Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai "anyukák" miért ilyen...

A mai "anyukák" miért ilyen nagyon aggodóak mindenen ami a kisbabájukkal megtörténhet?

Figyelt kérdés
Mi elött bárki is mondaná, igaza van... nincs gyerekem, nem vagyok nő, és nem tudom mivel jár egy anyaság... (Még jó hogy...:D) Na, szóval Itt olvasgatom a "mai kismamák" értelmetlen, ugyanakkor túlzottan aggodó felesleges kérdéseit és csak nézek... Hogy mire gondolok? Nézzünk csak bele itt a Gyerekvállalás,nevelés kategóriába. És egy-két "értelmesebb, jogos" kérdés melett találhatunk egy jópár "gyöngy szemet" is. Mint pl. (Most nem konkrét kérdést olvasok, senki ne kövezzen meg, ezt most csak "úgy" fejből kérdezem az elolvasott kérdések alapján...) "Nagy baj, ha a babócát hidegvíz érte, amig elfordúltam, hogy nyomjak egykis testápolót? Másik: A kisbabámat megszagolta a kutyánk, aki tiszta, bent tartott jól nevelt kutya, ámde egy ÁLLAT. Nem lesz a babámnak semmi baja? Kisbabámnak nő a foga, és nyálzik, normális ez? Kisbabám megrágta a garázskapú kábeljét, megrázta a 220. Látszólag semmi baja, csupán mosanába furcsán megy, lehet emiat van?. (Ezt az utolsót csupán viccnek szántam, hogy legyen a kérdésben valami érdekes és "új" is. Kérek mindenkit, ne mondja, azt hogy viccet űzök ebből az egészből... Csak az utolsóbból..:D) Na, miútán irtam példát, mostmár mindenki éri mire akarok kijukadni. Az én anyukám idejében nem voltak ilyen oldalak, se internet, és mégis felnevel 4 gyereket, akik épek egézsségesek, és egyben vannak! És nem aggódot minden ilyen dolgon. A "mai" anyukák miért aggódnak minden ..... ennyire? Nehogy a kisgyereket bármi olyan érje, ami az élethez tartozik? Akkor tegyék vitrinbe! Jogos a kérdésem?
2009. aug. 22. 20:42
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
Nekem annak idején azt mondta a védőnőm: inkább kérdezzek fölöslegesen, mint egyszer se... Nehogy abból legyen baj. Persze ezt nem erre az oldalra gondolta, hanem tőle. Szerintem úgy vannak vele sokan, főleg az első gyerekes anyukák, akik olyan élethelyzetbe kerülnek, ami teljesen új számukra, hogy itt meg merik kérdezni, akkor is ha valójában tudják, hogy hülyeség... Sokan teljesen egyedül vannak, mert a nagyszülők, rokonok messze laknak. Régen ez nem így volt. Sajnos a gyesen lévő anyuka ma leginkább az internetről tud tájékozódni, mert ez a leggyorsabb és legolcsóbb megoldás. Én el tudom képzelni, hogy amikor még több generáció élt együtt akkor is elhangozhattak ilyesmi kérdések, de családon belül nyilván más, mint ország világ előtt, még ha arctalanul is.
2011. nov. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig az összes választ, csak az elejét.

Igen, vannak túlaggódós anyukák, de aki azt mondja, hogy hazavitte az első gyerekét, és onnantól mindent profin csinált, annak én azt nem hiszem el! Én magam nem vagyok egy extra aggódós, kismamaként sem voltam az, de csak azért nem tettem fel itt a kérdésemet, hogy alvás közben szipog a pár hetes babám, megfulladhat-e, mert van olyan szerencsém, hogy anyukámat felhívhattam ezzel este tízkor. Hülyeség volt? Persze. De egy kezdő anyuka, aki azon kapja magát, hogy egy emberi életért felelős, és fogalma sincs, hogyan kell csinálni, az igenis aggódik. Inkább ebben túlozzon, mint hogy "pár cigi nem árthat az anyatejnek", meg hasonló "lazaságokat" hangoztasson.

Honnan tudod, hogy anyukád nem aggódott, amikor csecsemő voltál? Emlékszel talán? Mert az enyém elmesélte, hogy ő bizony aggódott. Minden szoptatás után megmért, és ha nem hoztuk a kívánt mennyiséget, sírógörcsöt kapott. Pedig ez 25 éve volt.

2011. nov. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Ez egy 2 éves kérdés... Hogyhogy megint aktuális lett? Csak nem beléptél te is az aggódó anyukák táborába? :P
2011. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

Szerintem is vannak kevésbé fontos, nagyon komolytalan kérdések, de lehet, hogy valakinek meg éppen ez a fontos. Egyébként néha nagyon jó megkérdezni pár apróságot, amire az orvos úgysem tudná a választ. Pl. babakocsi választásnál, kinek mi a véleménye, aki szintén ugyanezt használta. Vagy a kórházról, ahol éppen szülne az ember. Ilyen apróságok, és lehet, nem ez fog számítani a döntéskor, de lehet, hogy segít. Ez az oldal arra van, hogy kérdezzünk. Te is megtetted a nem éppen okos és nem túl hasznos kérdéseddel, és? Én meg, és sokan mások, válaszoltak is erre:)

Személy szerint, én van, amit túlreagálok és van, amit nem. A babámat nem hagyom sírni, lehet, hogy közrejátszik az is ebben, hogy első baba, valószínű a másodiknál már lazább leszek. De most nem hagyom, ezt súgja az anyai ösztön, összeszorul mindent odabent és rohanok hozzá, ez van. Ezt nem fogod megérteni, mert férfi vagy, ráadásul nem vagy apa. Az meg, hogy egyelőre nem hagyom, hogy mindent összefogdosson, ha nem otthon vagyunk, igazából én sem nyalom meg mind a tíz újjamat, miután egy üzletben voltam. Mielőtt eszem valamit, szoktam kezet mosni. Mert nekem nem hiányzik sem más bacija, sem valami vírus és társai. Akkor a babámat sem hagyom, hogy összenyalogasson valamit.

