Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Komoly! Szülők válaszát...

Komoly! Szülők válaszát várom, probléma van a fiunkkal. Mit tegyünk? Hova fordulhatunk? Folyt. Lent.

Figyelt kérdés

Párom fia 22 éves és nagyon furán viselkedik mostanában. Nem akar dolgozni, azt mondja, hogy ő a gettón (?) akar felnőni, feka zenét hallgat, ez az élet vonzza állítólag, olyan dolgokat mond amiket mi nem is értünk. Fura módom agresszív (talán ilyenkor csúszik le a cuccról?), ezért arra gyanakszunk, hogy valamilyen drogot szed. Nem tudom most a fiatalok körében milyen drogok vannak ....

Ilyen esetben mit tudunk tenni? Próbáltunk beszélni vele szépen, nem beszél, meg sem szólal, csak röhög. Próbálta a párom keményebben is szóra bírni, ez is eredménytelen.

Mit tegyünk? El kéne vinni vérvételre, de hogyan? Egy 22 éves "nagykorút" nem tudunk erőszakkal bevinni. Jószántából, meg nem jön. Mikor rá kérdeztünk, azt mondta, hogy nem drogozik. Ez is lehet, de akkor mi lehet vele? Szerintem lop is a boltokból?

Soha nem volt egy dolgos, szorgalmas, de különösebb probléma eddig még nem volt vele.

Kérlek adjatok tanácsot, mit tennétek a helyünkbe?


2013. márc. 9. 18:26
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

19 és 20: így van, 19 elfelejted, hogy ez nem csak a fiú élete. Ez egy cselekedet, ami meglehetősen sok ember életét érinti károsan. Társadalomra káros.

Mindannyiunkra káros.

A klientúrára és a közvetlen családtagokra nem is kérdéses, hogy hogyan káros.

Mondták már nekem olyan szituban, hogy semmi közöd hozzá, amikor nálam kívül több köze senkinek nem is lehetett hozzá!

XD

2013. márc. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
18: Semmi nem látszik, az utcán minden teljesen rendben van. Van néhány ház teli komfortnélküli lakásokkal, ha ott pont kifogsz egy balhés, piszkos szomszédot, akkor tudod megtapasztalni, hogy mi a "gettó", de ezek is csak olyan dolgok, amik egy beszívott embernek pont hogy el sem jutnak az észlelési küszöbéig.
2013. márc. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
#21: jó én mondjuk nem hiszek benne, hogy ez a fű egy annyira társadalmilag káros dolog lenne. szerintem 20 év múlva a világ felében nem lesz üldözött. (de ne értsetek félre nem azt mondom, hogy veszélytelen)
2013. márc. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
Nem a fűvel van a gond. Hanem, hogy minden drogos a fűvel kezdi. Főleg, ha árulja. Több és több pénzt akar, mert látja, hogy milyen jól megy. Először csak egy két tablettát árul fű mellett. Aztán többet, és többet.
2013. márc. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

Ki vagyunk készülve teljesen! Beszéltünk vele, elkaptuk egy nagyon normális pillanatában. Azt mondja nem árulja ...., követtük, a temetőbe ment, csak vett (nem látta, mert későn ért oda a párom, csak feltételezzük és később ő is ezt mondta), de, hogy pontosan mit azt nem tudjuk, mert kiszállt az apja kocsijából és elment. Azt mondta, hogy szilveszterkor leszokott, akkor eldöntötte soha többet, de akkor ezek szerint megint csinálja. Hihetetlen okossággal tud manipulálni.

Nem értem, hogy tudta úgy csinálni, hogy nem vegyük észre?! Mi viszi rá, hogy ezt csinálja? Engem nagyon megvisel, párom dühös és ki van ő is. Megfenyegettük, hogy feladjuk a rendőrségen, kissé megrezzent, de azt mondja bízzunk benne és hagyjuk a saját útját járni, hiszen 22 éves. Kompromisszumot kötöttünk, hogy rendben, megelőlegezzük a bizalmat, ha nem csinál semmi törvényellenes cselekedetet.

De az a baj, hogy érezzük, hogy valami nincs rendben, de tagad. Mit csináljunk, hogy bizonyítsuk rá, hogy drogozik? Semmi kézzel foghatót nem tudunk, minden csak feltételezés.

2013. márc. 12. 07:56
 26/42 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszi a linket, adtak tanácsot, a lényeg az, hogy szinte semmilyen célravezető megoldás nincs, csak ha kitesszük a lakásból.
2013. márc. 14. 19:21
 27/42 anonim ***** válasza:
Kutassátok át a szobáját, ruháit. Fiókok mögött, cipőben, virágföldben, zokniban, bárhol lehet.
2013. márc. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Azt már rér megtettük.
2013. márc. 14. 20:12
 29/42 anonim ***** válasza:

"#21: jó én mondjuk nem hiszek benne, hogy ez a fű egy annyira társadalmilag káros dolog lenne.


Nem Te döntesz erről.

Jogszabály írja elő, mert a hozzáértők már így döntöttek.

Neked pedig kötelességed betartani a törvényt.

2013. márc. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

26 :Köszi, hogy felhívtad és elmondtad nekem a választ.

Csak iylen szűkszavú tanácsot kaptál?

2013. márc. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!