Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért várja el a világ, hogy...

Miért várja el a világ, hogy akinek gyereke van, az boldog legyen?

Figyelt kérdés
Szerintem az anyaság több nehézséget jelent, mint örömöt. Mégis mindig azt kell mutatni, hogy milyen jó nekem. Mert ha mégsem, akkor furán néznek rám.
2013. febr. 26. 11:45
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nagyon rosszul fogod fel a dolgokat.

Igen, a gyereknevelés nagyon nehéz dolog, de szerintem ami örömet tudnak okozni a szülő számára, az felülmúlja a sok nehézséget.

Nem tudom mennyi idős a gyereked, de ha még pár hónapos, akkor érthető, hogy nagyon nehéz. De minél nagyobb, annál könnyebb lesz. Amikor megtanulnak járni, elkezdik felfedezni a világot, feltalálják magukat, már nem olyan nehéz. Amikor okosabbak lesznek, megértik mit mondasz nekik, amikor pedig megtanulnak beszélni, meg tudják mondani, hogy mi bajuk van, vagy mit szeretnének.

És amikor már kicsit nagyobb korban megtanulnak ők maguk is érzelmeket kifejezni, érzelmeket kinyilvánítani a szülő számára, pl. megöleli a szüleit és megmondja nekik, hogy mennyire szereti őket, akkor kit érdekel, hogy milyen nehézségeken ment keresztül az ember! Engem ez mindenért kárpótol és úgy érzem, hogy van értelme az életnek.

Legalább is én így gondolom.

2013. febr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
28%

> Mert ha mégsem, akkor furán néznek rám.

Tessék, vegyél be egyet:

[link]

2013. febr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
62%

Több nehézséget mint örömöt? Hajjaj, szerintem ezzel nem mindenki van ám így!

Nekem két pici gyerkőcöm van, és igen BAROMI NEHÉZ néha, de SOKKAL SOKKAL TÖBB AZ ÖRÖM mint a nehézség! Ezt őszintén így érzem! Nekem ők a mindeneim, a családom, velük teljes az életem, ha visszagondolok,hogy milyen volt mikor még nem voltak, hát sokkal rosszabb volt és sokkal céltalanabb volt az életem. Ők miattuk soha nem adom fel, sokkal erősebbé tettek, rengeteget tanultam tőlük: önfegyelmet, értékrendet, az igazi szeretetet, összetartozást és még annyi mindent!


Mi a baj egyébként? Nem vagy boldog? Biztos, hogy ez a gyerek miatt van?

2013. febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
8%

Mivel én is voltam gyerek, és abból amire emléxem, nem is csodálom, hogy a szülők korábban öregedtek...


beveszed azt a bizonyos tablettát, amit előttem javasoltak, oszt annyi. akkor van baj, ha a gyerek sínyli meg.

2013. febr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem sokkal több az öröm, mint a nehézség. Az ellenkezőjét csak akkor tudom elképzelni, ha valaki nem várja nagyon a babát, csak "becsúszik", nincs rá felkészülve. Viszont az ilyet a gyerek fogja megsínyleni :-(
2013. febr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem teljesen mindegy hogy a külvilág mit vár el tőlünk. Én magamtól várom el, hogy boldog legyek. Az hogy gyerekkel vagy gyerek nélkül teljesen lényegtelen. 3 mellett én is szoktam kiakadni, vagy nem látni a nap végét, de próbálom a lényegtelen dolgokon túltenni magam. Néha sikerül, néha nem. Néha borúlátó vagyok, máskor boldog. Próbálok úgy felkelni reggel, hogy nem a feladatot lássam bennük. Így is, úgy is felnőnek, nem fogok belehalni, sem beleőrülni. Esznek, isznak, alszanak, közben jókat játszunk. Ha meg zűr van próbálom kikapcsolni az agyam :) Szerintem azért elvárás hogy boldog legyen az ember a gyerektől, mert ezért vállalta, hogy teljes legyen az élete. A hétköznapokba nem szabad bedilizni.
2013. febr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
84%

Én is sokat gondolkoztam már ezen. Szerintem borzasztó, hogy ez az elvárás, az anyák nem lehetnek őszinték, muszáj azt mutatni, hogy minden rózsaszín ködben úszik, különben megvetnek, kinéznek.

Én fiatalon lettem anya, "becsúszott" a kisfiam. Imádom őt, de egyedül vagyok már 16+8 hónapja és azért így kemény. Egyszer beszéltem erről a barátnőmnek, hogy kezd kicsit megterhelni a magány és mit mondott? De hiszen itt van a kisfiad, kell ennél több az életben? És ekkor azt éreztem, hogy rossz anya vagyok. Talán igaz is. Ha vállaltam egyedül, akkor legyen elég ennyi. Pedig tudom, hogy ez nincs így, mégis mindig elhiszem, mert ez az elvárás.

Különben szerintem könnyebb a csecsemő korszak, de ebből is látszik, nem vagyunk egyformák.

2013. febr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
74%

Néha én is így érzem dettó. 2 kisgyerekem van és hót depi vagyok mindig. A nagy most kezdte az ovit, állandó nyavalyák orvosra megy el a pénz nagy része. A férjem üzleti vacsikon meg üzleti utakon van én meg úgy érzem itt sorvad el a fiatalságom a 4 fal között.

De én sem vagyok jobb az átlagnál ha kisminkelem magam és felöltözöm pakolom ki a face-re a Brendon katalógusba illő fotókat a tökéletes családról, de minden hülye ezt csinálja, miért lennék én kivétel. Mikor írogatnak a képek alá néha csak mosolygok hogy ha tudnák mi zajlik néha nálunk...

De most pont megtette a kisfiam az első önálló lépéseit és az ilyen pillanatok mindenért kárpótolnak.

2013. febr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Vannak nehézségek mindenhol egy kisgyerek körül.De ha már valaki bevállalja akkor az örömeivel is és a nehézségekkel fogadja el az adott helyzetet.Az én lányommal is vannak gondok,de mikor rám nevet vagy odajön megölel és azt mondja hogy szeretlek anya.az felbecsülhetetlen.Mindenkinél vannak szerintem hullámvölgyek,de egy gyerekkel vagy akár többel is,élvezni kell minden percet.Mert nagyon hamar azt fogod észrevenni hogy milyen hamar felnőtt.
2013. febr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
67%
Ja és nem fogja "megsínyleni" a gyerekem, hogy becsúszott, emrt nagyon szeretem és több örömömet lelem benne, mint nehézséget.
2013. febr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!