Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védőnő, és kórház váltás? Mit...

Védőnő, és kórház váltás? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Segítségre lenne szükségem! Amikor terhes lettem a második babámmal, egy másik megyében laktunk! Aztán visszaköltöztünk a régi lakhelyünkre, de nem akartam védőnőt váltani, mert az első terhességem alatt nem voltam megelégedve a régivel! És úgy döntöttünk az új védődőnél maradunk! Mivel a kórház ahol szülni szeretnék abban a megyében van ahol lakunk, nem a védőnő megyéjében! Lehet nekem ebből bármiféle problémám? Vagy abban a kórházban kell szülnöm ahova a védőnő is tartozik?'4 hetes kismama
2011. máj. 20. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
elvileg vissza kell menned ahhoz a védőnőhöz, akihez körzetileg tartozol, mert ez nem választható, de nem kell attól más kórházban szülnöd, hogy hol van a védőnőd, csak kérdés, hogy ha meglesz a baba, akkor ő kijár-e majd hozzátok...
2011. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a védőnő az mindig lakóhelyhez kötött.Hiába nem szereted a régit,a másik nem fog a szomszéd megyéből átjárni hozzátok,és fordítva.Kórházat ott választasz,ahol akarsz,de a védőnő az adott.
2011. máj. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Dehogyis! A védőnő adott, mert elvileg oda kell járnod, ahova a lakhelyed szerint tartozol, szülni pedig ott szülsz, ahol szeretnél, szerencsére nincs megkötés. (Én éldám: védőnő XIV. kerület, kórház vidék)
2011. máj. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy bármelyik kórházban szülhetsz a lakóhelyednek nincs jelentősége viszont a védőnő az csak a lakcímed szerinti kirendelt védőnő lehet.
2011. máj. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta, ott szülsz, ahol szeretnél. Saját magad választhatod ezt meg.

Viszont a védőnőt nem :(

Törvényileg ahhoz a védőnőhöz tartozol, aki a tartózkodási helyedet 'felügyeli'. Hiába szereted vagy nem :(

Ha bármi probléma van (betegség, súlyosabb), akkor az ahhoz tartozó védőnőt veszik elő, nem pedig az × km-rel arrébb lévőt!

2011. máj. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mi megbeszéltünk mindent a védőnővel...átjön mert 3 kmre lakik...a másik megyében!tehát nincs messze,énis át tudok hozzá menni a hét bármely napján,mert mindíg elérhető! a régi területileg illetékes védőnő meg egy héten egyszer jön 1 órára,és az sem mindíg jön össze neki!!az első babámmal őmiatta lettem veszélyeztetett terhes,mert nem csinálta meg a terhesgondozási könyvemet!3 hetet vártam mire kész lett,és a 12.uh-n nem voltam,mert a téli időjárás miatt nemjött...most micsináljak?nem akarok mostis így járni:(
2011. máj. 20. 12:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor nincs semmi gond, ha le van beszélve.

"Feketén minden megoldható".

Maradhatsz annál, aki szimpatikus, majd ő leügyezi a másik kollégájával, vagy beír valami fals lakcímet, mintha az ő körzetében laknátok, nem lesz ebből gond!

(Csak ezt nem hangoztatják, nem szabad kiderülnie, de a legtöbb védőnő már csinált ilyet, hogy olyan gondozottat is ellátott, aki nem hozzá tartozott volna elvileg.)

Szülni pedig bárhol lehet, ahol csak szeretnél.

2011. máj. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:)
2011. máj. 21. 11:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!