Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mindig a férfi a gonosz?...

Miért mindig a férfi a gonosz? Miért kell rá erőltetni azt amit nem akar?

Figyelt kérdés
Adott egy férfi és egy nő. Húszaséveik vége felé. Pár hónapot együtt vannak. A nő elvileg szed fogamzásgátlót, a férfi persze nem húz gumit, mert ha már védve vannak miért? Az állítólagos védelem ellenére jön a gyerek. A nő megtartja, ha törik, ha szakad. Mindegy mit akar a férfi. Ez hol igazságos mégis? Miért csak a nő dönthet? A férfi meg legyen apa, ha akar ha nem. Fizetni fizessen élete végéig. És ha nem tud élni a lelkiismeretével akkor legyen rendes apa, látogassa, nevelje. Ha meg nem tenné egy görény lenne mindenki szerint. De oké, akkor legyen a gyereke mellett, mert csak az övé, még ha nem is akarta. A nő persze elköltözhet, a pasi meg ingázzon. 2 éves koráig nem viheti el, maradjon ott a férfi ha látni akarja a gyereket. Persze viselje el, ha tudatják vele, hogy ő csak egy nyűg ott, szívességet tesznek neki, ha egy fél napot ott lábatlankodhat. Ha meg csak rövid ideig marad egy szemétláda. Aztán ha már elviheti a gyereket időben érjen mindig oda és vigye vissza, mert egyébként szar apa. Akkor is ha valamiért nem tud menni. És olyat meg már ne képzeljen, hogy az anya alkalmazkodni fog hozzá ha egy évben egyszer erre kérik. A férfinak ne legyen több nője az életbe, mert szegény nő gyereket nevel, neki sincs erre ideje. Miért biztosak mindig az emberek abban, hogy a férfi aki nem marad az anyával, csak ritkán látja a gyereket egy szemét tetű? Ha nem érdekelné a gyerek, nem szeretné miért menne egyáltalán oda?

2012. okt. 26. 13:32
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
84%
Én maximálisan egyetértek veled. Kíváncsi vagyok azon nőkre, akik így szülték meg a gyermeküket, hogyan tudnak a lelkiismeretükkel elszámolni.
2012. okt. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

Ezt az egyedül felnevelést még most sem értem. Milyen alapon nevel valaki egyedül gyereket? Persze leléphet, meghalhat valamelyik fél, akkor lehet egyedül gyereket nevelni. De eldönteni, hogy egyedül fogja felnevelni az nem túl igazságos. Max. eltűnhet egy szó nélkül, de a gyerek még akkor is apa nélkül nő fel.

Ha meg a nő fel sem "ajánlja" hogy majd egyedül neveli, hanem fizess és kész. Aztán házasodj és vállalj gyereket úgy ahogy akarsz az már tényleg szemét viselkedés.

2012. okt. 26. 14:21
 23/51 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el újra, az egyik válaszom. Teljesen "apamentesen" vállaltam a babámat, mert az apuka nem kér a fiából. Nem hajkurászom a pénzért sem. 1 éves a fiam, másfél éve nem is találkoztunk az apukával. Lehet, hogy szerinted ez "rossz duma", de szerintem meg ha megvannak a megfelelő körülményeim és tiszta szívemből, szeretetben nevelem a fiamat, még mindig jobb így apa nélkül, mintha megöltem volna...

De a kérdésedre és a benne szereplő nőről már elmondtam a véleményemet.

2012. okt. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mikor ki a "szemét",nos ezzel vitatkoznék. Vannak esetek,amikor az "anyát" nem érdeklik a dolgok. Ez milyen?Van egy nő,aki éveket élt együtt egy férfivel,megszületett a lányuk,3-4 éves volt amikor ott hagyta a lányát a férfivel együtt. A kislányt akkor sem vitte az oviból,amikor a sógornője,akinek a lánya már iskolás volt,terhes lett,már kórházban volt,de akkor is a sógornője anyukája ment az oviba.- sem az apja,sem a nő,pedig akkor még pár házra lakott a lányától!! Most újra terhes- másik férfitől- a nő,a lányát továbbra sem látogatja,sőt,amikor ment pletyizni a sógornőjéhez,akkor fél óra múlva "látta meg" a lányát,aki végig egy helységben volt vele!- És akkor a férfiak lennének "szemetek"?

Jó,ez nem egészen olyan példa volt,amit Te írtál,de azért elgondolkoztató,hogy kire mondunk és mit!


