Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Komoly! Szülők válaszát...

Komoly! Szülők válaszát várom, probléma van a fiunkkal. Mit tegyünk? Hova fordulhatunk? Folyt. Lent.

Figyelt kérdés

Párom fia 22 éves és nagyon furán viselkedik mostanában. Nem akar dolgozni, azt mondja, hogy ő a gettón (?) akar felnőni, feka zenét hallgat, ez az élet vonzza állítólag, olyan dolgokat mond amiket mi nem is értünk. Fura módom agresszív (talán ilyenkor csúszik le a cuccról?), ezért arra gyanakszunk, hogy valamilyen drogot szed. Nem tudom most a fiatalok körében milyen drogok vannak ....

Ilyen esetben mit tudunk tenni? Próbáltunk beszélni vele szépen, nem beszél, meg sem szólal, csak röhög. Próbálta a párom keményebben is szóra bírni, ez is eredménytelen.

Mit tegyünk? El kéne vinni vérvételre, de hogyan? Egy 22 éves "nagykorút" nem tudunk erőszakkal bevinni. Jószántából, meg nem jön. Mikor rá kérdeztünk, azt mondta, hogy nem drogozik. Ez is lehet, de akkor mi lehet vele? Szerintem lop is a boltokból?

Soha nem volt egy dolgos, szorgalmas, de különösebb probléma eddig még nem volt vele.

Kérlek adjatok tanácsot, mit tennétek a helyünkbe?


2013. márc. 9. 18:26
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
73%

Itt tudtok segytséget kérni:

[link]

2013. márc. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:

Ultimatumot kell adni neki. Nem akar dolgozni? Ezek szerint befejezte a tanulmanyait? Mikor fejezte be? Ha mar jo ideje, es aztota mar kereshetett volna maganak munkat, akkor igenis munkat kell kerestetni vele. Meg kell neki mondani, hogy "kisfiam, vagy munkat keresel, vagy ott az ajto"

Kegyetlennek hangzik, de egy pofon kell neki az elettol, hogy felnojon, mert 22 eves, mar nem gyerek, sokkal felelosegteljesebbnek kellene lennie. Sajnos neha hiaba neveli jol a gyereket az ember, akkor is ilyen lesz.

Engem, es noveremet es ocsemet ugyanabban a szellemben neveltek, szinte kerek 2 ev van kozottunk. Megis teljesen kulonbozunk ilyen teren (is) en szeretek dolgozni, a magam penzen megelni, noverem eltartatja magat, nem dolgozik, ocsem meg ha ala van rakva, akkor dolgozik, de ot is csak igy lehetett kirakni otthonrol, hogy ultimatumot kapott apamtol. De nala csak az segitett, hogy szo szerint apunak ki kellett raknia, mert hiaba mondta neki apu, hogy keressen munkat, vagy kirakja, tobbszor is el lett neki mondva, rengeteg turelmi idot kapott, es 26 evesen apam kirakta, ugy, hogy elotte intezett neki allast, szallast. Azota 3 ev telt el, s ocsem kikupalodott, legbelul szerintem erzi, hogy jot tett vele apu. Meg a mai napig otthon lakna.

2013. márc. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:

lehet az a gond, hogy nem szembesül az élet realitásaival. magyarul, hogy ha nem dolgozik, akkor nem lesz hol laknia és mit ennie. ez a szöveg is, hogy így akar felnőni. ő már fenőt! akinek a saját életét kellene élnie.


szerintem lehet beszélni kellene vele, hogy szálljon be a költségekbe otthon vagy költözzön el. persze ezért lehet utálni fog. szóval nem tudom tényleg ez e a jó út. nem tudom, hogy lehet e ezt finomabban. de ha nem szembesül azzal, hogy munka nélkül nem lehet életben maradni, akkor nem lesz oka, hogy változzon. mert jól el van így.


a drogozás amúgy egy nagyon tág dolog. olyan, mint az alkohol. van akinek komoly problémát okoz, van akinek meg semmit. ez itt a szertől is függ és attól is, hogy milyen gyakorisággal fogyasztja. az aki hétvégén egy buliban, annak jó eséllyel ettől nem lesz baja. aki napi szinten annak igen. szóval valahogy mindenképpen ki kéne derítenetek, hogy hol tart ebben a dologban. mert ha csak annyit tudtok, hogy használt már, vagy használ bizonyos időközönként valamit. akkor még semmit nem tudtok.

2013. márc. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Az apjánál dolgozott, de most már nála sem akar. Mindenféle ürüggyel lemondja, hogy ő most ezért vagy azért nem tud elmenni dolgozni. Mondjuk most kevés a munkája a páromnak, de így is el van. Külön kis háza van, egy udvarban lakunk, az apja vett neki egy olcsó autót, azt összetörte eladta, és eladott mindent. A hűtőt, a tévét és minden értékét. A rezsibe mindig beszállt, most 2 hete van probléma.

Egyszerűen nem lehet vele beszélni.

2013. márc. 9. 18:51
 5/42 A kérdező kommentje:
Azt nem tudjuk eldönteni, hogy csak "simán" lázad valamiért vagy drogozik. Ezt hogy tudnánk kideríteni?
2013. márc. 9. 19:14
 6/42 anonim ***** válasza:

Én elvállalnám helyette a férjednél adódó munkákat.:)

Budapesti vagyok.

2013. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
5: Szintén az 1. válaszomban adott önsegítő körben tudnak ebben segíteni.
2013. márc. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Értem és köszi a linket. De nem is biztos, hogy drogozik. Én kétlem. Sportos életet él, nem iszik, nem dohányzik.

Azt mondja valaki, hogy lehet, hogy nyugtatót szed, na de attól nem lesz agresszív, merthogy múltkor neki ment az apjának. Kapott is érte szóban. Fizikálisan még nem bántotta az apja. Hm, nem tudom mi van vele.

Most meg már teljesen nyugis, csak bambul és vigyorog, nem beszél, semmit nem mond.

2013. márc. 9. 19:26
 9/42 anonim ***** válasza:

hát, azért az elég furcsa, ha eladja valaki a hűtőjét :) egyébként akár szerencsejátékból is lehetnek adósságai. akárhogy is szerintem ez nem lázadás.


mindenesetre, ha most már nincs semmi értéke és kiadásai igen. akkor valamit lépnie kell gondolom. ti szerintem ne adjatok neki semmilyen formában értékeket és kérjétek el a rezsit. mondjuk ha nem dolgozik mit eszik? miből vesz ruhát? hol tartja a kajáit hűtő nélkül? az a rosszabb, ha esetleg árul valami szert... akkor nem fog bejönni ez, hogy azért megy el dolgozni előbb utóbb, mert nincs pénze. (vagy ha mint írod esetleg valami lopásból tartja fenn magát)


a drogoktól általában jól van az ember nem rosszul :) ne a szélsőséges heroin függőkre gondolj. szóval akár vigyoroghat is. ha mondjuk füvet szív attól is ilyen lelazult az ember.

2013. márc. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
Be van tépve, mint az állat. Ne adjatok neki pénzt, és kész. Ingyen senki nem fog neki füvet adni.
2013. márc. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!