Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai "anyukák" miért ilyen...

A mai "anyukák" miért ilyen nagyon aggodóak mindenen ami a kisbabájukkal megtörténhet?

Figyelt kérdés
Mi elött bárki is mondaná, igaza van... nincs gyerekem, nem vagyok nő, és nem tudom mivel jár egy anyaság... (Még jó hogy...:D) Na, szóval Itt olvasgatom a "mai kismamák" értelmetlen, ugyanakkor túlzottan aggodó felesleges kérdéseit és csak nézek... Hogy mire gondolok? Nézzünk csak bele itt a Gyerekvállalás,nevelés kategóriába. És egy-két "értelmesebb, jogos" kérdés melett találhatunk egy jópár "gyöngy szemet" is. Mint pl. (Most nem konkrét kérdést olvasok, senki ne kövezzen meg, ezt most csak "úgy" fejből kérdezem az elolvasott kérdések alapján...) "Nagy baj, ha a babócát hidegvíz érte, amig elfordúltam, hogy nyomjak egykis testápolót? Másik: A kisbabámat megszagolta a kutyánk, aki tiszta, bent tartott jól nevelt kutya, ámde egy ÁLLAT. Nem lesz a babámnak semmi baja? Kisbabámnak nő a foga, és nyálzik, normális ez? Kisbabám megrágta a garázskapú kábeljét, megrázta a 220. Látszólag semmi baja, csupán mosanába furcsán megy, lehet emiat van?. (Ezt az utolsót csupán viccnek szántam, hogy legyen a kérdésben valami érdekes és "új" is. Kérek mindenkit, ne mondja, azt hogy viccet űzök ebből az egészből... Csak az utolsóbból..:D) Na, miútán irtam példát, mostmár mindenki éri mire akarok kijukadni. Az én anyukám idejében nem voltak ilyen oldalak, se internet, és mégis felnevel 4 gyereket, akik épek egézsségesek, és egyben vannak! És nem aggódot minden ilyen dolgon. A "mai" anyukák miért aggódnak minden ..... ennyire? Nehogy a kisgyereket bármi olyan érje, ami az élethez tartozik? Akkor tegyék vitrinbe! Jogos a kérdésem?
2009. aug. 22. 20:42
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jogos a kérdésed.Sok anyuka túl aggódja a dolgot,túl parázza és tényleg vannak ilyenek hogy érheti-e hideg víz,úszhat-e tóba? nem baj-e ha 2 kanállal több banánt kapott először,mint a könyvbe van írva?

Bizonyos határig, érthető hogy a szülő aggódik,de nem vezet jóra a túlféltés és a túlaggódás. A Másik mikor a beteg gyerekről vagy sérült gyerekről itt kérdeznek,a helyett,hogy orvoshoz vinnék.Vagy amikor itt kérdezik meg hogy megengedjék-e a gyereknek valamit.pl megengedjem-e hogy 13 éves lányom a barátjával aludjon stb. Igazából a szülőnek kéne eldönteni.Mert megértem ha megkérdezik kinek mi a tapasztalata meg mit gondolnak valamiről,de szerintem itt egyre durvább kérdések vannak.Ami nagyon közkedvelt egy ismeretlen elítélése kibeszélése pl koszos babakocsi alapján.

Sok kérdést megválaszolja a józan ész vagy az orvos,sok kérdés meg szerintem unaloműző nekik.

2012. jún. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
2012. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
Szerintem régen is ugyanennyire aggódott egy anya az első gyerekénél, csak akkor nem szerzett róla tudomást minden gyerektelen, egyedülálló férfi/nő.
2012. jún. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!