Van 3 lányunk,májusban babás lettem ismét.Soha egy percig eszembe sem jutott,hogy elvetessem,annak ellenére,hogy tudtam,az Apuka azt fogja kérni,hogy vetessem el! Gondolatban sem mondtam rá,hogy "szemét",mert nem akarja a babát! Tudtam,hogy épp ésszel gondolkozik,ami nekem nem ment,mert már 3 gyerkőcöt kihordtam,pelenkáztam / 3. -at még mindig pelenkázom, egyszerűen nem tudtam volna megtenni! Igen,"ráerőltettem" a 4.-et,mert tudom,hogy nem fogja kevésbé szeretni,mint a többit! - ez sem pont olyan,mint amit írtál,de meg lett cáfolva,hogy nem mindenki egyforma!


Gondolom tudod,hogy nincs 100%-os fogamzásgátló módszer!! Az más kérdés,hogy ki esik bele abba az 1-3%-ba!


Minden éremnek két oldala van!

Soha nem lehet tudni igazán,hogy a nő direkt lett-e terhes- de egyébként miért akarna bárki is úgy magához kötni egy férfit,hogy soha nem lesz az övé?? miért akarná bárki is egy életre elkötelezni magát,egyedül nevelni egy gyereket,akinek az első 3 évben iszonyat szüksége van az anyjára,nem járhat el csak úgy,és egy gyerekkel az oldaladon igen nehéz munkát találni,ha nincs munka,akkor a segélyből + 10-20 ezer forint gyerektartásból nem tudja fizetni a rezsit,+ ruházni a gyermeket+ enni+ gyógyszerek! Lehet ezzel most a naivitásomat mutattam meg,de tényleg nem értem a logikát!!

Aki igazán anyja akar lenni a gyermeknek,az nem hogy meglehetetleníti az apuka hogy láthassa- ha szeretné- a gyermekét,és nem állítja be a gyerek előtt mindennek!

Nem mondom,hogy nincsenek ilyen nők,csupán baromira nem értem,mit is akarnak elérni!

2012. okt. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:

23-as! Ha előre tudtad, hogy gyereket szeretnél, szóltál a férfinak?

Ha véletlen csúszott be, nem azt mondom, hogy ne tartsa meg valaki (bár szerintem nem helyes), de elfogadom, hogy van aki meg úgy nem tudna tovább élni a lelkiismeretével. De akkor vagy próbáljanak meg a felek alkalmazkodni egymáshoz, ha már végül mindketten vállalják a gyereket. Azzal semmi bajom, hogy te egyedül neveled a gyereked, ha a férfi nem akarja

2012. okt. 26. 14:25
 26/51 A kérdező kommentje:
24-es! Akkor már ketten vagyunk akik nem értik. Nem mondom, hogy neki egyszerű. De ezzel számolni kellett volna. Ha meg vállalja a gyereket, akkor ne hazarohanjon az ország másik részére a szüleihez, hogy segítsenek, hanem oldja meg egyedül, vagyis ketten.
2012. okt. 26. 14:29
 27/51 anonim ***** válasza:
100%
Igen, véletlen csúszott be, egy "közepesen" komoly kapcsolatban. Sajnos nem egy felelősségteljes ember, nem képes semmiféle felelősség vállalásra, semmi kötöttségre. Elmondtam, hogy mi a helyzet, meghánytuk-vetettük és úgy döntöttem, vállalom egyedül is, nem erőltetek semmit, tudom, hogy az sokkal rosszabb lenne. Szeretet senkiből nem lehet kikényszeríteni. Ő döntött, nem is keres minket. Én pedig imádom a gyerekemet, és bizakodom, hogy találok majd valakit, aki elfogad vele együtt is és nem maradunk "örökre" egyedül. Nem mondom, hogy szuper dolog a csonka család, de ha megvannak a megfelelő körülmények és mindenekelőtt a szeretet, akkor még mindig jobb ez, mint elvetetni a babát, mert így is lehet teljes életet élni.
2012. okt. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
25%
Akik teljesen egyedül, "apamentesen" vállalnak gyereket, felmerül bennük az, hogy mi lesz a gyerkőccel, ha történik velük valami? Akkor előrántják aput? Véleményem szerint senkire sem lehet ráerőltetni a gyerekvállalást. Vagyis nem lenne szabad ráerőltetni. Nemtől függetlenül.
2012. okt. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
58%
De abban teljesen egyetértek, hogy ilyen aljas módon rákényszeríteni valakit az apaságra, az nagyon gerinctelen dolog, de hát sajnos ilyenek mindig is voltak és lesznek is.
2012. okt. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%

14:35, nem nem fogom "előrántani" aput. Apasági nyilatkozatot sem tett és nem kényszerítem, hogy tegyem.

Felnőtt ember, vagyok és mikor azt mondom, hogy EGYEDÜL vállaltam gyereket, akkor azt úgy is értem, bárhogy próbálod belőlem kicsikarni, hogy egy gerinctelen nő vagyok, aki csak a pénzt akarja kicsikarni az ártatlan férfiból.

2012. okt. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!