Olvastam én is könyveket, bújtam a netes cikkeket (nemcsak magyarul), több orvos van a családban (nődoki, gyerekdoki, stb.), és mégis rászoktam a gyakorikérdésekre:) Viccet féretéve, volt, hogy egy-két válaszoló ténylegesen tudott nekem segíteni. Pl. többek közt egy jó bőrgyógyász gyerekorvost ajánlottak, akinek van magánrendelése. Vagy sos kellett, hogy kell használni az orrszívó porszívót, mert nem értem el senkit sem éppen, és itt perceken belül szuper használati utasításokat kaptam. Sorolhatnám.

Majd nézd meg magadat, kedves kérdező, amikor lesz kisbabád, az első, akkor hogy fogsz rohangálni, ha sír meg hogy fogsz kérdezgetni itt a gyakorikon akár:)

És tényleg, egyelőre inkább a barátaiddal játszál és nem a gyerekvállalás témát bújd:)

2011. nov. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

Javaslataim problémádra a következők Te "férfi":

-szülj(próbáld meg :D, a terhesség során nulla aggodalommal)

-ja és csak akkor szülj ha valamiéyen bizottság aláírásást megkaptad, hogy alkalmas vagy az anyaságra és minden kérdésre és élethelyzetre előre tudod a választ.

-8-at szülj(hogy legyen mire fognod, hogy a többi 7-el miért nem tudsz annyit foglalkozni)

-nyalasdd a száját a kutyáva(ami elötte a segg.. nyalta,-higénia szó jelentése?)

2012. jún. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
A te anyukád valószínűleg nem tudott arról, hogy egy kisbabának hány hónaposan mit kell tudnia, sőt, talán látott/fogott már a sajátja előtt más kisbabát is, esetleg látott szoptatás közben olyan anyukát, akitől kérdezhetett. Sajnos annyi információ éri a kismamákat, hogy nehéz szűrni (mit kell tudnia a babának, mi jó, mi nem jó, mikor lesz valaki jó szülő, stb.), ráadásul a szülés utáni depresszió is olyan dolog, ami megváltoztatja egy nő realitásérzékét (veszélyforrásnak ítélhet meg olyan dolgot, amit egyébként természetesnek vesz, pl. leesett a cumi, akkor most ki kell főzni, vagy elég megmosni, nem lesz-e tőle beteg a gyerek?). Én pl. komolyan meg voltam rémülve, mikor az első gyerekem fogzott, és folyamatosan nyáladzott. Aki már látott ilyet, tudja, miről beszélek, 2 perc alatt tiszta nyál lett a gyerektől a hátam, a mellkasom, és komolyan aggódtam, hogy megfázik, mert persze ő is 2 perc alatt tiszta nyál lett, ráadásul késő ősz volt. Nekem nem volt senki, aki segítsen, csak az internet, és bizony én is tettem fel anno néhány kérdést babás fórumokon, meg bombáztam a védőnőt folyamatosan. Most itt próbálok segíteni az anyukáknak, megosztom velük a tapasztalataimat. Borzasztó érzés ám, amikor egy csecsemő belázasodik, és úgy érzed, hogy egyedül a te hibád. Mégis kié lenne, hisz te vagy az anyukája?! Szóval tényleg vannak érdekes kérdések, de most képzeld el, hogy kapsz egy olyan típusú autót, amit nem ismersz, sőt, jogosítványod is sincs, sose ültél autóban, max lapozgattad a KRESZ könyvet. De ezzel a kocsival, ezzel a tudással kellene mindennap a 30 km-re levő munkahelyedre átjárnod. Nem f!snál egy kicsit? Nem lenne egy csomó kérdésed ahhoz, aki már tud vezetni vagy ismeri ezt az autót? (Most lényegtelen, hogy ennek nincs realitása, csak le akartam fordítani a problémát férfinyelvre.) 28N
2012. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Mivel a kérdező férfi, nem hiszem, hogy az anyukája valaha is beszélt volna vele ezekről a félelmeitől, hisz minek?! De, ha rákérdezne, biztos neki is eszébe jutna egy csomó olyan kérdés, ami utólag felesleges volt, de akkor megnyugtatta a lelkét.
2012. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Ez tök jó kérdés. :) Van benne igazság.

2009ben még én is gyakran megmosolyogva olvastam ezeket, most pedig már az aggódó anyukák táborát erősítem. Jó, ilyen durván azért nem, amiket felsoroltál, de tettem már fel én is hasonló túlaggódó kérdést. Tudod: ez azért is ilyen, mert itt koncentrálódik az egész, de azért ennyire nem vagyunk aggódósak.

2012. jún. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Azt ki is hagytam, hogy régebben direkt röhögni jártam a "babák" témakörbe. Bár még most is előfordul... Cifra kérdések tudnak itt lenni. Nem csak az aggódás, hanem a totális döntésképtelenség röhejes néha. Pl. anyuka nem tudja eldönteni 2 egyszínű labda közül, hogy melyiket vegye meg :P
2012. jún. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


:((( :)) épp szemezgetni akartam és rögtön ez fogad

2012. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!