Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mindig a férfi a gonosz?...

Miért mindig a férfi a gonosz? Miért kell rá erőltetni azt amit nem akar?

Figyelt kérdés
Adott egy férfi és egy nő. Húszaséveik vége felé. Pár hónapot együtt vannak. A nő elvileg szed fogamzásgátlót, a férfi persze nem húz gumit, mert ha már védve vannak miért? Az állítólagos védelem ellenére jön a gyerek. A nő megtartja, ha törik, ha szakad. Mindegy mit akar a férfi. Ez hol igazságos mégis? Miért csak a nő dönthet? A férfi meg legyen apa, ha akar ha nem. Fizetni fizessen élete végéig. És ha nem tud élni a lelkiismeretével akkor legyen rendes apa, látogassa, nevelje. Ha meg nem tenné egy görény lenne mindenki szerint. De oké, akkor legyen a gyereke mellett, mert csak az övé, még ha nem is akarta. A nő persze elköltözhet, a pasi meg ingázzon. 2 éves koráig nem viheti el, maradjon ott a férfi ha látni akarja a gyereket. Persze viselje el, ha tudatják vele, hogy ő csak egy nyűg ott, szívességet tesznek neki, ha egy fél napot ott lábatlankodhat. Ha meg csak rövid ideig marad egy szemétláda. Aztán ha már elviheti a gyereket időben érjen mindig oda és vigye vissza, mert egyébként szar apa. Akkor is ha valamiért nem tud menni. És olyat meg már ne képzeljen, hogy az anya alkalmazkodni fog hozzá ha egy évben egyszer erre kérik. A férfinak ne legyen több nője az életbe, mert szegény nő gyereket nevel, neki sincs erre ideje. Miért biztosak mindig az emberek abban, hogy a férfi aki nem marad az anyával, csak ritkán látja a gyereket egy szemét tetű? Ha nem érdekelné a gyerek, nem szeretné miért menne egyáltalán oda?

2012. okt. 26. 13:32
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:
Egy nőt sem lehet abortuszra kényszeríteni. Oké. Elfogadom. Tudom óvszer, tabletta meg még sterilizáltatni is magunkat. De ha ezen minden tovább lépnénk, akkor KÖZÖS döntések kellenek.
2012. okt. 26. 15:03
 42/51 anonim ***** válasza:
100%
Közös döntés...de te nem akarsz apa lenni, ő meg nem akarja elvetetni a gyereket. Akkor mégse lenne közös döntés, ha elvárnád, hogy ölje meg a gyereket. Szerinted akkor mi az a megoldás ami MINDKETTŐTÖKNEK jó?
2012. okt. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 A kérdező kommentje:
Ha az egyik fél akar valamit, a másik nem akkor nem születhet mindkettőt kielégítő döntés, ezt tudom. Tegyük fel, hogy tél van az egyik fázik a másik nem, az a kérdés hogy felvegyük a fűtést, akkor persze igen a válasz. Ha össze vagyunk kötve, és az egyik jeges vízbe akar ugrani, a másik nem, akkor meg a nem a válasz. A gyerek szerintem az utóbbi eset. De ezen túlléptem. Tényleg. A gyerek már megvan, nincs tovább kérdés. Az ez után következőkre értem a közös döntést. Bár a születéssel sem értek egyet, ez azt hiszem lejön.
2012. okt. 26. 15:12
 44/51 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek téged is, hidd el. De te férfi vagy. Te könnyen mondod azt, hogy na, irány az abortusz, kapartasd ki magadból azt a kis semmiséget, lehet majd még gyereked mástól. (Nem mondom, hogy ilyen szavakat használsz, de egy terhes nőnek, aki szeretné a gyereket, így jön le).


Ha ennyire nem akarod a gyereket, akkor ne menj aláírni az apaságit. Mondj le a gyerekről, költözz el és ne is nézz felé. Durván hangzik, de tudsz jobbat? Nem akarsz apa lenni, nyilván semmiben nem akarsz részt venni.

Ha pedig az anya annyira szereti már most a gyereket, elvállalja egyedül is. (Igen, nem a legjobb megoldás, de hát mit lehet tenni, ha ő szeretné felnevelni?)

Ha pedig ezt nem engedi a lelkiismereted akkor, még az is lehet, hogy megszereted a gyerekedet. Nem kell a nővel foglalkoznod, ha nem akarsz.

2012. okt. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:
Hát ezen már túl vagyunk, megszületett négy éve. Azt hittem egyértelmű, nem csak a "szép" lehetőségeket, jövőt vázoltam fel.
2012. okt. 26. 15:29
 46/51 A kérdező kommentje:
Ha meg csak általánosságban írtál, nem nekem címezve, akkor már megírtam többször a véleményemet ez ügyben
2012. okt. 26. 15:30
 47/51 anonim ***** válasza:
100%

Ja, elnézést, számomra nem volt egyértelmű, hogy már tárgytalan a dolog.


A véleményedet pedig megértem, csak gondoltam felvázolom, hogy mik a lehetőségek, ha a nő mindenképp megtartja a gyereket.


És végül, hogy alakultak a dolgok? Megszeretted a gyereket? Tartod vele a kapcsolatot?

2012. okt. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:
Kb. leírtam az indítóban és a többi hozzászólásomban, hogy mi van. De röviden: Az anya elköltözött vidékre mikor megszületett, vissza a szüleihez. Két hetente általában megyek, de nem állítom, hogy mindig összejön. Két éves koráig nem adta ide, utána már kellett, szóval elhozom, vasárnap meg vissza. Szóval tipikus vasárnapi apa, aminek talán semmi értelme.
2012. okt. 26. 15:45
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem felesleges, ne legyél ilyen borúlátó. Gondolom szereted a gyereket és ő is téged. Próbáld a szép oldalát nézni a dolognak. Van egy szép lányod/fiad(?), akinek része vagy az életének. Rá koncentrálj, az anya dolgait meg ne vedd fel. Nem éltek együtt, nem irányíthatja az életed, csak ha hagyod.
2012. okt. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:
Ez nem borúlátás, de kb. a keresztapai szerepet lehet így betölteni. És mint már írtam nem fogalmam sincs, hogy fog ez lejönni neki később. Neveli az anyja, nagyanyja, nagyapja, egy nem túl élettel teli környezetben. Ami az anyának is nyűg, de egyrészt mégis csak kényelmes, és míg nem talál egy pasit, addig változtatni sem tud. (nincs egyébként semmi drasztikus dolog náluk, de sok az unalom) És nagyon úgy fest én vagyok az oka mindennek. Nem tudom mennyire lehet ezt egy gyerekbe átnevelni.
2012. okt. 26. 16:00
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!