Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai "anyukák" miért ilyen...

A mai "anyukák" miért ilyen nagyon aggodóak mindenen ami a kisbabájukkal megtörténhet?

Figyelt kérdés
Mi elött bárki is mondaná, igaza van... nincs gyerekem, nem vagyok nő, és nem tudom mivel jár egy anyaság... (Még jó hogy...:D) Na, szóval Itt olvasgatom a "mai kismamák" értelmetlen, ugyanakkor túlzottan aggodó felesleges kérdéseit és csak nézek... Hogy mire gondolok? Nézzünk csak bele itt a Gyerekvállalás,nevelés kategóriába. És egy-két "értelmesebb, jogos" kérdés melett találhatunk egy jópár "gyöngy szemet" is. Mint pl. (Most nem konkrét kérdést olvasok, senki ne kövezzen meg, ezt most csak "úgy" fejből kérdezem az elolvasott kérdések alapján...) "Nagy baj, ha a babócát hidegvíz érte, amig elfordúltam, hogy nyomjak egykis testápolót? Másik: A kisbabámat megszagolta a kutyánk, aki tiszta, bent tartott jól nevelt kutya, ámde egy ÁLLAT. Nem lesz a babámnak semmi baja? Kisbabámnak nő a foga, és nyálzik, normális ez? Kisbabám megrágta a garázskapú kábeljét, megrázta a 220. Látszólag semmi baja, csupán mosanába furcsán megy, lehet emiat van?. (Ezt az utolsót csupán viccnek szántam, hogy legyen a kérdésben valami érdekes és "új" is. Kérek mindenkit, ne mondja, azt hogy viccet űzök ebből az egészből... Csak az utolsóbból..:D) Na, miútán irtam példát, mostmár mindenki éri mire akarok kijukadni. Az én anyukám idejében nem voltak ilyen oldalak, se internet, és mégis felnevel 4 gyereket, akik épek egézsségesek, és egyben vannak! És nem aggódot minden ilyen dolgon. A "mai" anyukák miért aggódnak minden ..... ennyire? Nehogy a kisgyereket bármi olyan érje, ami az élethez tartozik? Akkor tegyék vitrinbe! Jogos a kérdésem?
2009. aug. 22. 20:42
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem jogos a kérdésed, noha én is éppen a 9 hónapos kisfiammal vagyok itthon. Néha én is eldobom az agyam sok kérdésen, és egy kicsit sem túloztál a példákkal. Olykor szívesen megkérdezném egy-két kérdezőtől, hogy ezt most komolyan gondolta-e.
2009. aug. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
85%

Az én fiam 7 éves és akkor is volt netem, mikor pici volt.

De eszem ágáben sem volt ilyeneket neten kérdezni. Sőt senkitől sem, minden jött ösztönösen!

Ezen a kérdésem amit feltettél, már én is gondolkodtam.

az ilyen kérdések: Ma nagyon meleg van, mit adjak a pici babámra? ha szoptatok akkor ehetek dinnyét? Meg stb.

Szerintem borzalom, ha nem jönnek ezekre a kérdésekre a válaszok ösztönösen, akkor még nem alakult ki az anyaság!

Egy anyának ezt ösztönösen " tudnia, éreznie" kell

2009. aug. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
71%

Én is felneveltem 3 gyereket.De én a gyereknevelés mellett munkába is jártam.A mai anyukáknak a legnagyobb baja,hogy nagyon ráérnek,és ezért aggódnak minden felesleges dolgon.Még a háztartás vezetése is komoly teher sokuknak,mert valósággal rabszolgái a gyereknek.A szüleik tanácsát nem hallgatják meg,mert az nem modern.Inkább hisznek a sok okosnak,aki talán életében nem nevelt gyereket.Ha a baba megnyikkan,akkor azonnal felveszik,mert a sírás árt a kicsinek.,és lelkibeteg lesz miatta.Ennek az a következménye,hogy a gyerek még egy évesen is végig bőgi az éjszakát,és sem a gyerek,sem az anyuka,de a férj sem képes kipihenni magát.Az már csak hab a tortán,hogy a férj problémái sem érdekli őket,vele sem tudnak másról beszélni,mint a gyerekről.És csodálkoznak,ha a férj türelme elfogy.Ekkor persze csak a férj a hibás.

Lehet,hogy túlzok egy kicsit,de a kommentekből sokszor ezt szűröm le.Minden anya félti a gyerekét,ez természetes,de az már nem,ha a gyerek uralkodik az anyán. és a családon.Nem ártana néha az idősekre is hallgatni,akik ugye őket is felnevelték,és hagyták őket néha sírni,még sem lettek érzelmi nyomorékok.

