Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Miben kéne változtatni, hogy a dolgok jobbá forduljanak?

Figyelt kérdés

Megpróbálok rövid, de lényeges leírást adni a helyzetről.Az, hogy ki vagyok, nem árulom el.

Komoly válaszokat szeretnék. Tudni szeretném, hogy ki mit rontott el, miért így viszonyulnak egymáshoz a felek. Es mi a helyes lépés ezek után, hogy minden helyre jöjjön.

Szóval : van egy család. Édesanya, nevelőapa és a lányuk aki pár hónapja töltötte be a 17. életévét.

A szülők mindent megadnak a lányuknak amit szeretne, de sokszor mostanában nem éreznek viszonzást. A dolgok mostanában kicsit elfajultak. Sok veszekedés, nemtörődömség stb. (ezt kicsit később írom le)

Az egész talán 2 éve kezdődött, amikor a lany nyolcadikba járt. Elfordult a csaladjatól. Ekkor még a tanulással nem voltak gondok, felvették egy erős középiskolába. Ekkor már szinte teljesen elfordult a családjától. Anya lábya kapcsolatban már nem volt meg az, hogy normálissan beszélgessenek, sem az anyuka sem a lánya nem ölelték meg egymást, meg semmi ilyesmi vagyis egyre ritkábban. Majd kilencedik év végén a lányuk megbukott 4 tantárgyból. Ekkor a szülők elhatározták, hogy tenni kell valamit. Mivel a lányuk nem beszélt velük a gondokról, ezért úgy döntöttek elviszik pszihológushoz. Ott megmondták, hogy a lányuk gyenge depresszióba esett. A szülők próbáltak tenni valamit, de nem igazán sikerült. A lányukat nem érdekelte semmi. Azóta fél év telt el. Most a lányuk 8 tantárgyból bukott, a szülők eddig is, de most még jobban korlátozták a dolgot. Nem mehet sehova, suliból hazajön, este nyolcig tanul, nincs gép, nincs semmi.. A lányuk még jobban ki van borulva, kijelentette, hogy egy év múlva amikor betölti a 18. at el szeretne költözni, hogy ne a szülei nyakán lógjon (ezt mondta, de igazából azért szeretne elköltözni mert nem bírja, hogy szülei 17 éves létére még azt is megszabják, hogy nem mehet sehová.) Ehhez már tervezni is elkezdett, tehát van alapja. Pár év alatt összeszedett fél milliót, nyáron kimegy németországba dolgozni ahol szintén rengeteget kereshet, és ha itt marad magyarországon (az iskolát be szeretné fejezni, mert olyan szakmát ad, amivel nagyon jó jövője lehet, ezt ő mondta) akkor egy lakótárshoz (baráthoz) fog költözni, ahol a rezsit meg a lakbért felesbe tudnák füzetni, de gondolkozik külföldben is (vannak kint ismerősök, kint folytatná a középiskolát, jól beszéli a nyelvet).

Tehát vannak tervei, hogy ne keljen a szüleivel élnie, akik azt mondták, hogy addig maradhat velük ameddig tanul, még ha 30 éves koráig is fog tanulni.

A szülők nagyon ragaszkodnak ahhoz, hogy maradjon, de tudják, hogy nem tehetnek semmit, de a kapcsolatuk nem javul. Az édesanya nem szeretné, hogy lányuk eldobja a jövőjét, ezért a sok korlátozás, de ettől kerülnek még távolabb egymástól, mert sokszor amit az nnyuka mond a lánya lekezelőnek hallja, és ettől telhessen kiakad. (nevelőapa-lánya kapcsolatban csak ritkán vannak veszekedések mert nagyon jól kijönnek egymással)

Édesapa már rég nincs a képben, nem foglalkozik a lányával.

Röviden ennyi. Remélem minden fontos dolgot leírtam. A válaszokat még egyszer köszönöm.



2013. márc. 3. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Számomra érthetetlen, hogy a lány mégis miért fordult el az anyukájától. Nekem is volt olyan időszakom, mikor nem voltam olyan jóban anyával, szintén elmaradoztak a napi ölelések, beszélgetés, de helyrehoztam, odafigyelek, odamegyek, megölelem, beszélek hozzá, és ugyanolyan jó a kapcsolatunk mint volt.

Itt arról van szó, hogy a kislány simán lesz.rja a tanulást, szegény szülő meg próbál szebb jövőt biztosítani. Nyilván, ha tanult volna, nem kéne egész nap otthon ülni, és pótolni. 8 tantárgyból bukni... Ehhez már tehetség kell.

Hiába a nagy németországi tervek, meg fogod bánni, hogy itt hagytad a szüleid, mikor ők nem akartak neked rosszat. De erre csak akkor fogsz rájönni, mikor kinősz a hp korszakból:)

Szerencsére nálam ez kimaradt. 18L

2013. márc. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem a lány vagyok, és ez az elfordulás igazából kölcsönös.. Ugy van vele, folyton mondogatja, hogy ahogy év végén is áttment, most is átt fog, és ez csak egy félév.
2013. márc. 4. 00:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Az okos más kárából tanul, a buta a sajátjából. Szerintem nincs mit tenni, hagyni kell, hogy élje úgy az életét, ahogy tudja. Szerintem pár év múlva változni fog a helyzet anya és lánya között (jó irányba) és rá fog jönni a lány, hogy mennyivel könnyebb lett volna időben tanulásba fogni és nem munka mellett.
2013. márc. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
életrevaló csaj,hadd menjen. sokkal jobb ez mint a sok ingyenélő kis hülye,akik úgy gondolják,30 évesen is anyuka kell h eltartsa őket. jól nevelted,ügyes vagy. itt az ideje h elengedd a kezét és te is kezdj valamit magaddal. a tanulást nem lehet kierőszakolni,csak még jobban ellened fordul,viszont ha felnőttként kezeled,rendbe jönnek a dolgok hidd el
2013. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha csak kívülről látod, nem tudhatod, mi történt.

Valami trauma érhette, amiben a szülei nem álltak mellé, elárulták.

2013. márc. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!