Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai "anyukák" miért ilyen...

A mai "anyukák" miért ilyen nagyon aggodóak mindenen ami a kisbabájukkal megtörténhet?

Figyelt kérdés
Mi elött bárki is mondaná, igaza van... nincs gyerekem, nem vagyok nő, és nem tudom mivel jár egy anyaság... (Még jó hogy...:D) Na, szóval Itt olvasgatom a "mai kismamák" értelmetlen, ugyanakkor túlzottan aggodó felesleges kérdéseit és csak nézek... Hogy mire gondolok? Nézzünk csak bele itt a Gyerekvállalás,nevelés kategóriába. És egy-két "értelmesebb, jogos" kérdés melett találhatunk egy jópár "gyöngy szemet" is. Mint pl. (Most nem konkrét kérdést olvasok, senki ne kövezzen meg, ezt most csak "úgy" fejből kérdezem az elolvasott kérdések alapján...) "Nagy baj, ha a babócát hidegvíz érte, amig elfordúltam, hogy nyomjak egykis testápolót? Másik: A kisbabámat megszagolta a kutyánk, aki tiszta, bent tartott jól nevelt kutya, ámde egy ÁLLAT. Nem lesz a babámnak semmi baja? Kisbabámnak nő a foga, és nyálzik, normális ez? Kisbabám megrágta a garázskapú kábeljét, megrázta a 220. Látszólag semmi baja, csupán mosanába furcsán megy, lehet emiat van?. (Ezt az utolsót csupán viccnek szántam, hogy legyen a kérdésben valami érdekes és "új" is. Kérek mindenkit, ne mondja, azt hogy viccet űzök ebből az egészből... Csak az utolsóbból..:D) Na, miútán irtam példát, mostmár mindenki éri mire akarok kijukadni. Az én anyukám idejében nem voltak ilyen oldalak, se internet, és mégis felnevel 4 gyereket, akik épek egézsségesek, és egyben vannak! És nem aggódot minden ilyen dolgon. A "mai" anyukák miért aggódnak minden ..... ennyire? Nehogy a kisgyereket bármi olyan érje, ami az élethez tartozik? Akkor tegyék vitrinbe! Jogos a kérdésem?
2009. aug. 22. 20:42
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
Én is aggódom a kisgyerekem miatt,mivel imádom,és semmi rosszat nem akarok neki,de viszont nem így!Hanem pl.hogy ne legyen beteg,elég eleven,és félek hogy kifut a kocsi elé,stb.EGy anyának az olyan dolgok,hogy ha sír mit csináljak vele,mit adjak neki enni,mibe öltöztessem,véleményem szerint jönnek ösztönösen.Legalábbis velem igy van.Mintha tudat alatt érezném autómatikusan,hogy mit kell tenni.Annak a válaszolónak,aki azt irta,hogy az ilyen kérdések elolvasása után 20 éves anyákra gondol,annak üzenném,hogy máskor ne tegye,ne általánosítson,mivel pl én is 20 évesen szültem meg a kislányom,aki most lesz két éves,de soha senkitől nem kérdeztem semmit,még a védőnőtől se,szüleimtől sem,anyóstól sem,senkitől,mert nem volt rá szükség.Terhességemet azzal töltöttem a hetedik hónaptól(addig nem volt rá időm,mert dolgoztam,és akkor küldött el az orvos táppénzre),hogy a gyereknevelésről olvasgattam egy rakás könyvet.Ide se azért járok,hogy kérdést tegyek fel,hanem hogy informálódjak,meg válaszoljak kérdésekre.Nálam autómatikusan jött az anyaság a babával.Viszont ismerek olyan 32 éves anyukát,aki mindent ugy kérdezget TŐLEM,az anyjától,és a védőnőtől,pedig még csak nem is rokonom.De ő tényleg olyan,akit ha egy nap megnéznél,hogy mennyire magabiztos a gyerekével,akkor azt mondanád,hogy ő még WC-re se tud egyedül kimenni,pedig okos,tanult nő,és mégsem,holott nem 16-20 éves.
2010. jún. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
37%

Na jó de utolsó, nem állom meg, bocs. Ha azzal töltötted a terhességed, hogy könyveket olvastál- akkor minek akarsz még kérdezni bármit bárkitől? Én nem látom a különbséget, hogy valaki a védőnőtől, anyukájától, szomszédtól kérdezi meg mondjuk mit adjon a gyerekének enni vagy elolvas róla egy könyvet. Egyik sem tudja alapból mit adjon a gyerekének enni.

Jó el tudom képzelni vannak olyanok akik tudják alapból illetve nem sokat gondolkodnak rajta, nekem is volt barátnőm, akinek a babája 4 hónaposan fasírtot evett meg töltött káposztát, az enyém nem. Én táblázatból etettem és vezettem be nála a kajákat. Mindkettőnk gyerekei felnőttek és nincs bajuk. Így tényleg feleslegesnek tűnik a túl sok filozofálgatás efölött, de én filozofálgattam, olvastam, kérdeztem e témában. Ez van.

