Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek 50négyzetméter...

Szerintetek 50négyzetméter elég 3 gyereknek és nekünk? Ti mekkora lakásba/házba laktok?

Figyelt kérdés
Kisszoba, nagyszoba, konyha, fürdő.
2013. márc. 8. 16:20
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
100%
En is emlekszem a kerdeseidre, tobbre valaszoltam is, meg a stilusodra, na de most nem ez a lenyeg. Mi 58m2-en elunk egy gyerekkel, de most varjuk a masodikat. Van egy viszonylag nagy gyerekszoba, egy halo nekunk, meg egy szinten normal meretu konyha nappalink. En egy kicsit tartok attol milyen lesz a 2 gyereknek egy szobaban majd kesobb, de ha ugy alakul siman kikoltozunk a nappaliba (direkt jo nagy nyithato kanapet vettunk anno), ha kell. Harmat viszont biztos nem vallanek ekkoraba, meg mondom oszinten, nekem szuksegem van privat szferara, es hosszutavon nem orulnek, ha evekig a nappaliba lennek szamuzve. Lehet onzo dolog, mindent megadok a gyerekemnek, korulotte forog az eletem, es soha egy percig nem panaszkodom, de ez csak ugy lehetseges, hogy este bevonulok a fallal korulvett kis haloba, a ferjemmel termeszetesen, es ott nyugiban kipihenem magam. De te erzed, mik az igenyeid, es hogy ez neked is megfelelo e. Mi is 3-at tervezunk amugy, de a 3-at majd csak olyan 5-6 ev mulva, addig kigondoljuk, hogy elkoltozunk, vagy belevagunk valahogy a felfele bovitesnek, ami megint csak necves lesz, itongbol epult ikerhazfel leven, de allitolag meg lehet oldani.
2013. márc. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
60%

Kedves kérdező, mi 8 évig laktunk egy 50 m2-es lakásban, először a két kicsi fiammal, utána a harmadik gyermekünk is még oda született. Igaz úgy vállaltuk a 3-at, hogy akkor már építkeztünk, és tudtuk, hogy előbb-utóbb elköltözünk. 1 éves volt a kicsi, amikor költöztünk.

Ez alatt a 8 év alatt mi háromszor rendeztük át a lakást, hogy praktikus legyen.

Igen, el lehetett férni, csak szervezés kérdése.

A 3 gyerekkel mi úgy oldottuk meg, hogy a két nagyobbé volt a nagyobb szoba, a miénk a kisebb, abba csak egy franciaágy volt meg a tévé, a kicsi kiságyát is a mi szobánkba tettük. Készítettem a kicsi kiságya elé egy térelválasztó függönyt, hogy ne zavarja a tévé pl.

A nagyok kaptak egy emeleteságyat, és a szobájukban elkerítettünk egy játszósarkot a kicsinek. Elfértünk, hisz a nagyok egész nap oviban, suliban, este meg örült mindenki, hogy együtt a család.

Ja és persze nappalink az ugye nem volt, ha vendég jött, hát a konyhában tudtam leültetni, na bumm!

Szerintem amíg kicsik a gyerekek, nektek sem lesz gond, és reméljük lesz majd lehetőségetek nektek is a továbbiakra!

2013. márc. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
75%

27-es vagyok. 19. hétben vagyok.

Sajnálom, hogy ekkora "anyázás" lett ebből a kérdésből. Én személy szerint becsülöm azokat, akik top anyagi helyzet hiányában is vállalnak negy családot! Sokan nem értik meg, hogy a gyereknek elsősorban nem a gazdagság kell, hanem a szeretet, törődés, figyelem, amit kisebb helyen is megkaphat. Azt hiszik, hogy pénzzel kárpótolni lehet a gyerekeket bármiért. Mi személy szerint nem nélkülözünk, de volt olyan időszak, hogy nélkülöztünk, és akkor is ugyanolyan szeretetben neveltük a gyermekeinket. Kívánom, hogy nektek is még jobb legyen idővel az anyagi helyzetetek!

2013. márc. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
Mi 4-en vagyunk 64 nm^2-en. Én, meg a húgom a nagyszobában, nagyim az egyik kicsiben, apum a másik kicsiben (anyum meghalt). Meg lehet fulladni néha, főleg, h a mi szobánk van nappalinak is használva (nem direkt, csak így alakult). Szerintem jól gondold meg. Én tiniként nagyon igényelném a külön szobát, bármennyire is imádom a tesóm. Szerintem csak kiszúrás, ha 3-an egy szobában kell élniük.
2013. márc. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:

Én is emlékszem a korábbi kérdésedre. Mindenki azt tanácsolta, hogy ha a kicsit sem tudjátok rendesen fizetni, akkor ne költözzetek nagyobba, és ne vegyetek fel emiatt kölcsönt. Látom nem hallgattál rájuk.

Hát majd kiderül mi lesz veletek!


Egyébként az 50nm szerintem kicsi 5 embernek, de a 25höz képest azért óriásinak tűnhet. Viszont inkább az anyagiak miatt aggódnék!

2013. márc. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
68%

37-es: szinte ez az egyetlen értelmes hozzászólás a témához.


Kérdező: ezt neked kell eldöntened, felesleges itt megkérdezned, hogy elég lesz- e a hely?

Nem attól leszel jobb/rosszabb anya hogy 50 vagy 100 nm-en neveled- e fel a gyermekeidet. Én lesz@rnám a helyedben azokat akik itt óbégatnak hogy ingyenélő vagy. A te gyerekeid fogják az ő nyugdíjukat is előteremteni, úgyhogy köszönjék meg szépen hogy megszülöd és felneveled őket az 50 nm dacára:)


Ami állambácsit illeti: a sok devizahiteles, akiknek szintén nem volt elég a 10nm/gyerek, azok vajon most nem éppen állambácsinak tartják a markukat hogy segítsen rajtuk,mert nem győzik fizetni a hiteleiket?


Arról nem is beszélve, hogy bárki, aki az életét nagy házban/lakásban kezdi, kerülhet olyan helyzetbe hogy kénytelen kisebbe költözni: mit csinál akkor a "reszli" gyermekkel? Beadja a közösbe? Basszus...


Szóval: az igaz hogy kell a nyugodt hely a tanuláshoz ( majd később), bla-bla-bla... de ezt ki lehet alakítani.


Van olyan akinek van ehhez elég kreativitása és esze, van akinek meg pénze van, és tud nagyobbat venni. Ha neked nincs több pénzed, akkor elő a kreativitással:)

A gyerekek boldogsága egyáltalán nem ettől függ.

2013. márc. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 A kérdező kommentje:
Mekkora igazság:) Köszönöm:)
2013. márc. 9. 19:20
 38/59 anonim ***** válasza:
Akkor még egy nagy igazság: Szeretetből nem lehet jóllakni!
2013. márc. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
64%
Azért azt senki ne mondja már, hogy csak szeretetből fel lehet nevelni egy gyereket, meg ha szeretet van, más már nem számít.
2013. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem írta hogy CSAK szeretetből jól lehet lakni de ez meg a másik véglet hogy kínzás meg nyomorgás egyesek szerint ha 50 nm-en élnek...
2013. márc. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!