Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Komoly! Szülők válaszát...

Komoly! Szülők válaszát várom, probléma van a fiunkkal. Mit tegyünk? Hova fordulhatunk? Folyt. Lent.

Figyelt kérdés

Párom fia 22 éves és nagyon furán viselkedik mostanában. Nem akar dolgozni, azt mondja, hogy ő a gettón (?) akar felnőni, feka zenét hallgat, ez az élet vonzza állítólag, olyan dolgokat mond amiket mi nem is értünk. Fura módom agresszív (talán ilyenkor csúszik le a cuccról?), ezért arra gyanakszunk, hogy valamilyen drogot szed. Nem tudom most a fiatalok körében milyen drogok vannak ....

Ilyen esetben mit tudunk tenni? Próbáltunk beszélni vele szépen, nem beszél, meg sem szólal, csak röhög. Próbálta a párom keményebben is szóra bírni, ez is eredménytelen.

Mit tegyünk? El kéne vinni vérvételre, de hogyan? Egy 22 éves "nagykorút" nem tudunk erőszakkal bevinni. Jószántából, meg nem jön. Mikor rá kérdeztünk, azt mondta, hogy nem drogozik. Ez is lehet, de akkor mi lehet vele? Szerintem lop is a boltokból?

Soha nem volt egy dolgos, szorgalmas, de különösebb probléma eddig még nem volt vele.

Kérlek adjatok tanácsot, mit tennétek a helyünkbe?


2013. márc. 9. 18:26
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Hú, basszus! Akkor árulja a füvet. Volt már korrában ilyen probléma. Azaz rajta kaptuk, hogy füvet árul. Szerintetek?
2013. márc. 9. 20:39
 12/42 anonim ***** válasza:
Hát akkor ezért nem dolgozik. Nagyon jól megy a drogbiznisz, de nagyon veszélyes. Fenyegessétek meg, hogy felnyomjátok a rendőrségen. Börtönnel büntetik.
2013. márc. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
Az lesz!
2013. márc. 9. 20:48
 14/42 A kérdező kommentje:
Köszi nektek, hogy sikerült rájönni!
2013. márc. 9. 20:51
 15/42 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak árulja, hanem fogyaszt is valamilyen drogot. Hangulat változások,torzuló személyiség, bamba vigyor, és a holmijait is eladta. Egyértelmű hogy drogozik.

A megoldás a pénz forrás teljes zárolása, eladható értékekre figyelni a lakásban. Folyamatos rábeszélés az elvonóra.

2013. márc. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
Szinte biztos most már, hogy szív is. Minden klappol, összeraktuk mint egy puzzle-t.
2013. márc. 9. 22:15
 17/42 anonim ***** válasza:
Drasztikus helyzetek drasztikus lépéseket követelnek. Ha kirakjátok otthonról, n em kap pénzt, kaját, lakást, akkor észhez tér. Cserébe ne kérjetek mást, csak azt, hogy menjen el veletek orvoshoz, utána meg elvonóra. Kezdetnek ez is megteszi. De egy drogambulancián többet is segítenek! Sok erőt!
2013. márc. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
Lehet tennék vele egy getto túrát, hogy lássa, nem olyan, mint az amcsi filmekben. Milyen csábItó is lehet fogatlan cigányok között élni. Vegyetek ki neki 1 hónapra a 8. kerületben egy lakást.
2013. márc. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
valaki írta a feljelentés. valahogy ezt én erősnek érzem azért. az valahogy egy durva dolog, amikor az ember egy barátját vagy a gyerekét felnyomja. meg ennyire nem tudom beavatkozhatunk e egymás életébe...
2013. márc. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy jelentse fel. Hanem, hogy ezzel fenyegesse. Nyilván senki nem fogja feldobni a saját fiát, bár ha nincs más megoldás...


Igen, beleszólhat. Főleg, hogy az ő házában tárolja a drogot, így ugyanúgy megbüntethetik őket is.

2013. márc. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!