megnevezed az új dokit és közvetlenül neki küldi el (ma már inkább utóbbi). a védőnőt sajnos nem cserélheted le... a területileg illetéks védőnőhöz kell járnod, csak akkor változna, ha elköltöznétek
2013. jún. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Kerria ***** válasza:
86%

Sajnos a védőnő területi, azt nem választhatod.


Orvost minden további nélkül választhatsz. Mi a választott orvosnak szóltunk, hogy ezentúl hozzá járnánk, készített egy átkérő lapot, amit alá kellett írnom, és ennyi. A többit ő intézte.

2013. jún. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak részben tudok válaszolni.

Az orvosváltás nagyon egyszerű. Elmész a kiválasztott orvoshoz, és megbeszéled vele, hogy átveszi-e a gyerkőcöt. Ha igen, akkor Ő mindent elintéz, Neked nem kell menned sehová, nem kell intézni semmit.

Viszont én úgy tudom, védőnőt nem tudsz váltani. Legalábbis minekünk orvosváltás után is ugyanaz maradt a védőnőnk. Ha mentünk az új orvoshoz tanácsadásra, státuszvizsgálatra, vagy akármi miatt, az Ő körzetes védőnői mérték a gyereket, Őket is kérdezhettem bármiről, de a mi körzetünkben lévő védőnőnek is le kellett adnom a kicsi adatait. Nálunk úgy volt, hogy vezetnie kell a kartont. A kötelező oltásokat Ő jelenti az ANTSZ felé, írta mikor milyen vizsgálatokra, műtétekre mentünk, mik a kicsi állandó gyógyszerei ....

2013. jún. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Kerria ***** válasza:

"És mi van a kötelező oltásokkal?Mert ugye azt az új orvos is megcsinálná,ha át vesz minket és azt a védőnőknél szokták...?!

Akkor hogy van ez?"


Nálunk ez úgy zajlik, hogy a választott dokinak vannak egészséges rendeléses időpontjai, és az oltásokat, méréseket, státuszvizsgálatokat ilyenkor nézik.


A területi védőnőnek meg megmutatod, és max ő is megnézi, leméri a gyerkőcödet.

2013. jún. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Apropó...védőnőhöz még milyen időközönként kell járnunk?

Kötelező?Mert akkor mennék,mikor oltása lenne és akkor mérik meg centizik és ennyi.Kötelező még megjelennünk bizonyos időközönként?

Nagyon sajnálatos,hogy nem lehet védőnőt választani :(

2013. jún. 9. 21:30
 8/13 Kerria ***** válasza:

Igen, ebben sajnos igazad van... ezt én is sajnálom :(


A gyermek kiskönyvébe fel van tüntetve... ha fejból kell mondanom, akkor úgy emlékszem 6 hónapos koráig havonta, utána 1 évesen, és utána évente...de ebben nem vagyok biztos...

2013. jún. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Kerria ***** válasza:
100%

Utána néztem mert kíváncsi lettem:


[link]


Gyermekágyas anya ill. újszülött csecsemő: az intézetből hazajövetel után – munkaszüneti nap kivételével – 48 órán belül, majd az első 6 hétben legalább hetente.

Csecsemő (6 hét-1 éves kor): havonta, a fokozott gondozást igénylők esetében havonta és szükség szerint

1-3 éves korú kisded: évente legalább 6 alkalommal, a fokozott gondozást igénylők esetében évente legalább 6 alkalommal és szükség szerint.

3-6 éves korú kisgyermek: évente legalább 4 alkalommal, beiskolázás előtt kötelezően, fokozott gondozást igénylők esetében évente legalább 4 alkalommal és szükség szerint.

2013. jún. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

De kedvesek vagytok,köszönöm a speciális válaszokat!

Szóval akkor az új doktornő ugyanúgy beadná a kötelező oltásokat és minden mást a rendelési idejében?

Még arra gondoltam,hogy a védőnőnkhöz nem akkor mennénk,amikor ott van,hanem hirtelen betoppanunk,aztán megcsinálja valamelyik,aki éppen ott van.Szerintem biztosan nem küldenek el,most értünk rá,aztán csókolom.

2013. jún. 9. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!