Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretem, ha becézik a...

Nem szeretem, ha becézik a babámat. Vélemény?

Figyelt kérdés
pl. a Tamás Tomi még csak-csak elmegy, de a Tomika az már nem. Meg tudok őrülni mikor -ka, -ke kicsinyítővel becézik a gyerekemet. És furcsán néznek rám, amikor azt mondom, hogy nem szoktuk a nevét becézni, esetleg úgy hívjuk, hogy Manó, Csibe stb.
2009. szept. 25. 14:07
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
32%

Érdekes dolog ez...

A becézéssel semmi bajom(idővel úgyis kikéri magának :D ),ami engem idegesít ha babának "hívja" a szülő a kislányát,kisfiát.Nem vagyunk egyformák.

2009. szept. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
miért, nem a babád? az életkor alapján: csecsemő, baba, kisgyerek stb. még itt is van ilyen kategória!
2009. szept. 25. 14:31
 13/29 anonim ***** válasza:
32%
Ha le vagyok pontozva ,akkor is idegen tőlem a "csecsemőm","babám"......:D
2009. szept. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
51%

A dolog kulcsa: féltékenység.

Azért nem szeretitek ha más másként becézi a babátokat, mert azt a becenevet nem ti adtátok neki, nem a tiétek. Megszoktátok hogy lemanózzátok, így ha valaki másként becézi a gyereket(ami talán még tetszik is neki), akkor az rosszallást vált ki belőletek.

Ez ugyanolyan mint amikor a mama nem akarja odaadni másnak a gyereket, vagy ha nem akarja hogy más tanítsa meg valamire. Csak azt tartjátok jónak amit ti mondotok és tesztek, akkor is ha ez tévedés. "Enyém!"-szindróma.

2009. szept. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
82%

Szia.Én nem vagyok féltékeny a babámra és nem csak az enyém,hanem a páromé is.Sőt,simán ráhagyom a ngyszüleire v. olyan barátra akiben megbízom.

Ha valaki kitalál 1 becenevet és úgy hívja,az ellen nincs kifogásom.

2009. szept. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Bocsi:nagyszülei
2009. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Igazad van,a TE gyereked,TE döntöd el,hogy hogy hívják...egyetértek!Én még a terhességem alatt megbeszéltem a családdal,hogy hogy fogjuk hívni a babánkat,és,hogy hogy nem szeretném ha hívnák.Senki nem sértődött meg,és be is tartják.EZ NEM FÉLTÉKENYSÉG (nem ismered a szó jelentését?)...csupán csak annyi,hogy az pont a szülő dolga,hogy hogyan neveli,és nevezi a gyerekét!

2009. szept. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
71%
Engem meg a prüntyőmüntyő és társai idegesitenek. Szerintem a gyereknek nem véletlenül van neve, ráadásul attól, hogy kicsi, még lehet értelmes. De mindenkinek a saját dolga, nem hurrogok le érte senkit.
2009. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ebben az "én gyerekemet ne becézzék" dologban az a veszélyes, hogy ha közösségbe kerül úgyis mindenféle becenéven fogják szólítani a társai. Lehet, hogy addigra, annyira belenevelitek, hogy a Tomika milyen csúnya, hogy bántani fogja, ha így szólítják. A gyerekek pedig kegyetlenek. Ha látják, hogy zavarja csak azért is így fogják hívni.
2009. szept. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
40%
Akkor én kire vagyok féltékeny? :D Merthogy utálom ha Klárikáznak nekem az öreg nyanyák. Brr... :S Meg azt is utálom, hogy ügyülübügyülike, az, hogy Manó meg baba az még jó.
2009. szept. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!