Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai "anyukák" miért ilyen...

A mai "anyukák" miért ilyen nagyon aggodóak mindenen ami a kisbabájukkal megtörténhet?

Figyelt kérdés
Mi elött bárki is mondaná, igaza van... nincs gyerekem, nem vagyok nő, és nem tudom mivel jár egy anyaság... (Még jó hogy...:D) Na, szóval Itt olvasgatom a "mai kismamák" értelmetlen, ugyanakkor túlzottan aggodó felesleges kérdéseit és csak nézek... Hogy mire gondolok? Nézzünk csak bele itt a Gyerekvállalás,nevelés kategóriába. És egy-két "értelmesebb, jogos" kérdés melett találhatunk egy jópár "gyöngy szemet" is. Mint pl. (Most nem konkrét kérdést olvasok, senki ne kövezzen meg, ezt most csak "úgy" fejből kérdezem az elolvasott kérdések alapján...) "Nagy baj, ha a babócát hidegvíz érte, amig elfordúltam, hogy nyomjak egykis testápolót? Másik: A kisbabámat megszagolta a kutyánk, aki tiszta, bent tartott jól nevelt kutya, ámde egy ÁLLAT. Nem lesz a babámnak semmi baja? Kisbabámnak nő a foga, és nyálzik, normális ez? Kisbabám megrágta a garázskapú kábeljét, megrázta a 220. Látszólag semmi baja, csupán mosanába furcsán megy, lehet emiat van?. (Ezt az utolsót csupán viccnek szántam, hogy legyen a kérdésben valami érdekes és "új" is. Kérek mindenkit, ne mondja, azt hogy viccet űzök ebből az egészből... Csak az utolsóbból..:D) Na, miútán irtam példát, mostmár mindenki éri mire akarok kijukadni. Az én anyukám idejében nem voltak ilyen oldalak, se internet, és mégis felnevel 4 gyereket, akik épek egézsségesek, és egyben vannak! És nem aggódot minden ilyen dolgon. A "mai" anyukák miért aggódnak minden ..... ennyire? Nehogy a kisgyereket bármi olyan érje, ami az élethez tartozik? Akkor tegyék vitrinbe! Jogos a kérdésem?
2009. aug. 22. 20:42
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
38%

Hát vannak kérdések, amiktől eldobom az agyam. De olyan is volt amin annyit nevettem, hogy a könnyem is kicsordult....

A napokban a legdúrvább, a fogmosásos volt, hogy mossa e a gyereke fogát aki 16 hónapos, meg, hogy más mossa e? Hát nem gáz????

2009. aug. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
46%

Nem értem ezeket a nőket...Nekem egy rokonom kérdezte tőlem hogy mit adjon a gyerekre,miközben kinnt 30fok volt...Aztán volt hogy elcsodálkozott:"Szerintem azért rossz a kislányom foga(kirohadva neki a felső fogsor 3évesen)mert örökölte.Apámnak is rossz volt,nekem is..."

Talán mosni kéne,de ezt inkább nem mondtam neki.

2009. aug. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem itt a fő aggódók azok közül kerülnek ki, akik már a teherbeesést is végigaggódják x sok nappal a "nemvárt" előtt tesztelgetnek, majd ha terhesek lesznek, onnantól napi szinten írkodják be a kérdéseiket hetekre lebontva.

Néha én is elgondolkodom, hogy valóban ennyi frusztrált nőszemély van, vagy csak az a néhány pár ember, akik végigaggódják ezt az egész terhesség dolgot teljesen feleslegesen?

Netán ők lesznek akik a széltől is óvják majd a gyerekeiket?

Szóval szerintem is jogos a kérdésed, de akikhez igazán szólna, ők úgysem fognak neked itt válaszolni, csak azok, akik szerint is felesleges ez a túlaggódás.

:)

2009. aug. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
63%
A lepontozott 23:01-es vagyok.Nincs jobb dolgotok,mint mások kérdésein gúnyolódni?Szégyelljétek magatokat!/tisztelet a kivételnek/
2009. aug. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
58%
Nem akarom anyukádat bántani, de megtaníthatott volna helyesen is írni... Talán a nagyon aggódó anyukák oda fognak figyelni arra is, hogy a gyerkőcük mindent megtanuljon az iskolában, amit kell.
2010. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

