Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért várja el a világ, hogy...

Miért várja el a világ, hogy akinek gyereke van, az boldog legyen?

Figyelt kérdés
Szerintem az anyaság több nehézséget jelent, mint örömöt. Mégis mindig azt kell mutatni, hogy milyen jó nekem. Mert ha mégsem, akkor furán néznek rám.
2013. febr. 26. 11:45
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy a világ ezt várja el, én legalábbis nem érzem így. Attól még, hogy anyák leszünk, mindenkinek megvan a maga kisebb-nagyobb baja. Van, akinek sz.r a párkapcsolata, van aki anyagi gondokkal küzd, van aki önmagával nincs kibékülve vagy épp egy gonosz anyós, szomszéd akárki keseríti meg az életét. És ezzel szerintem mindenki tisztában van, akinek gyereke van. És az is tény, hogy a gyereknevelés időnként nagyon nehéz. Vagy az embernek néha az agyára megy a saját gyereke. Mégis annyi öröm van az anyaságban, amit semmi más nem tud adni. Én legalábbis így gondolom. És őszinte leszek: nekem is furcsa volt most azt olvasnom, hogy valaki azt érzi (jelen esetben te), hogy az anyaság több nehézséget okoz, mint örömöt.
2013. febr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

Nem mindig érzem ezt, de azért előfordul. És igenis sajnálom, hogy a régi életemből egy csomó mindenről le kell mondanom. Több mint egy éve, egy filmet nem tudtam megnézni pl., de ez csak egy apróság. És bármennyire is szeretem a fiamat, hiányzik a "szabadság". És idegesít ez a képmutatás, amiről a 8-as válaszoló is írt.

Egyébként meg mindenki mondja, hogy igen, mennyire nehéz, mégis bevállalják a 2-3 gyereket. Annyira mégsem lehet nekik nehéz akkor. Nekem biztosan nem lesz több.

2013. febr. 26. 12:33
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Vannak nehéz időszakok, nem csak öröm a gyerekvállalás.

De ha te már inkább nehézségnek látod, akkor ott mélyebb probléma van. Depresszió vagy csak annak kezdete.

Szerintem próbálj meg kiszakadni a mostani helyzetből, szusszanj a levegőn, és próbáld meg értékelni azt, amid van.

Ha elfogadod, hogy mit jelent gyereket nevelni, és elfogadod, hogy ez az élet rendje (már mást nem tehetsz, már ott a gyerek), akkor könnyebb lesz.

Csak tudnod kell elfogadni.

2013. febr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az lemaradt, hogy a kérdést anno én írtam ki.

S én sem tudtam elfogadni, hogy megváltozott az életem.

Most már jó idő eltelt azóta, és van egy gyönyörű, okos kicsi lányom, akivel megtanultam együtt élni, együtt gondolkozni, együtt működni.

Most állítom, hogy az életben nincs olyan jó dolog, mint a gyereknevelés. Mert minden nehézsége mellett ez a legjobb dolog ebben a piszok életben, ami veled történhet. Az, hogy van egy drága szempár, aki ott van veled, akit szerethetsz, aki szeret.


Amúgy 2 éves koráig váltig állítottam, hogy soha nem szülök még egyszer.

Most már másképp látom.

A nehéz korszak elmúlik, és rájössz ott van neked egy csoda kis élet, akiről lehet boldogan gondoskodni, akiért megéri az életet szebben szemlélni!

2013. febr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
ki várja el tőled mindezt, kedves kérdező?
2013. febr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
13-14-es! Köszönöm! És örülök, hogy neked sikerült kimászni a mélypontról. Az én fiam 13 hónapos. Két hónapja jár, azóta kicsit jobb lett a helyzet. Remélem később még jobb lesz. Azért nem hiszem, hogy meggondolom a dolgot, nekem nem lesz több gyerekem. Már annyira fiatal sem vagyok. Lehet ez a probléma. Hogy a fiatalabbak könnyebben alkalmazkodnak, én meg ragaszkodnék dolgokhoz, amik korábban jól működtek.
2013. febr. 26. 12:52
 17/43 anonim ***** válasza:
100%

A felnőtt lét nagyon sok rétű. Nem lehet annyira leegyszerűsíteni, hogy "neked gyereked van, akkor alapból boldog kell, hogy legyél".


