Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért várja el a világ, hogy...

Miért várja el a világ, hogy akinek gyereke van, az boldog legyen?

Figyelt kérdés
Szerintem az anyaság több nehézséget jelent, mint örömöt. Mégis mindig azt kell mutatni, hogy milyen jó nekem. Mert ha mégsem, akkor furán néznek rám.
2013. febr. 26. 11:45
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
20%

De most komolyan, van, akinek az újdonság, hogy a kisbabák gyakran ébrednek éjszaka, hogy sokszor nyűgösek, hogy ha betegek, akkor meg aztán főleg, és hogy úgy általánosságban egy anyának ideiglenesen rengeteg áldozatot kell hozni a gyerekéért? Ha senki nem is mesélt ilyet nektek (amit kétlek), akkor is vissza tudtok valamennyire emlékezni a saját gyerekkorotokra, nem? Hogy anyukátok ápolt, éjjel mellettetek virrasztott, amikor betegek voltatok stb.

Engem annyira nem értek meglepetésként ezek a dolgok, de lehet, hogy csak szerencsésebben sikerült tájékozódnom. Sokat gondolkodtunk a férjemmel, mielőtt belevágtunk a gyerekvállalásba, mert tudtuk, hogy hatalmas felelősség, sok lemondással jár, és nem csak egy játékbabát kapunk, amit bármikor eltehetünk a polcra, ha nincs kedvünk vele foglalkozni. Akkor álltunk neki a "gyerekgyártásnak", amikor úgy éreztük, hogy készen állunk minderre.

Szerintem engem is a "nem őszinte" anyukák közé sorolnál, mert ha valaki megkérdezi, hogy milyen az anyaság, akkor én elmondom azt, amit már leírtam a 24-es hozzászólásomban, mert ezeket a pozitív dolgokat ezerszer fontosabbnak tartom, mint a nehézségeket, meg amúgy sem szeretek panaszkodni, én nem érzem magam jobban tőle, ha sajnáltatom magam, ellenkezőleg.

2013. febr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, bár nem nekem címezted a szavaid, azért reagálnék. Nem hiszem, hogy önsajnáltatás lenne az, hogy leírom, nehéz. Nehéz teljesen egyedül a kisfiammal. Ez, még mielőtt meggyanúsítasz, hogy megbántam, nem azt jelenti, hogy nem szeretem. Ellenkezőleg, én imádom a fiamat és felvoltam készülve az éjszakákra is. Az egyre jobban "kínzó" magányra viszont nem. Ha ez azt jelenti, hogy sajnáltatom önmagam, hát akkor bumm neki. Biztos jobb lenne ha magamba fojtanám, aztán 5 év múlva a diliházban kötnék ki. És tudom, itt van a kisfiam, borzasztó önző dolog, hogy magányosnak érzem magam, de sajnos ez van. HIányzik egy társ az életemből, aki megölel egy nehéz nap után, vagy akihez hozzászólhatnék este, miután elaludt a kisfiam.
2013. márc. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

Most miért kell letámadni? Egyáltalán nem erről beszéltem, és ahogyan te is leírtad, nem neked címeztem amit mondtam.

Hiába akarod beállítani, hogy én bárkit is támadok, nem így van.

Én csak leírtam, hogy én minden nehézségével együtt élvezem az anyaságot, csak azt utálom, amikor ezért kiutálnak, beszólogatnak stb (pont ahogyan itt is), mintha kötelező lenne szenvedni a gyerekem miatt. Hát bocs, de nem fogok csak azért szenvedni, hogy mások esetleges lelkiismeretfurdalását enyhítsem.

2013. márc. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!