Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire kirívó eset,...

Tényleg ennyire kirívó eset, hogy a 20 hónapos kisfiammal még babakocsival járok sétálni?

Figyelt kérdés

Tegnap beszóltak az utcán (egy ismerős ráadásul), hogy tán még mindig nem bírja el a gyereket a lába, hogy kocsiban tolom?

Megjegyzem, egy éves kora óta stabilan megy, szoktunk is sétálni kocsi nélkül, de úgy kb. háromszor annyi időbe telik eljutni A-ból B-be, mert még nem feltétlenül arra megy és olyan tempóban, ahogy én szeretném. Egyébként nagyon jól elvan a babakocsiban, nézi az autókat, egyfolytában kérdez és én beszélek hozzá. Most miért lenne jobb, ha folyton a bokrokba rohangálnék utána, mire eljutunk pl. a boltba? Ráadásul ilyenkor tudok én is kicsit kikapcsolni, elgondolkozni, amikor nem kell folyton a nyomában lennem, vagy arra figyelnem, hogy mikor csinál olyat, ami veszélyes, vagy egyszerűen nem kell fegyelmeznem, mert a kocsiban biztonságban van. Elkényelmesedtem volna? Mert most ettől a megjegyzéstől kicsit úgy érzem, hogy a saját szórakoztatásomra tologatom kocsiban, ahelyett, hogy "szenvednék" vele az úton...


2012. nov. 28. 09:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A nagy 3 a kicsim 1 én terhes vagyok, szóval mindenhova testvérkocsival megyünk. Még így is nagyon nehéz, akinek nem tetszik ne nézze, vagy csinálja jobban. Én így csinálom, mert nekünk így jó.
2012. nov. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

21 hónapos, és 20-20 perces boltba vezető utat úgy teszek meg vele, hogy odafelé babakocsi, visszafelé sétálhat. (Visszafelé épp emiatt 40 percessé válik az út.)

Ha olyan helyre megyünk, ami 30 perc gyaloglásnál messzebb van, akkor bicikli gyereküléssel. Ha nagyon messze van, busz+babakocsi.


Tényleg sokkal jobban kell figyelni, ha ő is gyalogosan van! Megértem, hogy mindent meg akar nézni/fel akar szedni, de fárasztó is egyben. Viszont fontosnak tartottam elkezdeni a rövid sétákat (mindig kitolva fokozatosan az időt) 15 hónapos korába, hogy megtanuljon az utcán mellettem menni, hogy mások is elférjenek a járdán, biciklik is stb. Már sokat fejlődött a "közlekedési kultúrája", de azért még mindig résen kell lennem.


Szerintem aki beszólogat, az nem feltétlen rosszindulatból teszi, csak valamit mondani akar, és nem jut eszébe más. Nálam ez egy kategória a szopik még/miért nem szopik már/már nem kéne szopnia; nem fázik/nincs melege stb. típusú "mondjak valamit" ismerősi megnyilvánulásokkal.


Persze nem mindegy, ki mondja! Ismerve az adott embert, fel lehet mérni, hogy tényleg rosszindulatú -e, vagy az ő idejében még más volt a gyereknevelés és neki furcsák a mi dolgaink.

2012. nov. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%

3. válaszoló vagyok


Nem azért, mert nem fogok tudni aludni, csak kíváncsi vagyok, hogy aki lepontozgatja a válaszokat, esetleg megírná az érveit? Hisz könnyű odabökni, hogy egy 2 éves sétáljon csak, ha nem ismered a körülményeket, de azért én mégiscsak megnézném, hogyha nincs autód vagy nem autóval mész, hogy közlekedsz gyorsan egy alig 2 évessel, ha menni kell! Az enyém már 3 éves, de mire Szegeden (nem is Pesten) villamossal-trolival eljutunk oda, ahova mennünk kell, miután 1,5 órát vonatoztunk/buszoztunk, lehetőleg beleesik az alvásidő természetesen, hát kifáradunk rendesen (mert nyilván már nem babakocsival megyünk.). Ráadásul lökdösik, ha felveszem, fél kezemben a táska (mert fél napra csak vinnem kell valami kaját, egy váltás nadrágot-pólót, ha leönti magát, innivalót, könyvet, esetleg egy kis játékot), másikban a gyerek, a fogammal kapaszkodok?!

2012. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, ki élvezkedik a lepontozáson, bár én már nem is foglalkozok vele, sosem néztem kinek hány százaléka van. A válaszból úgyis le lehet szűrni, hogy nekem mennyire értékes információt hordoz a tartalma.
2012. nov. 28. 14:03
 15/16 anonim ***** válasza:

Egy ellenvélemény.

Nekem tök mindegy, hogy ki, hogyan sétáltatja a gyerekét, én ugyan ezért nem szólok be senkinek.

De én tuti nem fogom babakocsiba tenni a gyereket, ha már biztosan tud jönni a saját lábán. Egy ekkora gyereknek a legfontosabb "dolga" a világ felfedezése, és ehhez bizony hozzátartozik, hogy minden bogarat meg fűszálat alaposan ki kell elemeznie. Hozzá tartozik a kisgyermekkorhoz, és én nem fogom ebben megakadályozni úgy, hogy lekötözöm egy babakocsiba. Ok, ha mondjuk nagyon sietünk valahova akkor lehet, hogy alkalmanként elővesszük a babakocsit, de ha csak sétálunk, akkor engedem neki, hogy nyugodtan bogarásszon, nézelődjön, felfedezze a világot.

2012. nov. 29. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

De akik eddig írtak, köztük én is, nem arról írtunk, hogy nem hagyjuk, hogy gyermekeink felfedezzék a világot, hanem ha dolgunk van, elintéznivalónk, időben kell eljutni A-ból B-be, akkor a babakocsi megfelelő eszköz egy ilyen idős korú gyermek számára.

Én szinte minden nap megyek a boltba, valamit mindig kell venni. Ezt reggel letudjuk, babakocsival, bekötözve. Biztos nem díjaznák az eladók ha azt mondanám a boltban, miközben lepakolja a polcot, hagyják már, neki most kell felfedezni a világot! Inkább marad bekötve. Délelőtt főzünk, utána ebéd előtt sétálunk egyet gyalog, kötetlenül, és akkor már lehet felfedezni.

Én voltam vele már bankban is ügyintézni. Szépen nézelődött a babakocsiban, barátkozott a biztonsági őrrel, mosolygott, mindenki dícsérte, milyen aranyos gyerek. Képzeld el ugyanezt babakocsi nélkül!

Szerintem mindennek megvan a maga helye és ideje, és bizony azt is meg kell tanulni a gyerkőcöknek, hogy nem minden helyzetben csinálok azt, amit akarok. Pl. mi szoktunk templomba is menni néha, visszük magunkkal, és már megtanulta, hogy hátul szaladgálhat, de a papbácsihoz nem mehet oda, nem szedi le a virágokat, de a szobrokat megsimogathatja, mert ott azért nem ültetem babakocsiban egy órán át. De ha mindezt nem engednék meg a gyerekeknek a templomban, akkor nem is vinnénk, mert egy ilyen korú gyerek még nem fog ülni és nézni ki a fejéből.

2012. nov. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!