Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mindig a férfi a gonosz?...

Miért mindig a férfi a gonosz? Miért kell rá erőltetni azt amit nem akar?

Figyelt kérdés
Adott egy férfi és egy nő. Húszaséveik vége felé. Pár hónapot együtt vannak. A nő elvileg szed fogamzásgátlót, a férfi persze nem húz gumit, mert ha már védve vannak miért? Az állítólagos védelem ellenére jön a gyerek. A nő megtartja, ha törik, ha szakad. Mindegy mit akar a férfi. Ez hol igazságos mégis? Miért csak a nő dönthet? A férfi meg legyen apa, ha akar ha nem. Fizetni fizessen élete végéig. És ha nem tud élni a lelkiismeretével akkor legyen rendes apa, látogassa, nevelje. Ha meg nem tenné egy görény lenne mindenki szerint. De oké, akkor legyen a gyereke mellett, mert csak az övé, még ha nem is akarta. A nő persze elköltözhet, a pasi meg ingázzon. 2 éves koráig nem viheti el, maradjon ott a férfi ha látni akarja a gyereket. Persze viselje el, ha tudatják vele, hogy ő csak egy nyűg ott, szívességet tesznek neki, ha egy fél napot ott lábatlankodhat. Ha meg csak rövid ideig marad egy szemétláda. Aztán ha már elviheti a gyereket időben érjen mindig oda és vigye vissza, mert egyébként szar apa. Akkor is ha valamiért nem tud menni. És olyat meg már ne képzeljen, hogy az anya alkalmazkodni fog hozzá ha egy évben egyszer erre kérik. A férfinak ne legyen több nője az életbe, mert szegény nő gyereket nevel, neki sincs erre ideje. Miért biztosak mindig az emberek abban, hogy a férfi aki nem marad az anyával, csak ritkán látja a gyereket egy szemét tetű? Ha nem érdekelné a gyerek, nem szeretné miért menne egyáltalán oda?

2012. okt. 26. 13:32
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%
És ha velem történik valami, akkor is sem marad egyedül a kisfiam, attól még, hogy nincs apja. De igazad van, ki kellett volna magamból kapartatnom a saját gyermekemet, csak azért mert az apja nem kér belőle, hiába van nekem meg hozzá minden feltételem...
2012. okt. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:
Szerintem egy normális emberre abban a percben rá van kényszerítve a gyerek, amikor elhagyja a nő száját, hogy "terhes vagyok, megtartom" Mindegy hogy úgy folytatja, hogy ha nem akarod, nem kell hogy része legyél (bár nálunk ez sem hangzott el, a pénz jó minden esetben, egyébként meg nem a pénzről van szó, az csak egy része. Lehet szépen fizetni, de nem a gyerek közelébe menni. Csak ezzel, hogyan lehet elszámolni saját magad vagy egyszer a gyerek előtt, esetleg a későbbi örömmel vállalt gyereknek? Hülye dolog a biológia.
2012. okt. 26. 14:41
 33/51 anonim ***** válasza:
34%
semmi bántó számdék nem volt a kérdésemben, és nem akarom az arcodba tolni, hogy gerinctelen vagy.
2012. okt. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
76%

Figyelj ide. Lehet, hogy szerinted sokkal jobb megoldás lett volna megölnöm a saját gyerekemet, csak azért mert a férfi azt mondja, de szerintem nem.

Egy éves a kisfiam, nagyon vidám, örökmozgó, állandóan nevetgélő gyerek. Imádom őt. El tudom tartani. Nem a nagyszülők nyakára szültem. Teljes szívemet beleadom a nevelésébe. Akkor mi a gond? OKé, nem jó dolog, hogy nincsen mellette az apja, de ilyen feltételek mellett is meg kellett volna ölnöm? Tényleg így gondoljátok?

2012. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:
Figyelj, szerintem itt senki nem vádol téged. Csak azt írtam, hogy ne állítsd, hogy nem kényszerítés az, ha egy nő gyereket vállal. Olyan nincs hogy egyedül. A gyerekednek sem fogod gondolom azt mesélni, hogy csak úgy megfogantál sperma nélkül. Ott az apa is. Elmehet oké, de nem olyan egyszerű túllépni egy férfinak sem azon a tényen, hogy van egy gyereke. Utólag egyébként én sem csinálnám végig, hiába imádom a gyereket. Most már meg vagyok lőve, alkalmazkodok és szívok ezerrel, mert ott a gyerek, de ha előröl kezdhetném, nem szeretném meg a gyereket, hanem "csak" perkálnék. Így sem tuti, hogy szeretni fog felnőtten, és nem csak azt látja bennem, aki kéthetente meglátogatta, de az anyja álláspontját fogadja el
2012. okt. 26. 14:48
 36/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismered a gyerekem apját. Neki ez semmiben sem változtatta meg az életét. Tudom, hogy így van, én éltem mellette, én ismerem őt.

Neki jóformán mindegy volt. Ha megtartom, oké, ha nem nem, őt nem érdekli. Ha annyira tépné a lelkiismeretét akkor talán az egy év alatt egyszer felemelhette volna a telefont, de nem tette. De mondom, nem vádolom, nem pocskondiázom. Szerintem ezzel semmivel sem kényszerítettem őt.

A spermáról meg annyit, hogy biztos kényszerítettem arra is hogy bejuttassa ahova kell. :D (Nem sértegetlek, csak szerintem túlzás azt mondanod, hogy kényszerítettem bármire is az apukát...)

2012. okt. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:
Én feltételezem rólad, hogy egy normális nő vagy, aki ha az apát érdekelné a gyerek (ha már egyszer megszületett és az övé, függetlenül mindentől) akkor nem lennél ellene. Közösen nevelnétek. Mert ha már egy nő így dönt, mert a nő dönt, akkor az kötelessége lenne, hogy ne a saját érdekeit nézze csak. Hanem a férfiét is. De legfőképpen a gyerekét, ami a közös nevező. Ennyi. Ha meg nálatok úgy érzed meg van oldva a probléma akkor legyen. Nem ismerem az exed, lehet neki ez így tökéletes. Akkor nincs miről beszélnünk.
2012. okt. 26. 14:55
 38/51 anonim ***** válasza:
76%
Ja és még annyit. A nő ne kényszerítsen arra, hogy apa legyél, de te egy szóval elintézheted, hogy ő megölje a saját magzatát? Ez nem kényszerítés?
2012. okt. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:
Nem a szexre értettem a kényszerítést, bár gondolom ezt tudod jól. De apa lett, biológiailag is legalább. És szerintem ez vonja (vonnia kellene) maga után azt hogy részt vállal a gyerek életében. elírunk itt egymás mellett, bár szerintem ha akarod megérted azt amit mondani akarok. Én is felfogom a te álláspontodat.
2012. okt. 26. 14:59
 40/51 anonim ***** válasza:
100%
Rendben, akkor arra válaszolj, hogy ha ő nem kényszeríthet az apaságra, akkor te hogyan kényszeríthetnéd arra, hogy megölje a saját magzatát?
2012. okt. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!