Igen, boldog vagyok, hogy van két lányom, de bizony vannak dolgok, amik miatt boldogtalan vagyok.


És igen, megható, amikor a gyerek elmond egy verset az anyák napi ünnepségen, de amikor wc-re nem bírsz elmenni, vagy visszadumál, vagy dacoskodik vagy hisztizik, na az nem túl boldogító.


Az anyáktól azt várják, hogy egy beprogramozott robot legyen, aki sosem fáradt, nincsenek gondjai, mindig csinos, nyugodt és türelmes. Tökéletes háziasszony,jó szerető és közben főállású kenyérkereső, ügyintéző, és a nap 24 órájából 25-öt mosolyogva végig gürizzen a családjáért. És ha ez nem így van, akkor te csinálod rosszul.

2013. febr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben a te esetedben nagyon nagy igazság van. És ha ezt felismerted, elfogadod, már könnyebb lesz, azt hiszem:).

Én még fiatal vagyok, egyszem lánykám van. Mindig is nagy családot szerettem volna, férjem is. Mégis soksok olyan időszak volt, az egyik épp nem is olyan régen, amikor azt mondtam, gondoltam, és nem csak hirtelen felindulásból, hogy nem való nekem több gyerek, örülök, ha a türelmem ezzel az egy-gyel kitart. Most épp túl vagyunk egy nehezebb időszakon, most úgy érzem, hogy szeretnék babázni újra. Mert jöttek olyan apró mindennapos örömök, ölelések, amik teljesen háttérbe szortották a "rossz" dolgokat.

Értem, tudom, hogy nálad nem az újabb gyermekvállalásról van szó, ezzel csak bíztatni szeretnélek, hogy tök normális szerintem ha az ember lánya időnként a béka popója alatt csücsül. Csak ezt fel kell ismerni, és ha kell, tudatosan keresni a jót, az apró örömöket a mindennapokban. És akkor sokkal könnyebb lesz. Szerintem:).

Az elvárásokat meg meg kell próbálni kiiktatni. Tudom, hogy nehéz.

2013. febr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

Na, csak az idézet maradt le az előző elejéről, bocsánat:

"a fiatalabbak könnyebben alkalmazkodnak, én meg ragaszkodnék dolgokhoz, amik korábban jól működtek."

2013. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

Szerintem másképp értelmezed a boldogság fogalmát. Lehet egy ember nagyon fáradt, lehet nehézségekkel teli élete, lehet akár szegény is nagyon, de ezektől függetlenül lehet nagyon boldog is. Ahogy lehet egy ember milliárdos, lehet könnyű élete, lehet csupa szórakozás és pihenés minden napja, de mégsem lesz boldog. A boldogság nem függ össze a nehézségekkel és nem a gyerekektől függ.

Mások vagyunk. Én ezer százalék, hogy sokkal boldogabb vagyok, mióta megszületett a kisfiam. És annak ellenére, hogy sok minden adott (segítség, anyagiak), néha valóban nehéz vele. De szeretnék még gyerekeket nagyon. Azokat az érzéseket, amit egy anya érez a gyereke iránt nem lehet leírni szavakkal. És lehet, hogy nehéz nap után, amikor sokat rosszalkodott, teljesen kész vagyok idegileg és összeesnék azonnal a fáradtságtól, de elég egy pillantás arra, ahogy alszik, minden gondot mintha eltöröltek volna azonnal, sőt sokszor sírok a boldogságtól, ahogy ránézek, mikörben alszik. Én azt gondolom, hogy a legtöbb anya ezt érzi, lehet, hogy ezért gondolják azt sokan, amit a kérdésedben leírtál. De nem hiszem, hogy ez elvárás lenne. Mások vagyunk és a boldogság nem függ a "nehéz" vagy "könnyű" élettől.

2013. febr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!