2009. aug. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
76%

én nagyon fiatalon 18 évesen szültem az első gyerekem, 19 évesen a 2.-at. Most 4 és 3 évesek. A védőnő 2-szer volt nálam, amikor a babákat hazahoztuk. Nem jött soha, nem kellett a segítsége.

Röhelyesnek tartom én is ezeket a kérdéseket, de hát tudod erre azt szokták mondani "unatkozó kismama".

De! jobb félni, mint megilyedni!!!

2009. aug. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
82%
Ehhez én már nem tudok sokat hozzáfűzni. Teljesen igazuk van az előttem szólóknak.
2009. aug. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
93%
Én nem sokat kérdeztem itt,inkább beszélek a 2 gyerekes nővéremmel vagy utána olvasok a neten.A védőnőm sokszor kérdi,hogy ezt vagy azt honnan tudom,hát utána olvasok.Anyám 4 gyereket szült,de sztem sok minden van,amiben nem kérném ki a véleményét.Nagyon sok a buta nő is.Pár éve cystám volt,a doki mondta a kezelés után,hogy ha nem akarok gyereket védekezzünk,mert teli vagyok érett tüszővel.Amikor erről beszéltem egy ismerőssel,a társaságunk egy másik tagja(diplomás csaj) megkérdezte,hogy "Hol,a lábadon?".Na ekkor majdnem padlót fogtam.
2009. aug. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
95%

Van aki valóban túlaggódja a dolgokat,van aki egyszerűen nem tud mit kezdeni a rázúduló sok feladattal/problémával,és inkább kérdez,és van aki komolyan vesz minden 30-40-több éves babonát,tanácsot,de mégsem biztos benne,h jól tudja.

Bár gondolom le leszek pontozva,de véleményem szerint a tudomány régen túlhaladta anyáink,nagyanyáink által ismert gyermekápolási,gondozási,nevelési tanácsok jó részét.Sok dolog van amivel akkor nem foglalkoztak-pl allergia kialakulása-,de ma már sok mindent tudunk róla.A tudományos kutatások nem ufóknak készülnek,józan ésszel használva jobb életminőséget nyújthatunk a gyerekeinknek.Az,h életben maradtunk akkor is,nem hiszem,h meggyőző érv,hiszen az ősember gyereke is életben maradt.(Bár kisebb százalékban.:))Annak pedig csak örülhetünk,h "finomodnak" a nevelési elvek,hiszen még 1-200 éve is a nevelés pusztán jó alapos verést,megalázást,terrort jelentett.Nem hiszem,h ezt bárki visszasírná.

2009. aug. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
79%
Kedves kérdező az anyuka szót miért raktad idézőjelbe?Attól,h sok nőcinek lövése sincs alapvető dolgokról,ők ANYUKÁK!És minden bizonnyal JÓ anyukák...csak hát picit túl aggódják a dolgokat.
2009. aug. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem , aki érett az anyaságra, az a 9 hónapot arra használja, hogy felkészüljön, utánaolvasson dolgoknak. Legalábbis én így voltam,nagyon szerettem volna kisbabát és előtte is és mikor terhes voltam akkor is érdekeltek a témák és olvasgattam. Ezért soha nem kellett itt ilyeneket kérdezgetnem mint a példákban írtál.

Lehet bunkóság amit írok, de én mindig az ilyen kérdéseknél 16-20 éves éretlen leányzókra gondolok, hogy ők teszik fel a kérdéseket.

És ha csak még arra gondolok, hogy ezek az anyukák, nevelnek fel gyermeket,úgy, hogy ilyen alapvető dolgokat nem tudnak.

2009. aug. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
70%
Ha nekem sem lenne gyerekem,lehet,hogy azt mondanám,hogy jogos a kérdésed,de /szerencsére/ van egy kislányom,és én is egy aggódó anyuka lettem.Szerintem az anyaság csupa aggódásból áll,mert mindenki a legjobbat szeretné a babájának,ezért nem kell elítélni oket.Régen még tobb generáció élt egyutt,segítettek egymásnak,de pl.nálunk a családban nem volt kisbaba,senkitol nem tudtam példát venni,ezért nagyon orulok,hogy van ez az oldal,ahol mindent meg lehet kérdezni.Igaz,hogy vannak néha fura kérdések,de lehet,hogy ami neked értelmetlennek tunik,az másnak fontos!
2009. aug. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!