Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretem, ha becézik a...

Nem szeretem, ha becézik a babámat. Vélemény?

Figyelt kérdés
pl. a Tamás Tomi még csak-csak elmegy, de a Tomika az már nem. Meg tudok őrülni mikor -ka, -ke kicsinyítővel becézik a gyerekemet. És furcsán néznek rám, amikor azt mondom, hogy nem szoktuk a nevét becézni, esetleg úgy hívjuk, hogy Manó, Csibe stb.
2009. szept. 25. 14:07
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is Abigél,igaz még csak pocaklakó fázisban van:)

A nagyszülők,ismerősök adnak neki szexi beceneveket?Megosztanál velem párat,hogy felkészüljek?XD

ÉN egyébként úgy becézem,ahogy az angolok eredetileg,fonetikusan Ebi(Aby):)

2009. szept. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

A -ka,-ke végű becézés nagyon sok névhez nagyon passzol.

Az Abigélhez momentán nem, és van mér rengeteg név, ami elég bugyután hangzik kicsinyítő képzővel.

Több gyermeket viszont így szólítun ka környezetben, és nagyon aranyosan hangzik: Nórika, Lacika, Bogika...

Az én kisfiam Botond, és én sem szeretem ha Botondkát mondanak neki.

2009. szept. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen megértelek, én is utálom a becézgetést. A mi családunkban nem is szokás. Én sem hagyom magam becézni.

A kislányom is amint elég nagy lett, beszólt, és azóta is beszól, ha becézgetik, hogy ne tegyék :)

2009. szept. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
82%

Az én lányom Mira. Pont azért kapta ezt a nevet, hogy ne nagyon lehessen becézni.

Nagymama mégis Mirusnak hívja. Most mit csináljak? Veszekedjek emiatt az anyósommal? Á, annyit nem ér!

Viszont a Miritől és a Miruskától én is idegrohamot kapok!

Meg azt utálom, amikor azt mondják: Lacikám, Krisztikém, Marikám, Petikém,... és még csak nem is rokon! Na, hát én senkinek nem vagyok a lánya, csak az anyukámnak! Rokonoknak még elnézem, de idegennek nem.

Mindenkinek más tetszik, én szoktam Baba, Cica, Törpe,... neveken szólítani a lányomat.

2009. szept. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
82%

én fordított helyzetben vagyok: Máté a fiam, nem nagyon szoktuk becézni, de hívjuk néha Manonak, Nyuszinak, Pocaknak...magunk kozt.

a szomszéd gyerekek, akik nagyon szeretik (hasonlo koruak, 2-3 évesek) elkezdték Mátékázni (ok is mind -ka), és nem akartam oket még kijavítani. néha én is mondom neki, az én nevemet nem lehet így becézni, és gyerekkoromban emiatt nagyon utáltam, mert korulottem mindenkit lehetett...

erre anyosom rámszolt, hogy az o fia is csak Tamás, a tobbi rokon sincs becézve, és hogy szoktassam le rola kis barátait...természetesen nem szeretném, ha mint Mátéka érettségizne le, de amíg ilyen kicsi, miért ne? foleg egymás kozt a gyerekekkel...

mindenki másként látja jonak. a gyerekek így hívják, persze, ha felnott adna onkéntesen becenevet a fiamnak, annak nem orulnék, de nem is támadnám le. max. mindig csak hangsulyoznám, ahogy mi hívjuk, hátha észreveszi magát.

2009. szept. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
68%
Egyetértek, én is utálom a -ka/ke végű becézéseket. A kisfiam Milán, Milusnak hívjuk, vagy kicsi Milánnak, esetleg Bundikutyus, tündérmackó, Mókuska. De az anyósom, meg a sógornőmék már a kezdettől fogva Milánkázták, na ettől a falnak tudnék rohanni. Ezerszer elmondtam nekik, hogy ezt ne mondják. De hogy nekik nem áll a szájuk rá a Milusra. Jó, akkor egyszerűen mondják csak azt hogy Milán és kész!
2009. szept. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
42%

Na, ez jó kérdés. Még nincs babám, nem is tudom, hogyan fogom majd szólítani. Sebestyénnek fogják hívni, de itthon biztos lesz valami beceneve, mert a Sebestyén szép, de nem pici babának való. A pocakban is volt már Rugi-bugi, Sebibaba, Prüntyő, Pocakmatyi, de az olyanoktól, mint Angyalom, Kincsem stb. kilel a hideg.


Különben engem Anikónak hívnak, anyunak meg a családnak még 28 évesen is Ancika vagyok, ezt is meg lehet szokni. Azért szerencsére a családon kívül más (sem a párom, sem anyósomék) nem szólítanak így.

2009. szept. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
82%
az én babám Panni, eleve becézett az anyakönyvi neve, mert így tetszett, ettől függetlenül a családi kreativitás az egekben: kaptam már Pancsúrt, Pannust, Pancslancsot, hadd ne soroljam. Jót vigyorgok rajta, semmi értelme ilyenen kiakadni. :D Az apja meg Puceváknak hívja, na tessék. :D
2009. szept. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
75%
Én is ismerek egy Abigelt, de neki az apukája angol. Őt az egész család Ebi-nek becézi. (Ők úgy ejtik)Szerintem nagyon édes! O:)))
2009. szept. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!