Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire kirívó eset,...

Tényleg ennyire kirívó eset, hogy a 20 hónapos kisfiammal még babakocsival járok sétálni?

Figyelt kérdés

Tegnap beszóltak az utcán (egy ismerős ráadásul), hogy tán még mindig nem bírja el a gyereket a lába, hogy kocsiban tolom?

Megjegyzem, egy éves kora óta stabilan megy, szoktunk is sétálni kocsi nélkül, de úgy kb. háromszor annyi időbe telik eljutni A-ból B-be, mert még nem feltétlenül arra megy és olyan tempóban, ahogy én szeretném. Egyébként nagyon jól elvan a babakocsiban, nézi az autókat, egyfolytában kérdez és én beszélek hozzá. Most miért lenne jobb, ha folyton a bokrokba rohangálnék utána, mire eljutunk pl. a boltba? Ráadásul ilyenkor tudok én is kicsit kikapcsolni, elgondolkozni, amikor nem kell folyton a nyomában lennem, vagy arra figyelnem, hogy mikor csinál olyat, ami veszélyes, vagy egyszerűen nem kell fegyelmeznem, mert a kocsiban biztonságban van. Elkényelmesedtem volna? Mert most ettől a megjegyzéstől kicsit úgy érzem, hogy a saját szórakoztatásomra tologatom kocsiban, ahelyett, hogy "szenvednék" vele az úton...


2012. nov. 28. 09:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
lányom 2.5 éves és babakocsizunk egyrész nem 5 perc a központ másrészt terhes vagyok és nagyon nem érdekel másik lenéznek kinéznek e hogy a lányom még mindig kocsikázik söt télen is fog mig nem fog megszületni a huga és akkor is a testvérfellépőn lesz
2012. nov. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Na,én pont lecarom ki mit mond.Az én kisfiam 3 évesen is szívesen nézelődött a babakocsiból.Ráadásul ha sétáltunk mentünk és elfáradt nem kellett cipelni.Úgy gondolom mindenki a saját háza körül sepregessen...
2012. nov. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Én is toltam még ekkor babakocsiban. Mi sokat utazunk vonattal, busszal, és én is kaptam egyszer egy anyukától az ívet.

Mondjuk én nyugodt hangnemben megkérdeztem tőle, hogy ő ugyan sétálna-e egy gyerekkel, mikor a vonatérkezéstől 20 perce van, hogy eljusson a kb. 2 kilométerre lévő orvoshoz, időpontra, majd ha időben behívják, akkor kb. ugyanannyi vissza a vonathoz, hacsak nem este 9-kor akar hazaérni egy 2 évessel.

Minden éremnek 2 oldala van, csak van, aki szeret mindenbe beleokoskodni. És ha nem bírja el a lába, akkor mi van? Legalább nem kézbe kell cipelni szatyrostól! Úgyse babakocsiban tartod a gyereket, ha ráértek, sétál!

2012. nov. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

3 éves koráig volt babakocsiban ha valahova vittem és nem csak sétáltunk,képtelenség városban normálisan picigyerekkel sétálni,nem figyelnek az emberek,fellökik.

Sétálni nem forgalmas helyre jártunk,parkba,tóhoz.

Kényelmesebb.Miért baj ez?

2012. nov. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

Nincs ezzel semmi baj, az szól be, aki nem ért hozzá. Lányom 2 éves, babakocsival megyünk általában, postára, boltba, ha sietek valahova. A közeli Coop-os boltba járok vásárolni, mert ott be tudom tolni babakocsistól, és nyugodtan tudok vásárolni. Mostanában kérdezték is, ilyen nagy lány miért nem a lábán jön, mondtam, ha nem akarják, hogy leszedje a polcot, hát jobb, ha be van kötve.

Szoktunk gyalog is sétálni, ha nem sietünk sehova, és van türelmem ahhoz, hogy minden fűszálnál megálljunk. Olyankor gumicsizmát kap a lábára, és tudja, hogy beleléphet a tócsába is. De ez csak akkor van, ha én is bírom a gyűrődést, feleslegesen szerintem nem kell szenvedni az anyukának, az a gyereknek sem jó. Ne foglalkozz az ilyen megjegyzésekkel, én kaptam rosszabbat is. Az én gyerekemnek pl. "nincs nyelve", mert ha egy ismerős megállít séta közben és kérdezgeti, hogy hívnak, hány éves vagy stb. az én gyerekem megkukul és nem szól, nem is köszön, pedig tud beszélni. És ilyenkor mondják az okosok, hogy nahát nem tud beszélni ez a gyerek, köszönni sem tud, nincsen nyelve stb. Én nem foglalkozom ezekkel.

2012. nov. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk 17 hónap van a két lány között,testvérbabakocsink volt,a kicsi majdnem 3 éves koráig használtuk,nem mindig ültek már benne,volt,h mind a kettő kiszállt,de én toltam,mert ha akartak visszaültek,nem érdekelt más véleménye.
2012. nov. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Tipikus eset mindenki beszólt. 2 és fél éves koráig kocsiztattam mert gyalog ha mentünk kikészültem idegileg. Most 3 és fél éves a lányom és a testvérfellépőn áll a kicsi 7 hónapos.
2012. nov. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Ha dolgunk van (bolt, posta, bank stb.) mindig viszek kocsit. Kinek hiányzik, hogy lebontsa a fél épületet?! Ahhoz meg még kicsi, hogy hosszan, némán álldogáljon mellettem, mert ő menni akar, felfedezni, pont nem érdekli, hogy vannak helyek, ahol "csak" állni kell. A babakocsiban ügyesen megül.

Ha csak sétálni megyünk, akkor nem viszek, a környéken kószáláshoz nem kell, ráérünk minden falevélnél megállni.

2012. nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Úgy látom ti legalább értitek, hogy miről beszélek! De az a legrosszabb az egészben, hogy az illetőnek van egy két éves kisunokája, szóval nem is annyira tapasztalatlan a kérdésben. Legalább is ezt gondolnám, de mégsem úgy tűnik. EGyébként meg olyan ellenemre való, ha valaki húzza-vonja maga után a gyereket amikor dolga van, szegénynek már szinte a lába sem éri a földet, mert anyuka sietne, intézné a dolgát, totál ideges, ennek csak a gyerek issza meg a levét. Ennél százszor jobbnak tartom, ha még 3 évesen is kocsiba ül akkor, ha olyan dolgom van. A fiam pedig még messze nincs ettől a kortól!
2012. nov. 28. 11:27
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én 31hósom is kocsiban jön velünk. Eddig amig ki nem derült a terhességem hordoztam.Akkor vettünk kocsit,mert már nem mertem vinni.Tegnap is másfél órát bkv-ztunk, mert UH.ra mentünk. 1szer mondták csak h felállnak a buszon mert ott van a babakocsis hely. Szerintem egyszerübb a babakocsiban vinni mint rohangálni utána a buszon esetleg.Főleg hogy most beteg igy ilyenkor elég fegyelmezetlen.. Ha sétálni vagy játszóra megyünk,akkor ő is jön a lábán,de most a metrón meg buszon nem fogok vele állni amikor nem is adják a helyet.Budapesten ez sztem nemn kivitelezhető,hogy babakocsi biztonsága nélkül elinduljunk. Tegnap is 2szer aludt benne.(UH után mentünk a dédihez,de ő közelebb van az otthonhoz mint mi.)
2012. nov. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!