ráérnek. én 3 gyereket neveltem, költöztünk míg egész picik voltak, dolgozni is kellett mert kellett a pénz. én nem volt ez olyan régen, a legnagyobb is csak 5 éves. van egy későn született öcsém, így sokat láttam hogy anuykám hogyan csinálja a dolgokat. vajon miért van az, hogy az asthma a fejlett világ elharapózó betegsége? akárcsak az allergiák sorozata? mert extra higiénikus környezetben nevelik a babákat és csodálkoznak, hogy allergiás és minden betegséget elkap. tehéntejet már 2 éves korig állítólag nem szabad adni, addig elszokik a szervezete, persze hogy laktózérzékeny lesz. én sem koszban neveltem a gyerekeim, mindig tisztaság van, de soha sem óvtam őket minden apróságtól. 2 hónapos volt a kisebbik lányom, mikor költöztem vele. erre ismerek olyat, aki 6 hónapos koráig nem vitte ki a lakásból, csak a teraszra, mert baja lesz. kedvencem a lázcsillapítás. amint lázas már megy is a gyógyszer. a gyógyszer méreg, attól még hogy gyógyszer. minél kevesebbet kap valaki annál jobb. tudom, hogy rossz érzés a langyos víz és a priznic, de hatásos és ez védi legjobban a gyerek szervezetét. örültem, ha a nagyik is vigyáztak rájuk, míg intéztem a dolgaim.

mindezekkel együtt nincs allergia, összesen eddig volt ugye 3 bárányhimlő, meg 1-2 lázas megbetegedés, ami annyi volt, hogy este kis hőemelkedés, reggelre semmi. oviban, bölcsiben még a járványok idején(járvány alatt azt értem hogy néha ilyen helyen elindul ilyen hasmenéses dolog) sem lettek betegek.

2010. jún. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
82%
Előző vagyok. Egyébként én nem vagyok nagyon aggódós, de azokat is megértem, akik azok. Sokan éveket várnak a babára, és szeretnének mindent jól csináln. Ez az oldal meg egyébként is arra való, hogy olyan kérdéseket is feltegyél, amit máshol esetleg nem mersz.
2010. jún. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt igazat kell adnom annak a válaszolónak, hogy anyukádnak azért érdemes lett volna figyelmet fordítani rátok. Mert valóban úgy tűnik ő nem felnevelt, hanem felnőtt melette 4 gyerek. Lehet ezt az utat is választani, látod te is és a tesvéreid is itt vannak. De vannak, akik más utat választanak. Miért kell őket bántani?

Ráadásul van olyan kérdés, ami szerintem logikus is. Például én sem tudtam, amikor megszületett a babám júlis közepén, hogy elég e rá egyszál body, takaró minden nélkül, egész éjjel. És a kórházi nővérek sem tudták megmondani fázhat e egy újszülött mondjuk hajnalban (mivel az ablak nyitva volt, máskülönben meg lehetett volna főni a kórházi szobában), amikor lehűl a levegő, kétségbe voltam esve, most mit csináljak.

A nagyobbik fiam világ életében nyálzott, mint egy kutya, én is megkérdeztem az orvost nincs e baja. És ma sem vagyok meggyőződve, hogy ez normális, mert a kisebbik soha nem nyálzott egy cseppet sem, még amikor a foga jött, akkor sem.

Vannak ilyen dolgok, hogy ami a másiknak nevetséges apróság, egy másik ember gondot okoz. És én inkább azt vallom, kérdezzen az ember inkább felesleges hülyeséget a gyerekkel kapcsolatban, mert azzal nem csinál semmi bajt.

2010. jún. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
40%

A baj az, hogy sok nő egy gyereket szül. Az az egy körül van rajongva, óvja, védi, még a napra sem viszi, nehogy baja legyen. Az az egy gyerek sokszor elkényeztetett gyerek lesz, majd egyszer. Anyuka meg annyit aggódik, hogy nem szül másikat, mivel annyi baj van a gyerekkel, sok a gond... Nem sok a gond, csak anyuka csinál belőle nagyot!

Elegem van: az leget evett-e, sokat bukik, lázas 37,5 fokkal a babám, adhatok-e neki már danoninot kérdésekből!

Drága anyukák, akinek nincs jobb dolguk, csak a gyerekük körül ugrálni, körülrajongani, kérdezzék meg a gyerekorvosukat, vagy védőnőjüket! Ők hosszú éveket tanutak, praktizáltak, így ők tudnak a gyermekekkel kapcsolatban a speciális kérdésekre válaszolni. (A tetőfedésnél is egy ácsot kérdezek meg, nem pedig egy vonatvezetőt.)

2010. jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

Szia!másfél éves kislányom van.Én is aggódom,de nem viszem túlzásba/azt hiszem:-)/.Szerintem még mindig jobb,mintr a másik véglet,akit meg abszolut nem érdekel a gyereke egészsége stb.

de igazad van,néha már én is csak nevetgélek rajta...

2010. jún. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!