2010. jún. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
én meg fél évig kizárólag szoptattam,és ugy kezdtem el a hozzátáplálást,és még mindig szopik,holott eszik már mindent,és igen a terhesség alatt olvastam a könyveket,és abból kialakult mikor arra került a sor,hogy hogyan,miképpen kéne csinálnom a dolgokat.De ha ugy véltem,hogy az nem megfelelő a kislányomnak,mert ugy érewztem,hogy azzal várni kéne,akkor nem adtam.Mindent saját belátásom szerint csináltam idáig,és az ég világon semmi baj nem volt belőle.És szerintem mindenkinek van anyai ösztöne,csak nem mernek rá hallgatni.Amugy nem értem most pontosan mibe is kötöttél bele.Igen könyveket olvastam a terhesség alatt,mivel első terhességbe nem akartam teljesen tájékozatlanul belefutni,és én inkább könyveket olvastam,mert azzal az időm is ment mert hiányzott a munkám,és le is kötött,és nem vad idegen emberektől kérdezgettem.Ha valami gond lenne mégis,akkor inkább anyukámat kérdezném meg,mint idegen embereket.De eddig erre még nem került sor.Minden jót.
2010. jún. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
az a baj,hogy ahány könyv van,annyifélét ír,néha teljesen ellentmondanak egymásnak.ahogy a védőnők és az orvosok is.egyik szerint fel kell húzni a bőrt a kukiján,a másik szerint meg nehogy megpróbáld,mert belehal a gyerek(sarkított példa volt!!!!!!!!!!!!!!!!).szóval biztos ami biztos alapon inkább megkérdezik gyakorló anyukáktól,mert sok jó ötlettel lehet itt találkozni.azt pedig hogy az ösztöneinkre hallgassunk,már kisgyerekkorban elkezdik kinevelni belőlünk,miért csodálkoztok,hogy sokan nem mernek hallgatni az anyai ösztöneikre sem?
2010. jún. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kellene bántani azokat az anyukákat se akik látszólag hülyeséget kérdeznek, inkább kérdezze meg, valaki értelmes válaszoljon és nyugodjon meg a lelke, nem ezért van ez az oldal??
2010. jún. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
44%

Igazából azzal,hogy anya vagy felelősséggel is tartozol egy életért,szóval valahol okés az aggódás, de amit itt művelnek az már poén kategóriába megy.

Én mindig arra gondolok,hogy tuti nem jött nekik össze elsőre és ezért féltik ennyire a gyereküket és ezzel le is nyugtatom magam mert nem egyszer fordult már elő,hogy kőkeményen odaszóltam.

Amúgy teljesen igazad van, felesleges az ekkora mértékű aggódás, valószínű rá is érnek az ilyen hülyeségekre...a magány azért sokszor kihozza a furcsaságokat az emberből:S

2010. jún. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is lenne egy kérdésem Hozzád. A mai gyermektelen férfiaknak miért az a szórakozás, hogy a kismamás fórumokat olvassák és szörnyülködjenek rajta, ahelyett,hogy csajoznának/buliznának/sportolnának stb...? :)))

Sosem fogod megtudni, hogy milyen érzés friss anyukának lenni. Igen, néha kérdezünk hatalmas f@szságokat, amin utólág már mi is csak röhögünk, és persze hogy enélkül is felnőnének a gyerekeink. csakhogy most van egy ilyen lehetőség, amivel biztos vagyok benne,hogy a te anyukád is élt volna, ha az ő idejében van internet. csakhogy neki nem volt. így maradt a szomszéd néni, a védőnő, a zöldséges stb... nehogy azt hidd, hogy a te anyádban nem merültek fel az első gyerekénél olyan kérdések, amik utólag visszanézve evidensek és röhejesek...:)

2010. jún. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:ez jó volt,teljesen egyetértek!

Kérdezo:egyáltalán minek foglalkozol ezzel?Inkább utána nézhetnél a helyesírásnak!

2010. jún. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem Kérdező menj ki játszani a barátaiddal, lassan vége az őszi szünetnek! (:


De egyébként igazad van, tényleg sok a buta kérdés.

2011. nov. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Szerintem túl nagy az információáradat a mai szülőkre (magazinok, könyvek, internet, tv) ráadásul, amennyi van, annyifélét írnak/mondanak, amivel elbizonytalanítják az anyukát. Ráadásul ha benézel egy bababoltba, találsz annyi felesleges felszerelést (én azon a sild szerű valamin akadtam ki, ami megakadályozza fürdetés közben, hogy a gyerek fejéről a szemébe csorogjon a víz), hogy teljesen elnyomják a nőkben az anyai ösztönt.

És akkor ott van az, hogy szívesen kérünk tanácsot anyáinktól, nagyanyáinktól, viszont azóta sokat fordult a tudomány. Míg anyósom szörnyülködik, hogy a fiam négy hónaposan még kizárólag anyatejes, és dorgál, hogy már rég pörköltet kéne ennie nokedlivel, addig a doki meg a védőnő azt tanácsolja, hogy ha lehet,, fél éves koráig ne adjak neki semmit.

Ja és nem is beszélve a szuperdada-féle műsorokról, ahol a gyerek rugdossa, köpködi az anyját, tépi a haját, szóval még ezen is stresszelünk, hogy hol fogunk elcsúszni, hogy nekünk is ilyen barom gyerekünk lesz, akivel boltba se merem betenni a lábamat.


Szóval ez itt a probléma, a túl sok információ és jönnek a hasonló kérdések Kedves Kérdező, hogy a Te példáddal éljek: Észrevettem, hogy a négyéves gyerekem békákat gyilkol teliholdkor, lehetséges, hogy attól van, hogy 7 hónapos korában le lett fröcskölve hideg vízzel?

2011. nov. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!