Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért baj, hogy nem akarok...

Miért baj, hogy nem akarok gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. Másfél éve fejeztem be a tanulmányaimat, elhelyezkednem viszont még nem sikerült. A szüleimmel élek, ők tartanak el, és attól tartok, még jó darabig nem fogok tudni a saját lábamra állni. Jelenleg párkapcsolatom sincs.

A nagynéniktől és a rokonságtól viszont csak azt hallgatom, hogy ideje lenne férjhez mennem, gyerekeket szülnöm. De könyorgöm, mégis hova? Minek? Hogy tartanám el őket, amikor még magamat sem tudom? Ráadásul, a heyzetemből kiindulva, egyáltalán nem tervezem, hogy a közeljövőben, vagy akár egyáltalán gyereket vállaljak. Amikor ezt magyarázni próbálom, akkor senki nem érti. Miért olyan nehéz megérteni, hogy nem vagyok olyan helyzetben, hogy gyerekeken gondolkozzak? Titeket is nyaggatnak ezzel? Hogy lehet elérni, hogy leakadjanak az őskorból származó rokonok a témáról?



2013. jan. 27. 21:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
én sem tervezek gyereket, megértenek többnyire
2013. jan. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

Ha vagány vagy, azt mondod, hogy most éppen a lányokat kedveled, és velük nehéz lenne összeházasodni, meg szülni.

Ha nyuszi vagy, akkor csak könyveld el, hogy az emberi butaság határtalan.

2013. jan. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell ezen a világon semmit magyarázni, annyit mondj csak, hogy egyelőre nem tervezed. Azt viszont ne mond, hogy soha, mert nem tudhatod, hogy 5 vagy 10 év múlva hogyan alakul az életed. (Távoli rokonságomba tartozik egy lány aki sokáig hangoztatta, hogy nem akár gyereket. Aztán úgy alakult, hogy mégis született egy kislánya, akire azt mondja, hogy élete legjobb döntése volt.)
2013. jan. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Először is, ne magyarázkodj, nincs rá okod. Másodszor: engem is sokáig nyaggattak a férjezmenés, gyerekszülés témával, aztán egyszer meguntam és nyersen közöltem az illetővel, illetőkkel, hogy k***vára semmi közük az intim életemhez, a magánéletemhez és akadjanak le rólam. Azóta nem piszkálnak.
2013. jan. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit magyaráznod, én azt mondom mindig majd idővel aztán lezártam a témát.
2013. jan. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy ezzel egyedül. Nővérem 28éves ő is otthon lakik igaz neki van munkája (de sokszor váltogatja). Párkapcsolata nincs jelenleg munka mellett tanul is. De már nekem kijelentette, hogy az 5éves tervében nem szerepel a gyerekvállalás. Sógornőm 35éves igaz férjnél van de nem vállal gyereket (volt 2 vetélése) ő azt mondja megvan gyerek nélkül is ja és neki sincs munkája.
2013. jan. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem baj. Magányügy.
2013. jan. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Kérdezz vissza, hogy mennyivel támogat havonta, ha szülsz egy gyereket a semmibe. Aztán meglátod a fejét és talán le is esik neki, hogy ha nins hova, és mire, akkor miért szülnél? Amúgy meg igen, magánügy... de szeretnek beleszólni mások a másik ember életébe.
2013. jan. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod, hogy ha gyereked lenne akkor leszallnanak rollad? Ahhh, dehogy is. Mindig van valami amin az ilyen emberek lovagolnak. Engem is nyaggattak hasonlo dolgokkal. Aztan amiota megszuletett a kisfiam azzal jonnek, hogy mikor lesz kisteso? A baratnomnek most nemreg szueltett meg a masodik gyereke. Neki meg azzal jonnek, hogy bevallaltok-e megegyet a ketto melle? Es ha nemet mond akkor ledobbenek: "Neeeem? Hat miert?" :) Ha meg megszuletne a 3-dik akkor meg azzal jonnenek, hogy a mai vilagba 3 gyerek enyje benyje. :)). Barmit csinalsz ugyis talanak valamit ezert en azt tanacsolom, hogy csakis a sajat almaidra es vagyaidra halgass es ugy dontsel, hogy neked jo legyen. Jard a te utad es eld a sajat eleted.
2013. jan. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Én sem akarok.Közel 40 vagyok, van nagy lakás, kocsi, egyetemi diploma még sem. Beutaztam a fél földet és nem lennék jó anya, sem feleség.

Van aki nem erre született és kész.

Sem felelőssége, sem szeretet sem vágy nincs bennem, pl a szoptatást én kifejezetten gusztustalan dolognak tartom.

Nem vagyunk egyformák. Emiatt ne aggódj.

És pénz nélkül, munka nélkül, tartalék nélkül tényleg nem lehet.

Van aki jólviseli az anyóst, az apóst, meg a sógornőt, meg az uncsi Balaton parti nyarakat, másnak meg az kell Los Angelesben szörfözzön...Ez van.

2013. júl. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!